1. 1.
  1938 doğumlu amerikalı aktrist..love story adlı filmde canlandırdığı jennifer cavalleri karakteri ile byazperdenin unutulmazları arasına girmiştir..ayrıca steve mcqueen'in büyük aşkıdır
  1 ... panapa
 2. 2.
  http://www.mcqueenonline.com/Scan10056webiconb.jpg
  http://www.lindamorand.co...es%20Models/AliMcGraw.jpg
  ... panapa
 3. 3.
  soundtrack'i hariç beş para etmeyecek love story filminde oynayan kız.
  ... nietzsche
 4. 4.
  Love Story filminde, aşırı duyarlı ve hareketli kız görüntüsü çizerek yıllar sonra bile insanları etkileyebilmiş güzel oyuncudur. Şu anda yaşlanmış halini görmek üzüntü vericidir.
  1 ... heathcliff
 5. 5.
  1 nisan 1938 New York doğumlu *, model ve sinema oyuncusu,

  haşin bakışlı hoş bir hatun *

  1970'de Arthur Hiller'in yönettiği love story filmiyle şöhret olmuş. *

  filmdeki rolüyle en iyi kadın oyuncu dalında akademi ödülüne aday gösterilmiş.

  '71 de time dergisine kapak olmuş.

  Convoy,
  Players
  Just Tell Me What You Want

  filmleri ve

  China Rose
  The Winds of War

  dizileridir.

  Moving Pictures adında bir otobiyografi yazmış, alkolizm ile olan sorunlarını

  anlatmış burda da. 1991'de People dergisi tarafından, "`Dünyanın en güzel 50

  insanı`"ndan biri seçilmiş.

  alimacgraw yahut alimcgraw veyahut allymacgraw son olarak allymcgraw olarak

  yazılabiliyor adı.

  aha tam da burda

  http://3.bp.blogspot.com/...-amores-04-ali-mcgraw.jpg *

  bi de şurda

  http://1.bp.blogspot.com/..._Zw/s400/Love-Story_l.jpg
  son hali: * *

  ali macgraw
  ... supertavuk
 6. 6.
  irlanda asıllı amerikalı bir baba ve yahudi bir annenin kızı olarak new york'ta dünyaya gelmiş ve ünlü bir moda mankeni iken 1969 yılında larry peerce'in çevirdiği 'goodbye columbus' adlı filmle sinemaya adım atarak ünlenmiştir.

  biraz abartıldığını düşünmemle birlikte, 'people dergisi' o'nu 1991 yılında dünyanın en güzel 50 kadınından biri olarak seçmiştir. buna mukabil, 1970 senesinde daha 9 yaşında bir çocukken seyrettiğim 'love story' adlı filmdeki ryan o neal'ın kan kanserine yakalanıp ölen sevgilisi rolüyle beni az ağlatmamıştır. gerçekten de aşkın ne-menem bir şey olduğunu anlamamda, bu filmin etkisi büyük olmuştur.
  ... liberalisticcommunist
 7. 7.
  (d. 1 Nisan 1939, New York). ABD'li model ve sinema oyuncusu.

  irlanda asıllı ABD'li bir baba ve yahudi bir annenin kızıdır. Bir erkek kardeşi vardır. Wellesley Koleji mezunudur. 1960 yılında Harper's Bazaar'da fotoğraf asistanı olarak iş hayatına atılmıştır.

  1969'da Larry Peerce'in çevirdiği Goodbye, Columbus ile dikkatleri çekmiş fakat asıl şöhreti 1970'de Arthur Hiller'in yönettiği Love Story ile yakalamıştır. Bu filmdeki rolüyle "En iyi kadın oyuncu" dalında Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiştir. 1971'de Time dergisine kapak olmuştur.

  24 Ekim 1969'da film yapımcısı Robert Evans ile evlenmiş fakat The Getaway filminin setinde Steve McQueen ile başlayan ilişkileri nedeniyle 1972'de boşanmışlardır. Steve McQueen ile 31 Ağustos 1973'te evlenmiş ve 1978'de boşanmışlardır. MacGraw; Convoy, Players, Just Tell Me What You Want gibi başka filmlerde ve China Rose ve The Winds of War gibi mini tv dizilerinde de rol almıştır.

  MacGraw, pek iyi yazılmadığını söylediği, fakat oldukça rağbet gören bir otobiyografi (Moving Pictures) yazmıştır. Bu hayat hikâyesinde MacGraw, alkolizm ile olan mücadelesini anlatır. 1991'de People dergisi onu, "Dünyanın en güzel 50 insanı"ndan biri seçer. Kendi deyimiyle Malibu'dan "kaçtıktan" sonra uzun yıllar New Mexico'da yaşamıştır. 2006'da Festen (The Celebration) filminin galası için New York'a gelmiştir.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Ali_MacGraw
  ... hasmet ibriktaroglu