bugün

yenilmeye alışmaya başlaması lazım. artık 8iktaşlı oldu.
milli takımın en iyi savunma oyuncusu ömer onan'ın muhteşem savunmasından kurtulamamıştır.
bir beşiktaşlı olarak pek memnun değilim kendisinden. istanbul barlarını keşfedince daha da düşücek performansı. yerine takıma bir chatman daha alınsa daha başarılı olunurdu.

inşallah yanılıyorumdur.
avrupadan akın akın kendisini izlemek için istanbul'a turist gelmektedir. bu kadarı beklenmiyordu.,

edit: eksileyen değerli dostlar, alan iverson'u izlemek için gelen 4 ayrı yabancıyla 3 gün içerisinde konuşma fırsatım oldu, hepsine de maçın oynanacağı yeri ayrı ayrı tarif ettim ayrıca, bu ilgi gerçekten beni şaşırttığı için yazdım bunu da buraya. neyine eksilendiğine akıl sır ermedi bu entry nin yani.
Ağzı olanın kouştuğu bi ülkeye geldiğini anlaması lazım. Ne kadar antremansızda olsan takımı daha yeni tanımışta olsan ilk lig macında 30 sayı 15-20 tane de asist yapman gerekiyordu. Senden adam olmaz iverson git ülkene!!
bugün fenerbahçe ülker tarafından rezil edilmiştir.
nba tv de beşiktaş'ın maçını yayınlattın ya attıgın 2 sayıya kurban olayım.
ömer onan kendisini kumda oynatmıştır.
sırf nba tvde maçı yayınlattığı için bile teşekkür edilecek basketçi.
Türkiye' ye gelmesine anlam veremediğim dünyaca ünlü Amerika'lı basketbolcu..
über düber zeka basketbol bilgisine sahip insanları tek tek deşifre eden dünya yıldızı basketbolcu. adam 35 yaşında, 1 sene eline top değmemiş, bambaşka bir kültüre geleli daha 2 hafta yeni olmuş ve ve ve ömer onan tarafından oynatılmıştır! vay anasını, bak sen şu işe! ulan dediklerinize kendiniz de inanmıyorsunuz ya, neyse...

%20-30 düzeyi form tutmuş allen iverson, ömer onan'ın ö'sünün noktasını okutturmaz sahada.

edit: imla.
biz zaten onu basket atsın diye almadık ki. o bir halka ilişkiler sorumlusu. bırakın beşiktaş'ı türkiye'nin çok büyük reklamını yapan adam. resmi facebook sayfasında, imza attığı gün bütün dünyada arkasında siyah beyaz bir kumaşında üzerinde türk bayrağı ile çekilen resmi var. bırakın adama laf atmayı da sizin bile maçları izlemenize vesile olan, ne zaman sayı atacağını bizden çok merak etmenize sebep olan ve 100 yılda bir gelebilecek bir kariyerde ki oyuncunun türkiye de oynamasının mutluluğuyla tadını çıkarın. biz o kadar merak etmiyoruz attığı sayıları size ne oluyor.

not: başarılı olmayacak diye bir kaide yok!
fenerbahçe maçında 2 gol atmış hat trick'i bir gol ile kaçırmış all star.

(bkz: oğuz savaş)
sporla alakası olmayan, hiç spor yapmamış olan birinin anlayamayacağı kadar muhteşem biridir, 8 ay idman yapmamış biri basketbol sahasında maç atmasferinde 2 kere gidip gelemez, gelse dahi 3. sefer yığılır kalır, tüm yaşadığı sorunlara, yaşına, kültürüne,8 ay idman yapmamış olmamasına rağmen 20 dakika boyunca hücum ve savunmaya katılması bile ayakta alkışlanması gereken bir konudur, hayır yani beşiktaş değil de avrupa'daki herhangi bir takıma transfer olsaydı ve aynı performansı gösterseydi;

- olsun abi adamlar almış reklamı yeter

derdik, elimizin altında ya en büyük türkiye gerçeği olan bilip bilmeden bok atma durumlarına giriyoruz, yazıktır...

not: galatasaraylıyım, ve beşiktaş basketbol takımında iverson olduğu için kıskanıyorum...

edit: kodumun at kafası eksi verme nedenini yaz bari özelden yanlış nedir anlayalım...
dalga geçilmeyecek kadar iyikariyeri vardır saygılı olun.
21 kasım 2010 beşiktaş colaturka vs fenerbahçe ülker maçı sonrası hakkında olası zaytung haberi
--spoiler--
beklenenin üstünde bir performans sergileyen iVERSON,2 sayı attığı için mutlu olduğunu söyledi.Türkiyede çok defansif basket oynandığını sözlerine ekleyen iVERSON,potaların yüksekliğinden de şikayet etti.Bunlara rağmen 2 sayı atmanın güzel bir başlangıc oldugunu bildirdi.
--spoiler--
çok değil 3-4 sene önce bile -ki bu adam 14 yıl önce profesyonel oldu hatırlatırım- 2 adet ömer onan ı, kendisini tutmaya çalışırken kafa kafaya tokuşturacak kadar büyük bir basketbol oyuncusudur. bugünkü durumu ile değerlendirilemeyecek kadar önemli bir sporcudur. aksini yazmaya çalışmak benim nazarımda sığlık olarak tanımlanabilir. shaq da bugün zor smaç yapıyor, izlerken insanın biraz içi buruluyor ama yapacak birşey yok, aynı adam 92-05 arası aynı çemberleri dişliyordu sıçradığında. ezcümle, allen iverson hakkında entry yazarken taraftar olarak değil sağduyulu bir basketbolsever olarak düşünmekte fayda var.
kendisine ciddi cidi bel bağlayıp, türkiye ye tatile değil de basketbol oynamaya geldiğini zanneden kardeşlerimiz varmış. üzüldüm lan.
tek geçilecek tek basketbolcu.

http://uludagbesiktas.blo...da-iverson-tutarszlg.html
http://galeri.uludagsozluk.com/46/allen-iverson_77681.jpg
(bkz: iverson un beşiktaşı şampiyon yapamayacağı gerçeği)

zamanında bazı şeyleri demiştik işte hacılar. geçtim şampiyonluğu falan. maç kazandıramayacak galiba. herif tam bir lusıır.
basketbol topuna eli değmiş, bu oyunu oynayan en büyük oyunculardan birisidir. en hazır halinde olduğu günlerde bile zayıf bir fizyolojiye sahip olan iverson, geberik haliyle yine de bjk'nin en önemli silahı olmuştur.
bu adama bok atanların hepsi fenerbahçelidir şu an'a kadar. ondan sonra yok herkes bize karşı, kimse bizi sevmiyor, tek tabanca fener muhabbeti dönüyor. michael jordan gelsin, yemin ediyorum itin götüne sokarlar onu da.
hayır dandik bir avrupa maçı, son bilmem kaç saniye, top bejeka'da. madem takımında ayvırsın gibi bir megestar(!) var, niye topu ona değil de çetmin mıdır nedir ona veriyorsun? ulan daha koçunuz güvenmiyor bu ayvırsına.

kimse hazır değil, kondisyon demesin hacılar. sonda bi şut kullacak gücü yoksa şu adrese bi bakıversin.

http://www.eskidostlarhe.com/
Larry Brown gibi bir üstatdan sonra Burak Bıyıktay gibi vasatın altında bir coacha sahip olandır.Kader utansın.
nba'de en sevdiğim basketbolcuydu bu. fenerbahçe'ye gelmesini çok isterdim ama beşiktaş alınca da üzülmedim açıkçası. hangi takıma geldiği önemli değildi çünkü türkiye'ye gelmesi bile şu an yükselişte olan türkiye basketboluna önemli katkı sağlayacaktır. ancak henüz türkiye'ye alışamadığı görülmektedir. zira bu hafta alex ondan daha çok sayı atmıştır.

edit: bu bunu kötüleyen neden kötüledi ya hakkaten merak ettim. lan hangisi yanlış ki?