kafirlerin yapmaya çalıştığıdır.
kafirler allah inanmazlar. En azından büyük bir çoğunluğu. Bu durumda bir insan inanmadığı bir şeyden hoşlanmama/sevmeme gibi bir duyuyu yaşayamaz.
türkiyedeki ateist anlayışıdır. adam allah yok diyor ama allahı sevmiyor.
Cakma ateistlerin orjinal ateisti ayiran onemli ayritidir.
yeni ateist olmuş bi insancık düşünün. şimdi kafasını kaldırıp bakıyor dünya'da çoğu yerde kan dökülüyor zulüm var. ırkçılık var. ve hep olan müslüman topluluklarına oluyor. ondan sonra kendince bi zekilik yapıyor ulan diyor bu müslümanların gerçekten inandığı Allah varsa neden bunlar bu durumda? Ondan sonra diyorki ben bu Allah'ı sevmiyorum çok acımasız. daha kendine inanan insanlara merhamet etmiyor. Tabi asıl zekiliği yapamıyor orada Allah'ı sevmeyerek aslında onu kabul etmiş oluyor.
ama işte daha daha zekilik yapıp biraz okusa anlamaya çalışsa onun için daha güzel olucak.
görsel
Sevmemek farklı. Sevememek farklı. Bir müslim ne denli allahtan uzak yaşarsa yaşasın allahını sever. Allahı sevenleri de sever. Allahın sevdiklerini de sever. Fakat sevmemek fiilinde salt sevememek yatmaz. Sevmemek eyleminde kasıt manası da yer alır. Dolayısıyle burada (manası kalben öyle kastedilmese dahi) kelimeyi bu şekilde kullanmak bir müslim için yanlış ve hatalıdır. Zira bir müslüman kasden allahı sevmiyorum dese allahın düşmanı sıfatına bürünür.

Bunun yerine Sevgimde eksiklik var demelidir.