bugün

istanbul beylerbeyi camii nin sahile inen yan sokağında sıralanan, içinde alkol servisi olmayan balık restoranlarıdır. biraz ileride sahile çok yakın yerlerde ise alkol satan restoranlar sıralıdır. herkesin kendi terciidir saygı duyarız.
limonsuz salata gibidir.
susuz rakı meyhanesi gibi birşeydir.
"alkol almayan gericidir" mantığındaki insanların mesnetsizce saldırdığı restoranlardır. (bkz: bir çağdaşlık simgesi olarak beyaz şarap)
vidası olmayan dübel gibi işlevsizdir rakı sevene...

e rakı sevip balık yemeyenler de humusa dayanacak artık. * *
faizsiz kazanç...
bunu yapan bunu da yaptı;

(bkz: kafeinsiz kola)
laikliği tehdit eden restoranlardır. savcılar derhal harekete geçmeli restorantları kapatmalı, işletmecilerini irtica suçundan içeri tıkmalıdır. hatta balıklar da alkolsüz bir şekilde mideye indikleri ve buna direnmedikleri için bir şekilde cezalandırılmalıdırlar. bu devirde alkolsüz lokanta. hangi çağda yaşıyoruz? ne ayıp ne ayıp!
(bkz: 2 lt lik kola şişesinde balık olsam)
içinde yaşamak varken teğet geçmek gibidir dünyaya...
bir büyüğüm * derdi ki bana ; "bak evlat, balık yerken içmesen bile yanında rakıyı isteyeceksin. zira balığın hakkını yemiş olur, günaha girersin". ve bu kişi ne zaman balık yese, içki kullanmadığı halde rakısını balığın yanında isterdi. şimdi düşünüyorum da balık ve rakı böyle bir ahenk içinde iken, birbirlerine deli gibi aşık iken, balık, rakısı için deryalardan koşmuş gelmiş, adeta onun uğrunda ateşlere atmış, tavalarda mangallarda kızarmış iken, envai çeşit yeşillikler bu aşka meze olmuşken, sen kalk bir balık lokantası aç, ama balığı, uğrunda can verdiği aşkı olan rakı dan ayır. ayıp ayıp, insanoğlu işte... çiğ süt emmiş...
keremsiz aslı, ferhatısız şirin gibidir, eksik.
akp iktidarı ile artan zavallı durumdur.
hem özgürlük derler, hem demokrasi derker ama içki satılan veya servis edilen yerlere bile tahammülü yoktur bu yobazların.
akape lağımının patladığı noktadır . iran olmaya az kalmıştır .
doğal olarak bir daha gidilmeyecek olan restorandır efendim.
o kadar eleştirilmiş ki, gitmeyin arkadaş o zaman. herkes içki mi içiyor. olsa da gitsek.
şahsen balığı rakısız düşünemesem de, bu ülkede sadece benim gibi alkoliklerin yaşamadığını düşünerek, alkol sevmeyenler için de olması gerektiğine inandığım restorandır..
bir temel fıkrasını aklıma getiren restoran.

--spoiler--
sikeyim öyle arıyı.
--spoiler--
alkollü balık restoranı kadar olağan bir mekandır.
Alkol almayan ama alkol servis edilen mekanda balik yiyemeyenlerin ugrak mekani. Hemserim rakiyi sen degil o iciyor. Sana dokunan nedir?
ne gibi bir sey biliyor musun bu? futbol oynanmaya kasilan basket salonu gibi. hee gider balik yer misin? yersin. ne anlarsin? hicbir sey.
hiç rastlamadığım, balığın mundar olacağı restaurant tır.
içki içmiyorsanız alın bir kilo hamsi evinizde yiyin kardeşim.
öküzlüktür usta. net! kimse kusura bakmasın.
bizim gibi rakı-balık-ayvalık motttosu ile büyüyen kuşağın asla anlayamayacağı bir olaydır.
bu bir keyiftir, bir kültürdür, bir ritüeldir mına koyiim. git balığını evinde ye götoş! bırak biz rakımızı içerken yiyelim balığımızı, küfür etmesin bize.
hiç anlamıyorum geçmişine yanayım, bu dinci tayfa hiç bir boktan geri kalmıyor mına koyayım, yakında alkolsüz pavyon da yapacak ibneler...