bugün

hürriyet in haberine göre:
25 Haziran'da istanbul inönü Stadyumu'nda konser veren Alice in Chains grubu, internet sitelerinden Türkiye'ye ve Türklere hakaretler yağdırdı. Grup üyeleri, istanbul'u terör merkezi gibi gösterdi, Türklerin kötü koktuğunu söyledi, hatta kaldıkları lüks otelin asansöründe kokudan midelerinin bulandığını öne sürdü.
talihsiz bir açıklamadır.
bir daha grubu dinlemeyeceğimdir.
alice'i zincirle bağlayıp... neyse.
kaynak; http://www.hurriyet.com.t...aber/15337189.asp?gid=373

bu da resmi sitelerinden;

"sonisphere – istanbul, turkey – june 25th

back to news / blog
wednesday, june 30th, 2010
istanbul was unlike any city we've ever been to.
it's the fourth largest city in the world, so it's huge, and culturally, it's very different from the u.s.
one of those cultural differences? deodorant. <--
three times i got on an empty elevator in the hotel, and three times i nearly gagged on the 7 floor ride down to the lobby. i'm not sure who was riding on it before me, but they left behind a cluster bomb of personal stink. if you're packing enough body odor that you leave a vapor trail behind wherever you go, perhaps a bar of soap and some speed stick might help out.
that's nitpicking though. turkey is an interesting country, but unfortunately due to the schedule and the weather, i never really got out to see it.
mike went to a bazaar with some of the crew guys and said it was amazing, but beyond that i don't think anyone even made it out of the hotel.
(bkz: Türklerin deodorant sorunu var)
aldırmayın gitsin ya. ürüyüp ürüyüp bir süre sonra susarlar..
müziği bi sikime benziyormuş gibi kendini çok yükseklerde sanan grubun serzenişleri. ulan rammstein geldi adamlar seyirciler önünde eğildi be dedirtir insana. anca bok atın siz ibneler. sakinim tamam yok bir şey dağılın.
kendileri sanki çok güzel kokuyomuş gibi türklere laf atıyolar.domuz yiyen bi insandan ne beklenirki genlerine işlemiş domuzluk.sevmediyse gelmesin bir daha.
geçmişlerindeki türk izinden dolayı hep acı duruyorlar.
(bkz: götümü yesin o)
Saçma olan olaydır.
alice in chains in dedeleri yıkanmadığından dolayı avrupa'nın parfümleri ünlüdür.
(bkz: orta çağ avrupası)
(bkz: topuklu ayakkabının çıkış nededi)
(bkz: Dişini fırçalayan türkün dişini dilebiğini zanneden ulak)
(bkz: cahil elçiler)
(bkz: Fransız parfümlerinin çıkış nedeni)
--spoiler--
Türkiye ilginç bir ülke,ama ne yazık ki programımız ve hava durumu yüzünden hiç adam gibi gezmeye çıkamadım.
--spoiler--
çevirim ilginç oldu biliyorum ama böyle diyo adam biz de gogıl transleyt değiliz sonuçta.
--spoiler--
mike ekipten bi kaç kişiyle pazara (kapalı çarşıyı kastediyor sanırım) gitti ve muhteşem olduğunu söyledi..
--spoiler--
demem o ki tek bir cümleye değil metnin bütününe bakmak daha doğrudur.ancak kötü kokmak ya da deodrant kullanmamak gibi bi alışkanlık kültürümüzde mevcut değildir.gerekli karşılaştırmayı yurt dışında bulunmuş arkadaşlar daha iyi yapacaktır.

bi de şu var.ee demiş? sonra? çok mu önemli başka derdimiz mi yok..

sana çek yor breyn diyorum.
bir müzisyen sanatı ile ilgili konularda yorum yapmalı. kendi sayfasında kokuyorlar gibi bir beyanat veriyorsa ben bu işin içinde bir pislik ararım. sen müzisyensin, desen ki seyirci çok saygısız, elektrik alamadım ne bilim müzik sistemi kötüydü, organizasyon beterdi falan, anlarım. işinle ilgili yorum yapmışındır. ama kokuyorlar ne ya, neden sebepsiz yere bir ulusu kendine düşman edersin ki? seni zaten tanımazdım, artık tanıyorum aga! küçükken menenjit geçirmiş döşü kıllı, ensesi kalın bi türkücüsün...
yediği kaba sıçmak bu olsa gerek.
asansör'de kötü koku almış arkadaşlar sanırım. ve bundan yola çıkarak alayımızı kötü kokmakla itham etmişler. hadi diyelim öyle olsun. hepimiz kötü koksak bile söylenecek laf mıdır şimdi bu? misal zencilerin kendilerine has kötü bir kokuları var. bunu ifade etmek ırkçılığa girmez mi? tamam ifade özgürlüğü cart curt ama her gerçek nezaket icabı söylenmez. gerçi alice in chains zımbırtsından nezakette beklenmez. allah'ın götü boklu iki rakçısını burada krallar gibi ağırlayıp önünde tanrı gibi eğilirseniz adamlar da ağzımıza sıçar tabi.
biraz züppelik payı bırakmakla birlikte, kötü bir deneyim yaşamış oldukları varsayımıyla haklı olabilirler diye düşünüyorum.

sanıyorum en çok tepkiyi gösterenler geçen yıl linkin park sahnede türk bayrağı salladı ya da bu yıl manowar türkçe konuştu diye adamların buraya hasta olduklarına inananlardır, ne kadar çabuk gaza geliyoruz yahu.

dünyanın herhangi bir yeri burası da, sevmemişse sevmemiştir bana ne.
alice harikalar diyarında ama haberi yok.
(bkz: git kendine sövdürmeden)
yazı yalan, yanlıştır inanmayınız.. *
çok da tın! bu arada alice in chains ne la? kalimero gibi bir şey mi?!
hakaret değil doğru bir tespittir. en lüks otelimiz bile kokudan geçilmiyor. ertuğrul özkök bu konuyu gelin itiraf edelim konseptli bir yazı ile anlatmalı. adam hiç değilse "tökiy veri guud tökkiş kebab yeah" şeklinde geçiştirmemiş. sorunu söylemiş ve çözümü de göstermiş. biz araplara laf atarken iyi, amerikalı bize laf atınca kaka. yok ya. burda: (bkz: arapların çok pis olması)

blog'daki orjinal yazının tamamı şu şekildedir:

istanbul was unlike any city we've ever been to.
it's the fourth largest city in the world, so it's huge, and culturally, it's very different from the u.s.
one of those cultural differences? deodorant.
three times i got on an empty elevator in the hotel, and three times i nearly gagged on the 7 floor ride down to the lobby. i'm not sure who was riding on it before me, but they left behind a cluster bomb of personal stink. if you're packing enough body odor that you leave a vapor trail behind wherever you go, perhaps a bar of soap and some speed stick might help out.
that's nitpicking though. turkey is an interesting country, but unfortunately due to the schedule and the weather, i never really got out to see it.
mike went to a bazaar with some of the crew guys and said it was amazing, but beyond that i don't think anyone even made it out of the hotel.

maybe one of the reasons was the issue of security.
apparently there was a bombing in istanbul the day before we arrived, and there was also word that the concert was a terrorist target.

and to cap things off, there was a metal detector at the entrance of our hotel. that was a first. however, there were about 6 feet of open space on one side of it, and about 20 feet on the other side. so if the terrorist was a really honest person and a strict rule-follower, he would have been nabbed. then again, he may have walked through, set off the alarm, and kept on walking without being checked, just like the guy i witnessed as i was sitting in the lobby.
i've never felt safer...

at least at the gig there was an entire bomb squad unit, a couple of bomb sniffing dogs, and a ton of security personnel.
they were doing an important job, but they just added to the massive amount of humanity roaming around backstage. i've never seen so many people backstage. ever. and many of them weren't credentialed, and many of them didn't appear to be doing anything other than blocking my way as i tried to get from the dressing room to the production office.
so just to reiterate, i've never felt safer. mostly due to the fact that if a bomb did go off, the odds of having at least a 30 person buffer between me and the blast was pretty good.

so to put it politely, the conditions at the show in istanbul were a clusterf***.

oddly enough, the one safe haven from all of the people was the stage.
the band came out and played a tight 60 minute set, and the turkish fans put down their cigarettes long enough to shout their approval.

one of the other curiosities of this gig was the fact that there was no room for our tour bus to park backstage.
it stayed back at the hotel until the set was over, then picked us up outside of a back gate behind the stadium.

so the band's final goodbye to turkey was making their way through a crowded sidewalk full of street vendors trying to sell them hot dogs and trinkets and glow-in-the-dark devil horns.
like i said, it was unlike any city we've ever been to before...

sonisphere - istanbul, turkey - june 25th, wednesday, june 30th, 2010

http://www.flickr.com/pho...s/sets/72157624265561779/
--spoiler--
maybe one of the reasons was the issue of security.
apparently there was a bombing in istanbul the day before we arrived, and there was also word that the concert was a terrorist target.
--spoiler--
kokuyu falan geç sen.. asıl sorunu gör! işte ben buna ağlarım.ister alis in çeyns olsun isterse grup vitamin.the concert was a terrorist target.. vay anam vay..

sonra adam bi de kesinlikle haklı olarak güvenliğin ''ciddiyetiyle'' taşak geçmiş. oynat uğurcuğum ;
--spoiler--
and to cap things off, there was a metal detector at the entrance of our hotel. that was a first. however, there were about 6 feet of open space on one side of it, and about 20 feet on the other side. so if the terrorist was a really honest person and a strict rule-follower, he would have been nabbed. then again, he may have walked through, set off the alarm, and kept on walking without being checked, just like the guy i witnessed as i was sitting in the lobby.
i've never felt safer...
--spoiler--
vay anam vay.. kokuyu önlemek bir deodrant'a bakar.güvenlik,terör odağı olmak paha biçilemez.
siteleri incelendiğinde türklere özel bir kinlerinin olmadığı turne için gittikleri her avrupa kentini ölümüne eleştirdikleri görülüyor. tabi en vurucu cümlelerini istanbul konseri için kullanmışlar. bir sürü ne idüğü belirsiz adamın sahne arkasında kalabalık yaratması, şehrimizin tipi sakat,pis kokan, deodarant fakiri insanlar cenneti olması vs. aynı eleştirileri örneğin mısır'a giden turist türkler de yapıyor. temel fark dünyanın gözünün üzerinde olduğu bir müzik grubunun eleştirilerini amacını aşan cümlelerle yapması. ama adamlar onca kent gezdi. odaklarına bizi aldılarsa, dönüp bakmak lazım organizasyonun içine nasıl sıçmışız diye. bu adamların yazdıklarını milyonlarca insan okuyor. muameleyi de ona göre yapmak lazım. en azından sibel can konseri hassasiyetini göstermek gerekirdi.
hödük magnet olmuş başlık.

ingilizcesi olmayıp da tüm dünyanın gelgitine sahip çıkmaya çalışan bütün dangalaklar için bir sıçrama tahtası olmuş.

bak orda adamın websiesindeki yazı var ne diyor ?

türkiye süper ülke, bizden çok farklı, demiş. beğendim demiş.

sonra da kaldığı otelde yaşadığı bir olaydan bahsediyor otelde kalanın türk olduğunu da söylemiyor,

dünyadaki herhangi bir şehre benziyordu demiş.

hayır hadi diyeli msizin anladığınız gibi demiş olsun

hepsi doğru zaten kokmuyor musunuz? çirkin değil misiniz? kırmızı ışıkta zart zart kornaya yarrak var gibi basmıyor musunuz? sorununuz ne? türk olamayan birinin sizi yakalamış olması mı?

bir diğeri de müziğini sikeyim demiş, sik sik tabi de, müziğinin sikik olması ile ne alakası var senin pis kokmanın.

hayır müziği güzel olsa sen tmeiz mi kokuyor olacaktın.
o değil de, konserden sonraki gün mtv'ye verdikleri röportajda istanbul'u oldukça sevdiklerini açıklamıştı alice in chains. kapalıçarşı gezilerini falan anlatmışlardı. neden böyle bi açıklamaya gerek duymuşlar anlayamadım. eğer rahatsız oluyorlarsa neden mtv'ye verdikleri röportajda bunu belirtmemişler acaba? tutumsuz bi davranış, sevmedim. orspu çocukları.

edit: ha şu konuda haklılar, bu amına kodumun şehrinde adam gibi önlemler yok arkadaş. sonisphere gibi oldukça büyük bir festival için yeterince hazırlık yapılması gerekirdi. hadi bunu siktir ettim; ulan 2010 kültür başkenti olmuşuz, hala otobüslerin arkasında ara beni yala beni yazıyor. yok eğer bu kültürümüz ise; bilemiciim orasını.

edit2: şimdi websitesine baktım da, adamlar otelle ilgili problemlerini falan anlatıyorlar. sonuç olarak, alice in chains haklı beyler. ayrıca ilk paragrafta ne olduğunu anlamayıp etmeyip sazan gibi atladım, siz yapmayın e mi?
Domuzdan daha beter kokan metalcilerin bunu demesi ilginç..Bürazda haklı..Türk'üm diyen paslanmış metalciler hakkatten bok ötesi kokuyor..Bu nasıl bir yaşam tarzı anlamak güç..Ağzınız leş,saçınız kepeli,hala yaşam tarzı..Siktirin gidin efem..