bugün

hırvatistan maçı sonrası, o müthiş son saniye ötesi golüm kahramanı semih in, topa hangi güç ile vurdugunu belirttigi cümlesidir. 122. dakikada başka güç kalmadıgı kesin.
bir kere nihata,bir kere ardaya,bir kere de semih'e verilen güçtür.bi verilen bi daha alamıyo demek ki.
yüce yaratanın ilmi hikmetiyle gol atma başarısına nail olmak için girişilen aktivite.
(bkz: sahada sarıklı dedeler vardı)
yanında kartal vuruşunun, magnum vuruşunun b.k yiyeceği, topa inanarak vurmaktır. neye inanmak?gol olacağına ve ülkesini öne çıkaracağına inanmak.
(bkz: avrupada bir sevişen türk)
entryme başlamadan önce ahahahha hatta asdfsdjklsdaf demek istiyorum...

otu boku allah la ilişkilendiren bir bireyin düşüncesidir bu. yok o son dakika golleri şans değil yüce allahımızın takdiri, allah bizim kazanmamızı istiyor, allah da yanımızda zotturi zutturi..bunlar çok çocukça ve saçma sapan şeyler. her şeyi allahla ilişkilendirmek nedir ki? futbolda bile bunu yapıyorsunuz ya pes. hele hele işi abartıp işte müslümanların gücü diyen kekoluğun dibine vurmuş kara zihniyet vardır ki onlara hiç değinmeyeceğim. aman diyeyim. böyle yaparak kendinizi kandırırsınız o kadar.
sadece futbolda değil her alanda böyle. bir işte başarılı oldunuz allah yardım etti, allah yardımcınız oldu, başarılı olamadınız eh kader kısmet, allah ın takdiri...yahu senin hiç mi çaban yok be adam. ne yaparsan allah.

eee toplum baskısı sebebiyle oturup araştırıp, düşünüp, olaylara objektif bir şekilde yaklaşıp doğruyu bulamayan insanlardan ne beklenir ki?..
oturulup düşünülüp kesin bu böyle diye varılan sonuctur, başka izahı olmayan sonuc, allahın verdigi güçle vurursan gol olur ancak. gücün başka sahibi yok ki.
lan bi ilic in vurusuna bak bir de mehmet topal in, semih in..nerde laiklik nerde demokrasi yaw tanrim...
(bkz: adaletsiz güc dagitiminin farkinda misiniz)
koca seyitin çanakkale zaferini getiren güllesini yerleştirdiği gücün bu sefer yeşil sahada genç semihin ayaklarına inen güçtür.
Daha eşsiz bir tanımı için : bakınız, baktırınız :

"O tanrı'nın eliydi." - diego armando maradona.
o hızla, topu aya doğru gönderecek hadisedir.
futbolcular arasında genellikle "yaradana sığınarak vurdum" lafının kibarca söylenmiş versiyonu. sorun semih'e kesin arkadaşlarına bu lafı söylemiştir. *
hırvat teknik direktörün bile anladıgı ve şu sözlerle ifade ettigi," türklerde şans var, ama bir şey daha var, onu ifade etmekte zorlanıyorum" dedigi şeyi anlamayan, anlamak için zaman ve beyin harcamayan, belkide harcayacak zamanı ve beyni olmayan zavallıların anlaması muhtemel olmayan, muhteşem ötesi hadisedir.
gerçekten ilginç bir hadise üzerine bunun ilahi bir güç yardımı ile yapıldığını lanse etme çabasıdır. öyle değildir demiyorum. ama öyle olduğuna da açıkça söyleyebilirim ki inanmıyorum. tabiki bu benim görüşüm.
daha eşsiz bir tanımı için: bakınız, baktırınız, olmadı kaktırınız:

"allahıma sığınıp topa vurdum" - takoz recep, isviçre'ye attığı gol sonrası, esnasında da söylemiş olabilir, çünkü kaleye o kadar uzaktı.
hami mandıralı'nın şut esnasında yaptığı şeydir.
daha eşsiz bir yorumu için: zıplayınız, alt komşudan azar iştiniz:

"tanrı istemezse yaprak düşmezmiş" - sezen aksu, şarkı söylemek albümü.
(bkz: iman power)
(bkz: ne diyem kozmos mu diyem)
(bkz: isabet ya Resulullah)
semih'in attığı gol ile ilgili maç sonrası yaptığı yorumdur. çıkan gürültüye bakılırsa tek vurduğu futbol topu olmayabilir.
kesinlikle doğru olan sözdür. hakemin top havadayken düdüğünü ağzına götürüp sonra vazgeçmesi , topun semih'in önüne düşmesi , semih'in vurduğu topun rakip oyuncuya çarparak gol olması tesadüf olamaz hadi oldu diyelim çek cumhuriyeti maçı da mı , isviçre maçı da mı tesadüf.
tusubasa'nın hareketleridir bunlar yokuş yukarı top sürer yokuşun sonunda allah ne verdiyse vurur.
allaha mahsus bir eylemdir.
(bkz: obi mikel)