bugün

yaklaşık bir senedir hergün içiyordum ve yaklaşık 5 aydır hergün bi 50lik votka içiyordum. çünkü bulunduğum ülkede ucuz ve bazı nedenlerden dolayı içmeye başlamıştım.

bugün 5. günüm alkolsüz. gözlerim bulanık görüyor. donup kalıyorum bilgisayar başında işlere konsantre olamıyorum. tavsiyeleriniz var mı?
nickinizi "alkol icmiyorum" yapabilirsiniz.

tebrik edilesi bir durum.
geçici bir süre sıkıntı yaşayacağını bilmek önemli. gerekirse yardım al ama fiziksel aktivite her zaman işe yarar, yürüyüş, koşu, vs. en azından doğada öylesine dolanmak.
alkol sigara ve uyuşturucu maddeler sizin dostunuz değildir. bu tür maddeler kullanmak kanser, solunum yolları ve nörolojik hastalıklara yakalanma riskini misli ile katlamaktadır. almanya gibi alkol ve sigaranın ucuz olduğu yerlerde bu tarz şeyler kullanıyorsanız sağlığınız, eğer türkiye de bunları kullanıyorsanız hem sağlığınız hem de cebiniz tehlikede demektir.

sadede gelirsek eğer bu tarz maddeleri kullanmayı bırakmak istiyorsanız yaşadığınız ülkede ki profesyönellere ve doktorlara başvurmanızı öneririm. daha kesin ve kalıcı sonuçlar elde edersiniz.
'' sigarayı bıraktım '' cümlesi gibi altında büyük bir sabır ve azim yatan zorlu cümle.
Bende bıraktım şimdi
Masaya...