bugün

bir inanan olaraktan; bu işler sözlükten olmaz derim. seccademi alır giderim kimseye ses çıkartmadan.
--spoiler--
ne yalanını gördün ulan!
--spoiler--

saçmalıktır.
inananlar tarafından küfür yeme durumu.
kişisel bir seçimdir, saygı duyulması gerekir.
inanmak gibi normal durumdur. bugün milyarlarca insanın yaptığı şeydir. zeus'a da inanmayan var.
saygı duyulması gerekir lakin inanmamak, allah a istedikleri lafları söyleyip, hakaret etme hakkını vermez. bu ülkede ki ateistler genellikle allah ı eleştirmenin yanında küfür ettikleri için küfür yemektedirler.
(bkz: herkesin özgürlüğü bidir).
gayet normal bir durum olmakla birlikte, ülkemizde garipsenmektedir. ben şahsen inanıyorum ama inanmayana hiçbir şekilde karışma hakkım olmadığını düşünüyorum. tabi bu durum karşılıklı.
asıl soru ; allah bize inanıyor mu?
* cehaletin geldiği son noktadır. bu faaliyeti gerçekleştiren (kafir) kimseler herşeyi tesadüfe dayandırırlar.
allah'ın insanlara verdiği bir haktır.

cehalet, akılsızlık vs. ile itham etmek argüman olmuyor, olamıyor maalesef.
beyindeki noksanlıkla izahı yapılabilen akıl rahatsızlığı.
pehh *

akıl rahatsızlığı diyen falan var.

olum 21.yy'ın 2015'indeyiz lan, hala nasıl bu zihniyette hayat sürdürebilirsiniz amk.
inanmak için bir neden görememektir.**
Nasipsizler ne bilsin yüce Rabbimizi dediğim önerme.
münafıklık işi.
müslüman bir coğrafyada doğduğu için ya allah ya Muhammed diye gezinenler, italyada dogsa katolik, hindistanda dogsa hindu,çinde doğsa budist olacagini, batı avrupada dogsa belki de ateist olacagini, her seyin kültür olduğunu dusunemeyenleri bize göstermiştir. ayrıca her seyin tesadüfen olduğunu soylemek cehaletin dibine vurmaktır. git sunlardan bir seyler oku da, bari mal beyanı yapma her seferinde.

(bkz: Carl sagan)

(bkz: Richard dawkins)

(bkz: Charles Darwin)
Allah’ın, kullarına lütfettiği bir serbestlik. Kazası bakımından hak, rızası bakımından küfür.
Saçmalıktır. Hayatta doğaüstü olarak tanımlanan her türlü mitolojik, efsanevi varlığın varlığına inanıyorum. Varlığın varlığına inanmak ne amk? Canlı yazdım en başta ama sonra yaratıcı da bu "her türlü" dediğim şeyler içine girince varlık kelimesinin daha uygun olabileceğini düşündüm.
Evet hepsinin gerçek olması gibi allah da gerçek. O yukarda ve bizi izliyor. Özellikle de acı çekenleri zoomlayıp, görüntü kalitesini arttırarak ayrı bir dikkatle izliyor. Kafamda hep böyle ışıl ışıl bembeyaz parlak, sonsuz ve kasvetli bir ortamda kahkahalar eşliğinde hizmetkar melekleriyle birlikte izlediği bir senaryo canlanıyor.
Kişisel tercihtir. Bu dünya; bir tercihler bütünüdür. Tercihlerimiz; günümüzüde, sonumuzuda belirler, kanaatindeyim.
tabi lann deli misin? akılsız atomlar, evren yarattı!

dna-rna bile yazıyorlar!
inancından Vazgeçen insanların, inanmak için çok direndiğini, inanmak için nedenler aradığını biliyorum. ibrahimi bütün dinlerin öyle ipe sapa gelmez çelişkileri var ki, inanmak için aradığın nedenleri bir türlü bulamıyorsun. Selam ve göktengri ile.
inanç olmasaydı hırsızlıklar, tecavüzler, kıyımlar, cinayetler ne kadar çok artardı. insanlara inanç lazım.

insanın doğduğu yer yaşamını etkşlemez mi? düşünsene hindistan da doğdun ailenden gördüğünü yapıp ineğe tapacaktın yada avrupa da olsaydın hıristiyan olacaktın, bunlar derin mevzular.

inançsız yaşanmaz ama bazı insanlar bizi dinden imandan soğuttular, yeni gelen nesil, yeni jenerasyon inançsız geliyor haberiniz olsun.
allaha inanmak yada inanmamak asıl mesele bu değil insan doğası gereği bir şeylere bir tanrıya ölümden sonra hayata inanmak istiyor allaha inanmıyorum diyebilirsin bende inanıyormuyum bilmem ama insan bir şeylere inanma isteği duyuyor allaha değilse başka inanca mesela hristiyanlık' a inansan bu inançta da tanrı var neredeyse her dinde ve her din bir birine benzer hristiyanlık yahudilik ve islam arasında onlarca ortak nokta gösterebilirim. şimdi allah'a inanmaksak islamı red etsek bile her dinde tanrı var bunun aksini idia eden satanistler ve ateistler var onlardan biri de şeytana tapıyor ama bildiğimiz şekilde kedi kanı içerek falan değil yada ateizm var onda da insan tanrı'nın varlığını tamamen red ediyor. inanç meseleleri çok karmaşık meseleler 100 den fazla din olduğunu biliyor muydunuz.
tercih meselesidir. kimseyi ilgilendirmez, inanır ya da inanmaz. varsa mükafatını o alır, yoksa da o alır.
güncel Önemli Başlıklar