bugün

6 yaşındaki Alp Doğan için başlatılan kampanyadır. Ve herkesin, en azından vicdanı olan herkesin bir şekilde destek olması gereken kampanyadır. http://twitter.com/hzmevlana/status/14620884828430336 bu linki paylaşmanız, twitterda RT etmeniz bile binlerce kişinin durumdan haberdar olmasını sağlayacak ve belki de küçük Alp'e ilik bulunacak ve bu güzel olay sizin sayenizde olacak!

Lütfen bu insani görevi yerine getirelim.
sadece insan olmak bile, bu kampanyaya destek vermek için yeterlidir.
Alp'in kuzeninin yazdığı bu yazıyı okuyabilir, paylaşabilirsiniz. http://sevgilialp.blogspot.com/2010/12/alpin-ilik-kardesi.html Bugün Alp'in başına gelenler hiç istemeyiz ama sizin, bizim herkesin başına gelebilir.
keşke ümit ettiğine ulaşsa minik alp.
umarım aranan ilik kısa sürede bulunur zira ölüm çocuklara göre bir şey değil...
Bir hastane günü daha ..

Bugün işimiz oldukça uzun sürdü; dünden tahmin ettiğimiz gibi kan alması gerekti. Önce antibiyotik, ardından kanın hazırlanıp gelmesi , sonra da Alp'e verilmesi.. derken 7-8 saat kalmışız.. Allahtan laptop'ı götürmüştüm de internete girip oyun oynarak oyalanabildi.

Bu arada Alp'e ilik arama kampanyası son hızla devam ediyor.
Kocaman yürekler, azimle birleşince inanılmaz işler başarılabiliyor. Alın size birkaç örnek;
1- Almanya'da yaşayan bir Türk bayan DKMS ile konuşuyor, bir de doktor ayarlıyor, çevresindekileri organize edip, ufak çaplı bir doku tipleme günü düzenliyor..
2- Avusturya'dan bir grup (sanırım 30 kişi kadar) otobüs kiralayıp Berlin'deki doku tipleme gününe gelmeye karar veriyor..

Bunlar beni aradıkları için haberdar olduklarımdan bir kaçı.. Kimbilir daha ne hikayeler var..

Gerçekten nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum.. Hiçbirinizin hakkını ödeyemeyeceğim..

Alp'in blogundan...

http://sevgilialp.blogspot.com/2010/12/bir-hastane-gunu-daha.html
inşallah herhangi bir şekilde uygun ilik sahiplerinin haberi olur ve alp kurtulur.
Rabbim yardımcıları olsun.. Acil şifalar..
insaallah sagligina tez zamanda kavusur kardesimiz.
elinden gelen herkesin yardımcı olması gereken kampanya.
acil şifalar versin. şehir ve hastane ismi de verilirse çok daha iyi olur.
inşallahla iyileşmez, rabbiniz de yardımcı falan olmaz. çok meşgul aradım ben. bir zahmet kıçınızı kaldırıp hastaneye gidin. hem ona olmasa başka birine bir faydanız dokunur. gitmeyecekseniz, samimiyetsiz samimiyetsiz yazı yazmayın.
ölüm en az çocuklara yakışıyor. onların bu hayattan alacağı çok şey var, bizlerin aldıkları gibi. acılar, sevinçler, yokluklar, varlıklar...

kimileri böbrek bekliyor, kimileri ilik, kan, bir parça ekmek.

güzelliği en çok onlar hakediyor, mutluluğu...
Bu olayı uludağ sözlükte duyurmamın tek sebebi şuydu; belki herkes bir tane de olsa entry girer ve bu başlık sol frameden inmez ve böylece herkes merak edip bir kere başlığı ve entry'i okur. içlerinde yardım edebilecek yazarlar gidip ilik verebilir. Veremese de başka sosyal medya'da bu entry'i paylaşır ve bu sayede başka insanlar duyar diye düşündüm.

Alp Doğan benim akrabam değil ama benim ailemde bir kanser hastası var. Ve ben, yakınım kanser olmadan önceki zaman diliminde kanserle alakalı haberleri okumaz, sorumsuz davranır ve ilik aranıyor duyurularını paylaşmazdım. Başıma geldi. Pişmanım. Umarım kimsenin başına gelmez. Ama başınıza da gelse, bu ülkede insanlar ilik vermenin zor birşey olmadığını öğrendikleri vakit tedaviniz daha kolay olacak. Bunun için de emek harcamalıyız. Duyarlı olmalıyız!

Ben bu yüzden çoğu uuserlere özel mesaj yoluyla bu başlığın, entry'nin varlığını haber verdim. Sırf herkes 1 entry girsin de bu başlık sol frameden inmesin diye. Ama üç beş duyarlı yazar dışında kimse duyarlı davranmadı. Belki de özel mesajımı okumadılar.

Alp'e hala ilik bulunamadı. Ve annesi Alp için ilik arama duyurusunda bulunduğunda aylardan ekim'di. 2 ay geçti. Ve çok az zaman kaldı. Bu az zamanda bir şeyler yapabilirsek başarılı olacağız. Yapamazsak da gelecek adına, insanlık adına bir şeyler yapmış olacağız. Yani kaybedeceğimiz bir şey olmayacak! Ama hiçbir şey yapmazsak!!! işte o zaman hem evladımı hem insanlığımızı hem de geleceğimizi kaybedeceğiz!

Sözlük yönetiminin dikkatine! Sizlerden ricam bu başlığı sol framede 2-3 gün, yazarların tamamı görene kadar sabit durdurmanız. Lütfen! Lütfen! Yalvarıyorum!
en kısa sürede iyileşmesi büyümesi dileğiyle dua edilen kampanyadır.
daha fazla kişinin destek olması gereken kampanya.
küçük alp doğan inşallah ilik bulunur yaşar. ama allah gecinden versin eğer en kötüsü olurda buradan bilgilendirilirsek hepimiz kaçacak delik ararız. vicdanlarımızı kanatma allahım.