bugün

yakın zamanda içki şişelerinin üzerinde yazacak olan uyarıdır. allah bu hükümetimize zeval vermesin. çok güzel düşünmüşler. orda burda içip sıçanlar belki akıllarını biraz başlarına alırlar böylece.
Yalan beyandir.
yakında içki şişelerinde yer almaya başlayacak olan uyarı ya da slogan.
karar veremedim açıkçası.
biz gene de gözümüzü alıştırmaya başlayalım,

görsel
bazen dosttan bile daha yakındır diyerek raftan bir şişe daha kapılmasını gerektiren slogan.
S.kmisim yalanini dedirten seydir. Simdi tek iciyorum. Duman-dibine kadar tum icenlere gelsin.
Kötü gün dostudur yanında olur, iyi gün orospusudur zevk verir.
doğru tespit.
cok degıl bir yıl oncesıne kadar alkole bakıs acısı bunun tam tersı bırı olarak şuan isabetli bulduğum karar. tercih meselesi sözüm yok ama alkol denen şey, içine girdiği her şeyi yıkan bir şey. hayır getirmiyor insanoğluna.
(bkz: sağlığa zararlıdır diyemiyor tabi)
Düşmanımızda...
(bkz: tamam içmiyim o zaman)
Az önce farkettigim uyarı mesajı.
Bira bile sosyal mesaj vermeye başladı amk dedirten uyarı.
--spoiler--
benim en iyi dostum içkim sigaram
onlar da terkederdi olmasa param
--spoiler--
merhaba. alkol bugün dostumdu. haa başım dönüyor.
bugün beş kuruş param yokken teefonum yere düştü ekranım parçalandı, telefon yok para yok internet yok, iletişim sıfır insanlar merak ediyor, en önemlisi sevgili kşisi. ve yarın vize var. durum bu ayın 15ine kadar. ama ciddi manada çantayı arasam anca 10 kuruş çıkar ya da çıkmaz o derece. Ama evimizde red label var efenim, duty freeden alınmış bir litre. Tabii ki hasta lavictoria içmeye başladı. Bir cesaret geldi saçlarını makyajını yaptı kıyafetlerini düzeltti ve yandaki komşulardan internet istemeye gitti, çay içme daveti aldı kabul etmedi, internet şifrelerini alıp evine döndü, alkol cesaretini seviyorum. beni gaza getiren dostumdur kendisi.
Eve geldi, internete bağlandı ve skypedan sevgilisiyle konuştu üstüne, saatlerce. şimdi yeni kapattı. alkolü o kadar şey üstüne verdiği tatlı uyuşukluk ve güzel uyku.
teşekkürler alkol, yine hep verdiğin o rahatlık, iyi ki varsın.
kardeşinizdir.
(bkz: birlikte hayata)
doğru söz, alkol dost değildir.

alkol can yoldaşınızdır.
alkol karaciğerinizin fuck buddysidir.
http://www.youtube.com/watch?v=kH3Rm8z9JTA
alkol zor geçen günlerin, ağır yenilgilerin, vedaların, hiç olmayacak kavuşmaların kabul edilişini kolaylaştıran, "pes ulan tamam yenildim." demenizi sağlayan, hayatı tüm gerçekleriyle suratınızın ortasına bir yumruk gibi sallayan en acımasız dosttur.
velhasıl kelam sağlıktan söz etme mevzu böyle zor durumlarda genellikle ikinci planda kalır. çünkü çoğu hastalığın tetikçisi dert, hüzün ve elemdir. alkol alarak bir nebze dertlerinize eyvallah çekebiliyorsanız karacigeriniz de bundan mutluluk duyacaktır.
bu arada içmeyen arkadaşlara tavsiyem midir değildir ama şu kadar derim. hayatının ne kadar boktan gittiğini hissediyor ve bu hissiyata kanıt bulamıyorsan, iç abi. hatta yarılana kadar iç. çünkü içince o boktanlığın tam ortasında kendinle baş başa kalıp bir muhasebeci gibi geleni ve gideni sayabiliyorsun.
alkol dostumuz değil hadi gençler bonzaiye devam.

böyle bir ülkede adam içmeyecek olsa içer, hala laga luga yapıyorlar.

sen refahı yüksek, medeni bir ülke yapmaya uğraş şurayı da, alkole etikete sonra sıra gelsin. anca laf zaten, ayşe hanım teyze ''aa ne güzel bak kız hatçe, rakının üstüne dost değil yazmışlar'' dese yeter size. sonuç olmasa da olur.

ayrıca alkol zaten dostum değil (bkz: fuck buddy)'m. canım çekince içiyorum, bağım yok ve de kime ne.
Dostumuz değil ise her daim yakınımızda tutmamız gerektiğini gösteren durumdur.

Düşman yakınlık ilişkisine göre.
alkol görevi gören insanların yanımızda olmadığı zamanlarda kendimizi tatmin etme seçeneğidir.
karrrrrrrrrrrrdesiniz olabilir.
dostumuz değil ama birada damağımızın baharatı gibi bir şey.
arada sırada iyi geliyo.
sigara gibi dostlarımızdan biridir.