evet efendim...

çoğu konumda istişare ettiğim gibi, kadının avret yerlerini örtmesi islam'da apaçık emredilmiştir. peki, kadın avret yerlerini örtmesi adına pantolon giyebilir mi? sorusu akıllara geliyor. işte tam bu noktada, kadının pantolon giymesi kuran-ı kerim'de caiz olmadığı hususu ile gündeme gelmiştir.

akıllara şöyle bir soru geliyor; Önemli olan mahremiyeti kapatmak olduğuna göre, kadının bunu pantolon giyerek sağlaması yeterli olmaz mı? hayır efendim olmaz. kadın, kuran'ın emri olan örtünmeyi yerine getirse de, pantolon dar olduğu için erkeklerde bir takım cinsel dalgalanmalar yaşatabileceğinden mütevellit, (haram olan cinsel duygular) pantolon giymesi hoşgörülmez.

Buna göre erkek gibi pantolon giyinen bir kadın, mahremiyeti örtme emrini yerine getirmiş olsa da, erkeğe benzememe emrini yerine getirmediğinden dolayı, çok ağır günahtan kurtulamaz.

başka bir rivayete göre "allah pantolon giyen kadınlara merhamet etsin" denmektedir. kadının boyunca günaha girdiği, artık o günahlardan kurtulamayacağı bilinerek, onlar ne kadar iyi olsa da, günah işledikleri için, günahlarının affedilmesi ve yüce allah'ın merhamet etmesi söylenmiştir.
kendi kıçının derdini bitirip, allah adına karar verenlerin sözüdür.

(bkz: poke allah)
pantolonlu karşı cins gördüğünde cinsel dalgalanma, haram olanından cinsel dürtülenme gibi iradesizlik göstergesi olan fiiller sergileyen bunada kuran-ı kerim' i alet eden bir tuhaf insan temennisi.

şöyle bir karikatür vardı, köyün birinde eşekle az evvel girdiği cinsi munasebetin ardından adam ellerini göğe kaldırarak şöyle der:

adam: yarebbim affet beni yine şeytana uydum.
şeytan: hassiktir ulan hergele, sikip sikip boku bana atıyosun.
bir yerlerde hz. birileri şöyle buyurmuştur:

"şüphesiz ki kadınlar tangalarıyla gezmelidir"

(bkz: bugünlük bunu mu buldun)
(bkz: görmek ve bakmak).
Hz. Ali Efendimizin aktardığına göre: "Bulutlu ve yağmurlu bir günde Bakî'de Rasûlüllah'la beraberdik. Merkebe binmiş bir kadın geçiyordu. Merkepten düşecek oldu da Rasûlüllah (bir ,yeri açılır endişesiyle) ondan yüzünü döndü. Orada bulunanlar: Kadının pantolonu (sirvalı) var (üzeri açılmaz) dediler de Rasûlüllah: "Pantolonlar (sirvaller) edinin. Çünkü onlar en iyi örten elbiselerinizdendir. Kadınlarınızı (avretini) da dışarı çıktıklarında onlarla koruyun." buyurdular." (Hadîsi; Ukaylî, Ibn Adîy (Kâmil'de) ve Beyhakî (el-Edep'te) rivâyet etmişlerdir. Suyûti "zayıf" işaretini koymustur. bk. Münâvi, Feyzu'1-Kadîr I/109-110) Bir başka rivâyette ise, kadının o hâli hoşuna gittiğinden ötürü:

"Allah sirval giyen kadınlara merhamet eylesin." buyurdular.(Hadîsi; Dârakutnî (el-Efrâd'da), Hâkim (Tarihinde), Beyhakî (Su'abul-imânda), Hatîp (el-Müttefek'te) rivâyet etmişlerdir. Münâvî zayıf oluşunu anlatır. bk. IV/22-23) Hattâ bizzat Rasûlüllah Efendimizin de "sirval" satın aldığı rivâyet edilmiş ve kendisinin giydiği bilinmediğine göre, hanımları için satın almış olabilir, denmiştir.(Münâvî, age I/110) Ne var ki, bu her iki hadîs de zayıftır ama, aksi de söylenmediğine göre, bunlarla amel edilmesinde bir sakınca yoktur. Yani kadın dışlığının altından pântolon (sirval) giyebilir. Bunu daha iyi örtünmek için yapmışsa güzel bir iş yapmış olur.Ancak hadîslerde geçen "sirval"ı tamı tamına bugünkü pantolonlar gibi anlamak da yanlış olur. Eğer paçaları görülecekse onları erkek pantolonu paçalarından farklı yapmalıdır. Aslında Anadolu kadınlarının giydiği ve "dizlik" tabir edilen uzun içdonu "sirval" tarifine daha yakındır.
" http://www.ilahi.org/modu...file=viewtopic&t=3595 ".
hayatını kuran'a göre yaşayan birisi için normal bir düşünce. bu yüzden olayları zamanın koşullarına göre değerlendiremez. 600lü yıllarda takılıp kalmıştır.

şimdi biraz araştırsam kuran'ı, sözlüğün haram olduğunu ispatlayan bir dolu ayet bulurum. siktir git oğlum burdan. günah işliyosun.
(bkz: allah hepimize akıl fikir versin)
(bkz: amin)
allah etek giyen adamlara da merhamet eylesin bence... iskoçlar sözüm size delikanlı adam etek giyer mi olm...
üstü türban altı otoban.
devrin arap coğrafyasında pantolon giyilmediğini bilmeyen hatta pantolonun icadının çok sonraları olduğunu bilmeyen kişi söylemi.
(bkz: uydurmayın lan!)
(bkz: işi gücü olmayan insan düşüncesi)
allah pantolon giyen kadına merhemet eylesin, bikini giyeni yaksın, eli görüneni affetsin vs... bu gibi başlıklar ve "cübbeli ahmet" sözleriyle yürüyen zihniyetin ileride nereye varacağı ve sölük formatını ne hale getireceğini merakla beklemekteyim. allah hepimizi bu insanlardan korusun.
allah çüküne sahip olamayan amcık akıllılara merhamet eylesin şeklinde düzenlenebilecek bir dua.
pantolonu günah sayanların en büyük bahanesi pantolonun erkek kıyafeti olduğu, dolayısıyla da kadının pantolon giyerek erkeğe benzeyip günaha girdiğidir.tabi bu elemanlara kadın ve erkeğe has kıyafet anlayışının çağlara göre değiştiğinden falan bahsedemezsiniz, zira sizi sapıklıkla suçlayacaklardır. hele eskiden erkekler de etekli kıyafetler giyerdi, neden kimse onları kadına benzemekle suçlamadı falan diye de soramazsınız, direk gavursunuz demektir, zira düşünerek en büyük günahı işlemişsinizdir.''alimler'' sizin yerinize düşünüp raconu kesmiş, size ne oluyor?
(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
allah pantolon giyen erkeklere de merhamet eylesin anlamına gelen iddia.

dar pantolon giyen kadınların poposu nasıl sırıtıyor ise dar pantolan giyen erkeklerin takımları da aynı oranda sırıtıyor.
ne yani hepimiz fistan giyip mi gezelim.
dini ne hale getirdiğinizin farkında mısınız?
pantolon giymenin neresine merhamet edilir pantolon giymek modernliğin çağdaşlığın simgelerinden biridir allah modernlere merhamet eylesin sözüyle aynı kapıya çıkan ancak yobaz yazarın açacağı başlıktır.
beyin amcıklaması geçiren adamın; birilerinin beyninin içine birşey sokması sonrası girdiği tripte söylediği ilk cümle. allah mısın len? tepkisiyle karşılaşması muhtemel ayrıyeten osururken sıçmak kategorisinede alınabilecek söz dizisi. *

(bkz: allah mastürbasyon yapan erkeğe merhamet etsin)
(bkz: o ellerle nimet yediğini unuttuğu için)
(bkz: amin)
tam hatırlamadığım bir hikaye şöyleydi:
iki müslüman yürülerken bir su kenarına gelmişler orada bir kadıncağız oradan geçemiyormuş adamın biri kadına yardım etmiş ve ordan geçmesini sağlamış. iki adam epey yol aldıktan sonra diğeri dayanamayıp sormuş:
-dinimizce kadınlarla aynı yerde bulunmak dahi günahken sen o kadını taşıyarak yardım ettin, bu doğru mu sence?
adam cevap vermiş:
- ben o kadını orada bıraktım ama sen hala taşıyorsun.
başlığı açana hediyem olsun. aklı fikri pantolon giyen kadınlarda mı ne anlamadım.
(bkz: yobaz)
Allah erkeği pantolonla, kadını da etekle yaratmadığına göre onu ilgilendirmeyen bir durum.
kendi içinde pantolon giyen kadınlara karşı cinsel dalgalanmalar hisseden, islam'ın ortaya çıktığı zamanla günümüzü karşılaştıramayıp; pantolon giyen kadınlara merhamet edilmesi gerektiğini düşünen bir yazarın açtığı başlıktır.