bugün

(bkz: allah var diye mesnetsiz sallamak)
(bkz: ahirette götümüze girecek başlıklar)
(bkz: ölmek)
(bkz: öldükten sonra mezara girmek)
(bkz: mezar denen şeyin toprak olması)
(bkz: toprağın içinde çürümek)
(bkz: topraklaşmak)
(bkz: çamur olmak)
ulan her şeye saygım var. her şeyi az buçuk kabul ederim. sindiririm. ateistsin, inancın yok anladık. ama bir insan bu kadarda mantık, başlık, insanlık sıçamazki. ulan bu kadarda şirk koşulmazki. ulan dua et. ne diyorum ben ne dua etmesi amına koyayım.

allah seni bildiği gibi yapsın hiç bişey demiyorum.
olmayan bir şeyin çamur yapması beklenemez.
(bkz: allah yok peygamber yok din yok ne var lan it)
(bkz: allah var ve belanı versin)
(bkz: çim adam)
topraktan yaratıldık, toprağa döneceğiz. mühim olan çamurlaşmamaktır. Yaradanın seni çamur yapması 'ol' demesine bakar. ama gerek duymamıştır kendini çamurlaştırmışsın zaten.
saçma bir istektir. zira her insan geberip gittiğinde zaten çamurlaşmaktadır.
bu söz, zaman var oldugundan beri tekrarlanır ve yaratıcı bazılarını taş yapmıştır bazılarınıda suya gömdüğü görülmüştür..anlatılanlara göre italyada yanardağ patlamasıyla taş olmuş. kızıldenizde suya gömülmüşlerdir insanlar.. çamura gelirsek taşı sulandırırsak çamur olur.. o zaman sözün sahibinin fomülü basittir
yanardağ patlaması ve tsunami karışımı bir felaket olabilir
zamani gelince camur olacak insan söylemi.
çamurdan beter olanı allah ne yapsın. sorunsalını önüne çıkaran durumdur.
mantığı olmayan önermedir. insanın allah'ı sınamak gibi bir haddi ve görevi yoktur, sınanmak için yaratılan insanın kibridir. aklı başında olan tanrı ile kumar oynamaz, çünkü kumarın mantığında oynatan kazanır fikri yatar. bu sistemi kuran ve idare eden nihayetsiz güce karşı bu önerme, ahmaklığın ifşa edilmesidir.

fantastik biçimde konuyu ele alacak olursak, allah varsa hadi şimdi benim belamı versin, beni çamur yapsın, maymunu insan, kabağı fayton,tavşanı at, kül kedisini de prenses... tarzı önermelerin gerçekleştiği anda, verilecek olan tepki nedir?

-tekbiiiiir! allah varmış yumulun lan secdeye!... önermesi gerçekleşecek midir? hayır. kainatta mütemadiyen gerçekleşen mucizevi hadiselere ülfet nazarıyla, materyelist gözlükle bakan biri için hiçbir durum sonuç vermeyecektir. ona bir kulp takacaktır mutlaka. ayrıca yukarıda verilen örneğin mantığı yoktur, yazar farkındadır, ancak başlıkta belirtilen tarzda, ateistik olmayan politeist yaklaşımlara ancak bu mantıkla cevap verilir, çünkü onların mantığının seviyesi bu tür bir cevabı gerektirir.

(bkz: allahı imtihana tabi tutmanın mantıksızlığı)
allah'ın kendisini birine kanıtlamaya çalışmasını isteyen aciz kul sözü. sen çamur olmuşsun zaten karideş.

edit: bluevelve'ymiş lan. hay allah. yazıyorum ben de.
insanlıktan nasibini almamış; hastalıklı, çamurlaşmış beyinlerin dile gelmesidir.
iki ihtimal var.
yaratan ya var ya da yok
allah var veya yok.
allah yoksa cennet yok cehennem yok acı yok azap yok dert yok günah yok ceza yok yani sıkıntı yok öyle değil mi ?
peki ya varsa afedersin ne bok yiyeceksin??

namaz kılmak gerekli mi oruç şart mı allahın bunlara ihtiyacı mı var sanki yapmasak olmuyor mu?
namaz kılarsan 10 dakika zamandan başka bir şey kaybetmezsin.
oruç tutarsan açlıktan da ölmezsin.hatta sağlık açısından pozitif yanları hayli fazla.ama çoğu dangalak ağzı kokuyor diye oruç tutmaz sonra dünya kadar mavel sıkar.
peki ya bunları yapmadığımızda kaybediyorsak??

allahın varlığına ve birliğine inancı olmayan çok açık konuşuyorum zerre zeka barındırmayan dangalaklardır. allahtan varlığına dair kanıt isteyen adamda hiç zeka olur mu ? geçende allah varsa kırmızı kar yağdırsın dediydi bu herif. oldu paşam başka arzun varsa çekinme. adama bak sen nesin ki kimsin ki çıkıp bir de istekte bulunabiliyorsun.
rabbinin zaten istediği bu. kendi iradenle aklında beni bul diyor. onu görüyor olsaydık zaten herkes secde ederdi.
sözlükteki dincilerin ağzından salya saçarak höykürdüğü tespittir.
müslümanların meşgul olmadığı kadar Allah ile meşgul olan ateistin iddialı sözü. Allah'a bir çeşit hodrimeydan. bir tanrının varlığına inanmıyorsunuz ;anladık tamam.lakin niye bu kadar meşguliyet ? Allah'ı da kendinizi de rahat bırakın.
dine laf atarak zaten çamurluk yaptığının farkında olmayan kişinin sözüdür.
Genemi omo reklamları.
amacı belli olmayan bir duadır. oğlum karı iste kız iste, deniz, kumsal ne bileyim içecek bir şeyler yada para falan iste. neden çamur olmak istiyorsun ki??? bence öncelikle akıl iste...