bugün

darbecidir. aynı 15 temmuzdakiler gibi.
1981'de askeri mahkemede savunmasını yaparken:

görsel
Vefat etmeden yaklaşık 1 yıl önce show tv de katıldığı bir programda "ülkücülerin sol ile olan mücadelesi bitmiştir şimdi en önemlisi sağ ile mücadeledir" demiştir.

Ancak su an mhp 'nin izlediği politika tam tersidir. Ülkenin en tehlikeli ve en karanlık oluşumuyla beraber yürümektedir.
bahceli gibi birinin bayragi devralmasi onun verdigi mücadeleye gölge düsürmüstür.
Hepiniz birer Türk bayragisiniz, bayraginizi yere dusurmeyin, leke sürmeyin, kirletmeyin.
“Bahçeli’ye dikkat edin” diye ölmeden söylediği söylenir.

Gerçekse öngörüleri iyiymiş.
filistin-israil mevzusunda değerlendirmesi çok isabetlidir:

https://www.youtube.com/watch?v=6ldNxk8Kj0E
Üstinsan.
Araştırma önergesi verip sonrasında kendi verdiği önergeye ret oyu veren bir kişidir. ve bu önerge der devlet yapılanmasını araştıracak belki sayısız karanlık işleri, cinayetleri gün yüzüne çıkaracakken.

aynen aktarıyorum dostlar:

"Meclis araştırması açılsın, kontrgerilla var mı, yok mu ortaya çıksın.(2)

24 kasım 1991
Alparslan türkeş
mhp genel başkanı

2.aynı önergeye alparslan türkeş de ret oyu verdi.

kaynak: binbaşı ersever'in itirafları- soner yalçın
“taşıdığım milli duyguların verdiği heyecanla, hiç düşünmediğim ve hatırımdan geçirmediğim manaları da ifade edebilecek olan şeyler yazdığımı sorguya çekildikten sonra anladım. fakat lütfen emin olmanızı isterim ki, ben bunları bir maksatla yazmış değilim. edebi ve parlak cümleler yazmak için millete şamil umumi bir mana kastederek yazdım.
şimdi sizlerin beni affetmenizi bir an evvel tahliye etmenizi istirham ediyorum
Alparslan Türkeş

Alparslan Türkeş hakkında Hüseyin Nihal Atsızın şöyle bir açıklaması da var :
"vaktiyle kendisini sorguya çekenlere -hatamı anladım. beni affetmenizi istirham ederim- diye mektup yazanların liderlik davası don kişot cakasından başka bir şey değildir. böyle liderler ilk seçimde silinmeye mahkumdur."

nihal atsız yanılmıştır. kazanan alparslan türkeş olmuştur. mhp'de atsız-türkeş ayrılığı ile mhp'nin bugünkü haline geliş sürecini anlatan çok güzel yazılar, belgesel tarzı videolar var. yer yer atsız'ın açıklamaları arşivlenmiş makaleleri ile belgeleniyor.
Alparslan Türkeş'e ilgisi sevgisi olan arkadaşların ilk burdan başlamasını tavsiye ederim.
Amerikancı, sağcı, darbeci, nato sevdalısı bir herifti. Kurduğu parti de ülke içindeki kaostan beslenen, leş bir oluşumdu. Halen de öyledir.

Vatan sevdalısı filan da değildi. Kıblesi amerikaydı.
şişirilmiş bir balon.
Bu Vatan Senin Gibi Evlatların Kıymetini Bilemedi Bari Unutmayalım istedik başbuğum.

hakkını helal et bize.
adını her duyduğumda darbeci olduğunu hatırladığım insan.
Severim.

Cem Yılmaz'ın dediği gibi, "Türk ulusunun 'diğer' Avrupa Ülkelerinden (diğer sözcüğü önemli, yalnızca "Avrupa" dersek onlar-biz tuzağına düşeriz, oysa yalnızca "biz varız") eksiğimiz yok, fazlamız var."

iste o ağırlıklardan birisi de sn. Türkeş'in aşırı sert durusudur. O donemi hatırlayan kaç kişi var burda bilmiyorum emme, Ülkü ocağına gidince eline makinayı verip sıka sıka ilerle demiyorlar. Gerçi ben bil"e"mem, bir kez gittim, yedi (7) yasında.

Bu algı hala kirilabilmis degil, gerçi bir elinde tespih, diğer elinde "baseball" sopası olan minik Bozkurt'lar, yada pan-europeanist soyculuk (soy Arapçada ırk sözcüğünün Türkçedeki karşılığıdır) karşısındaki büyük tehlikelerden biri olan "Berkecan Yabgular ve siper arkasındaki eğitmenleri" asyacı gökboruler ile iletişim kurmak zor, eskiden bir parça kalan saygı da günümüz gençlerinde üzgünüm ki yok.

Ya kufur eder, ya hakaret, asagilama ve küçük görmek gırla.

Tabii bu saydığım tipler genelde 15-21 yas tipindeki insanlar oluyor. Köyde iki gun internetsiz kalamıyor "Berkecan Yabgu", ortaasya Kırsalında at sürecekmiş, ne anlatabilirsin ki?

Alparslan Türkeş'e donecek olursak, kendisi Türkçü hareketin önemli adlarından biridir, artısı sayamayacağım denli çoktur, eksisi ise bir kaç birimden oluşur.

Büyük eksisi de yukarıdaki makalemsi yazıda yazmaktadır.
Keske hala hayatta olsaydi dedigim..
Hayatta olsa bahçeli'nin yaptığını yapardı. Bu sağcı kafa hep aynı.
Irkçı kişilik.

Ateşi bol olsun.
(bkz: ahmet arvasi)
(bkz: necip fazıl kısakürek)
(bkz: kadir mısıroğlu)
(bkz: osman yüksel serdengeçti)

Saygı duyduğum,vatanseverliğinden şüphe duymadığım ama başbuğ ilan etmediğim kişidir.
Sebebi ise yukarıdaki dörtlüde gizli.
Atatürk düşmanlarıyla dost olan ve kader birliği yapanlara "başbuğ" demem ben.

Bu ülkenin son başbuğu 80 sene önce öldü.

Not: vatansever,milliyetçi,dürüst olan ama başbuğ olmayan kişi.
halefini beğenmeyenler gitsin selahattin demirtaş hapisten çıkmalıdır diyen iyi partiye oy versin.
benim gözümde darbeci bi komutandan fazlası değildir.
Mekanı cennet kabri Nur olsun Türk ün son Başbuğ u.
(img:#1)
görsel

Başbuğ.
benim gözümde darbeci bir askerden fazlası değildir.
Kendisini eleştirdiğim pek çok nokta var ama başlığı altında "faşistti len mq" diyenlere kafa atasım geliyor.

Neden mi ?
Çünkü bunların çoğu Selo,Y.Güney,Ahmet Kaya gibi kürt faşistlerine sempatiyle bakıyor.

Hiç samimi değilsiniz be kürt faşistlerinin stepnesi sosyoşlar !