bugün

Vergisini ödüyorsa sorun olmaz.
Kesin kurbana gidiyordur o para, kesin kesiliyordur ben ikna oldum.
camilerden çıkmayan dincilerin

hırsızlık yapması

tecavüz etmesi.
Seni ilgilendirmez.

Sanki senin aldığın kurbanı herif çaldı mı çırptı mı haberin var.

Sen kurbanı aldığın para helal mi ona bak.
kurban kesmek istiyorum

ama hırsız dincilere gitmesinide istemiyorum

diyenler için.

mükemmel.

dinciler hırsızdır çalar.
Sanki hepiniz dininizi dört dörtlük yaşıyorsunuz da bu kaldı.
herkese hitap ediyordur. ne önemi var ki?
bu adamlar, genelevden, alkolden, şans oyunlarından vergi alıp bu paralarla cami yapıp ve imamlara maaş öderken sen buna mı takıldın.

Ayrıca almazsın olur biter.
Alkol satan yerden alışveriş etmeyen bir kitle var, ki yapmamakta özgürler zaten. Herkes istediği yerden alışveriş yapar.

Ama bunu sanki market rant için yapıyor gibi lanse etmek de zır cahillik.
Yazan arkadaş için demiyorum da, bunu abartan bir kitle de var.
Madem öyle git b*k kokulu hayvan pazarından al. Leş ortamda kesilirken bekle. Hiçbir hastalık bulaşmazsa en iyi ihtimal korona olursun. Yeter ki alkol satan yerden alma, evet.

Marketler neye ihtiyaç varsa onu satıyor. Bim'de ahşap bilmem neleme tezgahı dahi satılıyor. Ağaçların kesilmesini destekliyorlar, ben de bundan sonra bim'den alışveriş yapmıyorum.
Ne olmuş yani.
alkol satan marketin vergisi ile bütçe oluşturan diyanetten daha samimidir.
alkol alan müslümanın oruç tutup kurban kestiği memlekette pek yadırganacak bir durum değildir.
kurban kesiminin kuralları vardır. mesela kendin kesmeyeceksen kesen kişiye bizzat vekalet vermelisin kesen kişi ise islami usulüne göre kesmeli. alkol satan yerden kurban satışını eleştirenler islami usule göre kesime dikkat ediyor mu acaba.

balık baştan kokar diyanet gibi davranış ve açıklamaları abesle iştiğal bir kurum varken cemaat napsın.
Spor toto adı altında yasal kumar oynatılan bi ülkede iş yapan markettir.
Bi bitmediniz amk larım.
nereden parayı bulacağını daha keşfedemeyen insandır.
Hiç öyle market filan değil, bildiğin tekel bayisinde çalışan türbanlı kadın gördü bu gözler...
Satabilir, hatta satmalıdır, her inanca, her görüşe hizmet vermelidir, aferindir.

isteyen alkolünü, isteyen kurbanını, isteyen fesleğen, isteyen prezervatif alır.
Kimin neye ihtiyacı varsa...

Orası markettir, cami değildir, kilise değildir, hele babanızın çiftliği hiç değildir!
Alkollü kurban satmıyorsa kime ne?
Müslümanın parasına göz dikmiş alkol satan markettir.
çok iyi yapması.