bugün

insanlık ne ara bu hale geldi?
Çok üzülüyorum böyle haberlere.

https://www.google.com/am...unu-kirpmadan-oldurdu/amp
cıldırmayan insan için insanlıgın geldiği nokta olarak görünen durum.
Alman basınına göre Toplam 3 ayrı kocadan (2 koca 1 ilişki de olabilir) 6 çocuk. Polis ifadelerine göre anne (27 yaşındaki kadın alman, kristiyani k.) aşırı duygusal yüklenmeden bunalmış ve umutsuzluğa düşmüş olabilir deniliyor. E ne olacak baksanıza, herifler çocukları yapıp yapıp kadının başına bırakmış kaçıp gitmişler. Düşünceden Kadın kafayı kırmış anlaşılan. Muhtemelen Psikolojisi bozulup Kendini Çaresiz hissedince de çocukları boğmuş yada zehirlemiş.

--spoiler--

Solingen'de basın toplantısı: Muhtemelen boğulmuş çocuklar - anne duygusal olarak bunalmış olabilir.

Bu, cinayet masası başkanı Marcel Maierhofer Cuma günü basın önünde söyledi. Ciddi derecede acı çekti, ancak hayatı tehdit eden iç yaraları yoktu. Maierhofer'a göre, Solingen'den ölen beş çocuğun acil şüpheli annesi, eylemi muhtemelen duygusal bir aşırı yük durumunda gerçekleştirdi. Ondan önce dört çocuğunun babası olan son kocasından bir yıl ayrı yaşadı.

Solingen'deki trajedi: öldürülen beş çocuk hakkında basın toplantısı
Güncelleme, 4 Eylül, 17:04: Solingen'de öldürülen beş çocuk vakasında, müfettişler "olay yerinde keskin veya künt şiddet izine rastlamadılar". Bu Cuma günü Solingen'de cinayet masası başkanı Marcel Maierhofer tarafından bildirildi. Beş çocuk cesedi karyolalarında yatarken bulundu. Kırık ilişkinin eylemin nedeni olduğu varsayılır. Dpa'nın bildirdiğine göre, 27 yaşındaki annenin “eylemi duygusal bir aşırı yük durumunda yaptığı” varsayılabilir.

Güncelleme, 4 Eylül, 17:00: Basın toplantısında, müfettiş "tek şüphelinin" 27 yaşındaki anne olduğunu duyurdu. Operasyon müdürü Robert Gereci Cuma günü Solingen'de on bir yaşındaki bir oğlunun hayatta kaldığını söyledi. Altı çocuğun üç babasından hiçbiri şüpheli değil.

Solingen'de öldürülen beş çocuğun ailesi, eylemden önce şehirdeki gençlik dairesi tarafından zaten biliniyordu. “Aile, Solingen şehrinden gerekli desteği aldı. Gençlik dairesi de olası yardım tekliflerini sundu ”dedi. Hiçbir noktada anormallikler veya çocuklar için potansiyel bir riskle ilgili herhangi bir bulgu yoktu. Şehir idaresi, ilgili aile üyelerinin kişisel hakları ile ilgili daha fazla bilgi sağlanamayacağını yazdı.

Güncelleme, 4 Eylül 16:35: Suç uzmanı Axel Petermann, davanın annenin çaresizliğini ve umutsuzluğunu gösterdiğini düşünüyor.

https://www.wa.de/nordrhe...sekonferenz-90036133.html
--spoiler--
Vahşetin yeni adı duygusal yüklenme olmuş. Alman basını Türkiye'ye gelsin, duygusal yüklenme görsün.
27 yaşında 6 çocuk sahibi olmasından, intihar girişiminde bulunmasından kafa olarak çok sağlıklı biri olmadığını söylemek yanlış olmaz. Annelik-babalık çok ağır bir yük. Çok yalnız kalmış anlaşılan. Yükün altında ezilmiş. Çok fena bir olay. Üzerinde çok konuşmak zor.
1 yaptın 2 yaptın 3 yaptın , 5 cocuk nedir. Hicmi korunmadin. Akilli insan işi değil. Bir çocuğa bakmak bile büyük sorumluluk. Zaten bunalmış tatile gideceğini söylemiş. Yanı akli da yerinde. Veya değil. Allah kimseyi bu hale getirmesin. Çocuklara da yazık.
Vahşettir. Anne olamayacaksan, çocuklarınla ilgilenemeyeceksen yapma. Evlenme efendim. Herkes evlenmeli diye bir kaide yok.

Sen git 10 sene içerisinde (gayr-ı meşru ilişkiler hariç) üç koca değiştir. Sonra terk et. Her birinden nafaka ve çocuk yardımı al.

Sonra çocuklarıma bakamıyorum, sıkılıyorum de. Onların canını al. Nafakalarla çocuksuz bir tatil yapacakmış hanımefendi.

Bu kadını savunanlar da bu kadın gibilerine denk gelir umarım. Bir sene içerisinde boşanır, nafakasını verirsin ki gidip başkasıyla tanışabilsin, tatile gidebilsin, düzüşsün.