bugün

başbakanın yeni beyanatı.

http://www.milliyet.com.t....2011/1340332/default.htm
Zaten galatasaray da Türkiyeye ait değil. Bizlerde buraya ait değiliz. biz kimiz sen kimsin o kim? Daha bakalım nelerin beyanatı çıkacak. Meak konusu.
'ŞEREFLi' başBAKAN'ımızın kendini aştığı açıklamasıdır. Daha saçmalarını merakla bekliyoruz.

edit: kelime fazlalığı düzeltildi.
eminim, adnan polat'ın özürle karşılık vereceği bir söz söylemiş başbakan.
göte göt demiştir başbakan.
kirasını ödemedikleri için mahkemelere düştüklerini ne çabuk unuttu bu takım taraftarı.
doğru, ali sami yen al ahly'nin stadıydı. biz yanlış anlamış.

biz zaten real madrid'i de kamil ocak stadında yendik.

kirası varmış da, bilmem nesi varmış da... çamurluğun bu kadarı!
türkiye'de senin değil.. diye karşılık bulması gereken cümle.
başbakan'ın sinirinden ne diyeceğini şaşırdığını gösteren bir cümle. kensine şunu hatırlatmakta fayda var; türkiye rte'nin hiç değil. gün gelir devran döner ona da bunları birileri söyler.

(bkz: boburlenme padisahim senden buyuk allah var)
(bkz: alıcam stadı vuycam kıybacı)
- ali samiyende galatasarayın değildi
+ aman başbakanım..
- sizin evde sizin değil
+ ama nasıl olur anam babam..
- anan bizde za xd

(bkz: liseli başbakan)
"o kiraların bedeli uefa kupası, süper kupa alınarak ve o stat birçok dünya devine mezar yapılarak ödendi tayyip efendi..."
diye gs kulübünden resmi bir açıklama beklerdik. ama insanlar vıcık vıcık yalaka olunca böyle birşeyi beklemek kırmızı kar yağmasını beklemek gibi birşey olsa gerek.
"ali sami yen stadyumu" olarak değişmesi gerektiğini düşündüğüm başlık.

(bkz: ali sami yen)
(bkz: ali sami yen stadyumu)

edit: arkadaş değiştirmiş sağolsun.
lafa gelince türkiye'nin spordaki en büyük başarısı olarak galatasaray'ın uefa kupası'nı kazanmasını gösteren, galatasaray taraftarı'ndan oy kapmak için stadyumun açılışına gelen, ülkenin başına geldiğinden beri yayın hakları pahalılaşan ama avrupa'da sürekli daha başarısız olan türk futbolu'ndan bile siyasî çıkar bekleyen ibiş söylemi.

yavrum, tüm dünyada stadyumlar 49 yıllığına kiralanan arsalarda yapılırlar. kulüpler üst kullanım hakkına sahip olurlar. ali sami yen stadyumu bizim değil de inönü stadyumu beşiktaş'ın mı sanki?

bizim üst kullanım hakkından caydığımız arsa türkiye'nin en değerli arazisi. mecidiyeköy'de o kadar boş ve tek kurumun/kişinin elinde arazi var mı? kaldı ki galatasaray bu anlaşma gereği yalnızca ali sami yen stadyumu'ndan değil hemen bitişiğindeki eski tekel fabrikası arazisinden de çıkmıştır ki oranın tüm hakları galatasaray spor kulübü'ne ait.

galatasaray eski bir çöplüğe yapılan, 200 milyon'a bile mâl olmayan bir stad için boyutlarına göre türkiye'de bulabileceğiniz en değerli araziden (boş bedeli 400 milyonun üzerindedir) çıktı. çıkmasa çıkartabilir miydiniz? diyelim ki kirasını vermiyorduk (ki sanırım verilmiyor bir süredir). çıkartmaya totoşunuz yer miydi? yiyordu da niye şimdiye kadar yapamadınız?

galatasaray, babadan kalan iki katlı kâgir evini müteahhite verip yerine 3-5 daire alan mirasyedi durumundadır. buna bile gerek yoktu aslında ama yönetimlerin iş bilmezlikleri ile buna bile sevinecek durumdayız. aziz yıldırım sponsorluklarla fenerbahçe şükrü saraçoğlu stadyumu'nu olduğu gibi yeniledi. bunu biz de yapabilirdik. üstelik çok daha iyisini yapabilirdik. bankalardan alınacak krediler hazırdı...

neyse efendim. recep tayyip erdoğan gene en iyi bildiği ve kendisine en çok yakışan şeyi yapmaktadır: ters propaganda. adnan polat omurgasızlığın kitabını yazmaktadır. gazetelerde köşeleri olan kalemşörler iktidarı yalıyorlar... bunca şey arasında en onurlu duruşu galatasaray taraftarı gösterdi. bir de taraftarlığın ne olduğunu bilen ezelî rakip, ebedî dostlarımızın taraftarları.

rte sayesinde yıllardır kanlı bıçaklı olan galatasaray-fenerbahçe-beşiktaş taraftarları ebedî dostluğu anımsadılar. bundan böyle de kolay kolay unutmayacaklarını düşünüyorum/umuyorum. artık yapılması gereken iki şey var.

galatasaray taraftarı için: (bkz: galatasaray boykotu)
tüm sporseverler ve taraftarlar için: her şey gibi sporu da kendi siyasî emellerine alet eden akp'ye unutamayacağı bir ders vermek. oy vermemek. sonuna kadar karşı çıkmak. her yerde ıslıklayıp protesto etmek.
dünkü boktan sonra tüyüdür efendim. vay amk iyi ki bi hayır işine girdiniz sözde(!), bokunu çıkarıcaksınız illa ki.
(bkz: hepisi benim hepisi benim)