bugün

Dünyaya 124.000 peygamber gönderildiğinden habersiz ergen ateist beyanı. Nereden biliyorsun derler adama gönderilmediğini.
Henüz bir yıldır tanıdığıdınız 25 yaşındaki bir kişiye "25 yıldır senden nefret ediyorum." Demeniz ne derece abes ise "amerika'ya bugüne kadar hiçbir peygamberin gönderilmediğini" iddia etmeniz de o derece abestir. Amerika hakkındaki bilgisi Deryada bir damla dahi sayılamayacak derecede az olan insanoğlunun, amerika'yı keşfedince amerika hakkındaki herşeyi bildiğine inanmasına şaşırmamak gerekir; zira insanoğlunun cehaleti ve cehaletini göremeyecek derecede körlüğü yalnızca amerika'ya özgü değildir.
allah o zamanlarda bile biliyomuş amerika'nın emperyalist bir ülke olduğunu. sizi kendi yağınızda kavrulun diye amerika'ya peygamber göndermemiş.
Amerika var olduğunda peygamberlik kapısı kapanmıştı.
genellikle "amerika daha keşfedilmemişti" şeklinde cevaplanan sorunsaldır. tamam da kardeşim amerikada kendisine amerikalılar diyen coniler yokken yerliler vardı ? hani ben de inançlı bir insanım elhamdülillah ancak bu savunma daha kafadan çöküyor boşuna çırpınmayın *
sen amerikayı keşfetmesen nolur? sen mi gönderiyon peygamber tövbe tövbe.
Şu başlıkta altında akıllı geçinenlerin "daha Amerika keşfedilmemişti" entrylerini ciddiye alması çok üzücü.

(bkz: tebrikler bir malsınız)
(bkz: Joseph Smith)
peygamberlik yahudi geleneğidir peygamber gelen coğrafyaya dikkatli bakarsanız hepsi yahudilerin anavatanı olan coğrafyadır.
yanlış bir yorumlamadır.sadece bilinmesine izin verilen,anlatılanlarda bahsi geçen peygamberleri hesaba alirsak dünyanın yarısından fazlasına peygamber gönderilmemiştir. gel gelelim peygamberler belli bir coğrafya üzerinde hakim gibi gözükse de evrensel elçilerdir, bölgeye değil insanlığa gönderilirler.
Orayı da batırmak istememiş haklıdır.
Türkiye'ye de göndermedi.Peki niye Arabistan?
Çünkü en bataklık yere dönüşen ülkeyi güzelleştirmek için.
(bkz: allah yok din yalan)
george washington Diye biliyorum ben
allah'ın sadece arap yarımadasına çalışmış olduğunun kanıtıdır.
Peygamberler yalnızca bozulan kavimlere gönderilir en sorunlular yahudiler ve araplar olduğu için bolca gönderilmesi normaldir bir de anlamsız bir şekilde ateizm bir dinmişçesine ateizmi yaymaya çalışan yazarlar var neyin çığırtkanlığı bu anlam veremiyorum.
Önce Amerikalılara hiç peygamber gelmediğini kanıtlamak gerek. gotunden bir iddia uydurup onun üzerinden de tanrının olmadığını kanıtlıyorsun.

Atayizlerin hepsi havking amuniym
Zaten varsa yoksa bu kodumun araplarına yollamış peygamberleri, her ne hikmetse? ama bunlara milyon peygamber yollasan arap yine arap amk.
Eşek diyemedim eşeğe hakaret olmasin diye.
yine küçük şakacıklar falan ahah.
inanışlarını temelde incelerseniz tüm dünya toplumlarında ortak dini değerler mevcut. Bu ortaklığın kaynağı her kavme peygamber gönderilmesidir.
Nerden biliyorsun ona bakarsan sadece israil oğullarina peygamber gönderdi kurana göre muhammed hud salih idris peygamber vs hariç cogu israil oğullarina gelmis.ama kuranda geçenler bu birde geçmeyenler var mesela budanin peygamber olduğu söylenmektedir.sonra halki onu isa gibi tanrilaştirmiş putlaştirmiştir.
oradaki evanjelistler ne güne duruyor? En meşhuru Billy Grahamdi.
amerika 15. yüzyılda keşfedildi dostum.
son peygamberde 6. yüzyılda gönderildi, ondandır.
Mayalar insan kurban etmek haricinde terse düşmemiş, azgınlık yapmamışlar. Tüm enerjilerini matematik, mimari ve sanat gibi alanlara verip insanlığa hizmet etmişler.
kim dedi gelmedi diye?
görsel
güncel Önemli Başlıklar