bugün

(bkz: elektrik gerçekten varsa gelsin beni çarpsın)
din konusunda kararsız kalan genç nesilin tepkisi.
allah gerçekte yoktur, sadece bir inançtır, gerçekte olsaydı inanç olmazdı.
(bkz: allah seni cehennem azabından korusun)....
allah isteseydi şeytanı ve kötülüğü var etmezdi. zaten bizi bir sınav yaptığı için dünya hayatına kapılıp kapılmadığımızı ölçüyor. gerçek hayat diğer tarafta. allah var, herşeyi görüyor, o her yerde. aksini iddia edenler bu konuları bu platforma taşıyarak sadece kendini rezil ediyor.
bunların tanrısı sadece deprem yolluyor savaşlara bakmıyor herhalde ...

iki dakka sabit durun bu kadar da dönülmez ki ...
tanrı iyilik ve kötülüğe müdahale etmez. insan aklı, gönderilen peygamberler ve kutsal kitaplarla doğru yolu bulmak zorundadır. bulana mükafatını bulamayana da cezasını verir. bulup kıymetini bilemeyene de daha fazlasını verir.
(bkz: gerçekten adamsan sözlüğü terk et)
'insan için çalıştığından başka bir şey yoktur' ayetini düşünürsek islama göre yanlış olan düşünce .allah zalim daha çok çalışırsa zalime veririm ve de o zalimliğini yapar demiş .çalışan müslümana zaten vaadi var,ama bugün çalışkan müslümanların sayısı yahudilerin veya hristiyanların sayısına nazaran daha az .sonucunda da filistin,bosna,karabağ,keşmir,afganistan,pakistan,libya .. kan ağlıyor .

bütün bu felaketlerden sonra bile kılını kıpırdatmayan müslüman sözde müslümandır .allah da o müslümana yardım etmez .allah günde 3 saat uyuyup 21 saat görevinin başında olan yavuz sultan selimlerin arkasındadır,klavye müslümanlarının değil .
(bkz: inançsızlığını sözlüğe ispatlamaya çalışmak)
http://s3.directupload.ne...mages/100921/q3ug56pm.swf
Adına savaş denilen trajedide ne olacağı asla bilinemez! Seyirci de olsanız, oyuncu da olsanız birinci perdenin sonunu görüp göremeyeceğinizi merak edersiniz hep... ikinci perde bir olasılık, üçüncü perde umuttur! Gelecek ise, sadece bir varsayım...
(bkz: sana mı soracağdı)
(bkz: okumadan ekşi vermek)

edit : hayır bu saçma yazıyı iyi oylayan da var ya, topunuza...
(bkz: sen halen adam olmayacağın)
"allah gerçekten varsa libyayı bombalardan korumasın" diyen insanlara, tezat düşen haykırış.
Allah'ı müslümanların bir taraftarı veya bir koruyucusu gibi düşünen zavallının girdiği başlıktır. Bizler Allah'ın kullarıyız ve burası imtihan dünyası. Hristiyan'da bir kul, musevi de bir kul, ateist de bir kul, müslüman da bir kul. bu olay da bir imtihandır. bu imtihanda yanlış yapanlar cezalarını çekecekler, doğru yapan da sevabını görecek. Allah her olayda müdahale etseydi ozaman imtihan dünyası dediğimiz şu anki zamanın ne anlamı kalırdı?
(bkz: sen kafanı bu işlere yorma)
o işlerle ares ilgileniyor. kulislerde gizli hristiyan olduğu söyleniyor. zeus kendisine kıyamete kadar müsaade etmiş. vakti gelince biraderi hades'in mekanında üzerine çimento dökecekmiş.

(bkz: ares)
(bkz: hades)
insan keyfine göre zırt pırt hayata müdahale edemez ki. vardır bir bildiği.
fil suresi'nde bahsi geçen olaya göre, habeş kralı ebrehe, mekke'nin siyasi ve dini üstünlüğünden rahatsız olduğu için kendi başkenti san'a'ya bir kilise yaptırır. amacı hem ticari hem de dini merkez olabilmektir. ama kabe ve mekke'nin seviyesine bir türlü gelemez. bu yüzden tam da islam peygamberi hz. muhammed'in * doğduğu yıl fillerle güçlendirilmiş büyük bir ordu ile mekke üzerine yürür.

mekke yakınlarında ordusunu konuşlandırırken mekke ahalisinin develerine de el koyar. mekke halkı bu savaşın durdurulması için mekke emiri abdulmuttalib'i gönderir. abdulmuttalib, ebrehe ile görüşmesi sırasında kendine ve mekkelilere ait develeri geri ister.

ebrehe hem şaşırmış hem de kızmıştır. "ben sizin yurdunuzu ve kabe'yi yıkmaya geldim sen develerini istiyorsun" diyecek olur. abdulmuttalib " develer benimdir. onları korumakla ben mükellefim. kabe ise allah'ındır. herkes kendi malını korumakla mükelleftir." der.

sonrası malum.

--spoiler--
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla, Rabbinin fil sahiplerine neler yaptığını görmedin mi? Onların 'tasarladıkları planlarını' boşa çıkarmadı mı? Onların üzerine ebabil (sürü sürü) kuşlarını gönderdi. Onlara 'pişirilip-sertleştirilmiş balçık taşları' atıyorlardı. Fil Suresi, 1-4
--spoiler--

bu kıssa hem ırak'ta
hem filistin'de
hem libya'da geçerlidir. benim necip milletim ise yaradana sığınıp dua etmek yerine dua gibi savaşmıştır. * memleketini kendi canından aziz bilmezsen ikisini de kaybedersin arkadaş. evet dünyada yaşayacak toprak parçası çoktur. ama her insanın bir vatanı olur. vatanını korumak ise en büyük ibadettir. bu yüzden şehadet dendi mi akan sular duruyor.

allah'ın varlığına inan veya inanma, ülkeleri tanrılar korumaz. allah korumayı vaadettiklerini korur. ülkeleri ise kendi evlatları kurtarabilir.
"..zalim Allah'ın kılıcıdır..."
sözü her şeyi açıklıyor gibi..
(bkz: ateistin duası)
allah eğer her şeye karışsa idi en başından sana o yazıları yazdırmazdı. taş olurdun. sapık herif.
allah şüphesiz ki var ve bütün herşeyden haberdardır. insanlara kullanabilmeleri için özgür bir irade ve akıl vermiştir.
eğer allah zalimin yapacağını önceden engelleseydi dünyanın bir anlamı olmazdı. herkes de bunu görür iman ederdi. dünya bir imtihan yeri.
hayır ve şer allah'tandır. hayrı da, şerri de yaratan ancak odur. lâkin hayra rızası var, şerre ise yok. kaldı ki hayır ve şer dediğimiz, yapılan işin, işlenen fiilin allah'ın emir ve rızasına uygun olup olmamasıyla ilgili. yâni, fiilin kendisiyle değil, sıfatıyla alâkalı. şimdi allah'ın verdiği bir nimetle sen hayır da işleyebilirsin şerde.
herşeyin karşılığını burda almayı beklemiyor inanan insanlar.
(bkz: yapamaz ki yapamaz ki)