gerektiğinde her müslüma farz kılınmış bir yükümlülüktür. türk islam ümmeti bir çok mücahid yetiştirmiş ve küffara karşı baş kaldırmış ve islamı yeryüzüne hakim kılmak için çetin mücadeleler vermişlerdir. ve allah ın izni ile zafer bütün inananlara bahşedilmiştir. bugünse küffarı korkutan islam ümmetinin içine sürekli nifak tohumları ekmesine sebeb olan neden müslümanalrın cihad bayrağı etrafında birleşmesini engellemek içindir. velakin ne kadar uğraşsalar beyhudedir. çünkü gerektiğinde islam ümmeti yek vucut olmayı bilmiştir. afganistanda, karabağda, tacikistanda ve şuan çeçenyada küfre ve zulme karşı cihad ruhunu benimsemiş babayiğitler allah yolunda ölmenin yani ölümlerin en şereflisi tatmanın hazzını yaşamaktadırlar. ve küfre darbeler indirmektedirler. rabibim bütün islam alemi bu gönül erlerinin yuzusuyu hürmetine korusun.
(#8947312)
1. Dünya savaşındaki arapların yaptıklarını hatırlamayan bireyin söylemi.
iyi bir anlatım bozukluğu örneği olan konu başlığıdır. kendisi zaten allah yolunda yapılır, kesinliklede araplarla alakası yoktur.
(bkz: potansiyel canlı bombalar)
Eğer Rabbin dileseydi yeryüzündeki insanların tümü mutlaka iman ederdi.Hal böyle iken, mü'min olmaları için insanları sen mi zorlayacaksın.(Yunus-99)
anlamı dışında uygulanmak istenen gerekliliktir.dünya üzerindeki bütün dini merkezleri yakıp yıkıp bütün insanları müslüman yapmak cihad değildir.cihad,dünya üzerinde bütün insanlara islamı tanıtmak ve anlatmaktır.bunu başarabildiğinde zaten cihadı gerçekleştirmiş olursun.ama bunun yolu insanları öldürerek olmaz.
kendini tanımak için verilen savaşın kıçından uyarlamanın sonucu ne yazık ki başkalarının kanının dökülmesine kadar varmıştır. ey anuna kodumun insanoğlu, kendini bildin tanıdın da sıra diğerlerini yargılamaya mı geldi? lan okuduğunu kıçından uyarlamasan ölür müsün?
bir ben var benden içerü diyeni çözdünüz mü? hele bir çöz cihadın anuna koyarsın o zaman. tabi kendinle yüzleşmek senin anuna koymamışsa.
Güldüm geç.
Cihadı nasıl yapmaya kalktığına bağlı, kurani kerim 30 tl olmasa bence bu bile cihad olabilir.
gereksiz bir "ekşın"

boş ademlerin boş işleri.
et hadi meydan orada. bakalım nasıl ediyorsun.
Kuranda açıkça yazıyor da allaha inanmayan var mı bu devirde. Ateistleri mi öldürelim anlamadım ki?
Müslümanlık iddiası taşıyan herkes, Bu mücadeleyi evvela nefsine karşı vermek durumundadır...
Nefsin hoşuna giden her türlü onur kırıcı ve insanlığa yakışmayacak arzu ve isteklere karşı koymak; En önce gelen Ve en önemli olan bir cihat biçimidir.
ip Giza ederse zalime “dur“ deme kadına (gerekirse bütün dünyaya karşı) gözünü budaktan sakınmazsın o ayrı; Tabi bunun için yukarıdaki yazanları özümseyip hayatında tatbik edebilmen gerekir.
Allah'ın müslüman kulları uzerindeki hakkı ve emridir. Savaşın en büyüğü siyasal islamcilar, seyhler, tarikatler ve cemaatler üzerine verilmelidir. Tarihi araştırın, allah'ın dini yüce islam'a en bütük kötülüğü, düşmanlığı ve fitneyi kafirden ziyade, bu ayak takımı vermiştir.