bugün

Her zaman 19 yaşında kalacak olan güzel insan.
ölümüne üzülmeyenleri görünce bu kadar mı iğrenç bir toplum olduk dediğim demokrasi şehitlerimizdendir.

maraş katliamının baş sorumlularından olan muhsin yazıcıoğluna yaşlar döken insanlar gencecik çocuğa terörist diyebiliyor. ne acı bir durum.
üzerine gitmeyen ne kadar yetkili var ise, oruçlu oruçlu söylüyorum: Allah hepsine evlat acısı yaşatsın, bu dünyada gözlerimizle görelim, diğer tarafın cehennem odunları zaten bizim ülkeden gdecekmiş.
şuanda cenazesi antakyanın ekinci beldesinden kaldırılmaktadır.
vahşete kurban giden genç adam. duyarlı adam. tıpkı medeni yıldırım gibi. mehmet ayvalıtaş gibi. abdullah cömert gibi. ethem sarısülük gibi.

--spoiler--

* Bilmeyenler için 1 ‪ali ismail korkmaz‬ polis şiddetinden kaçarken sokakta kimliği belirsiz kişiler tarafından sıkıştırılarak odunlarla dövüldü.

*Bilmeyenler için 2 ali ismail korkmaz yere yıkılana kadar dayak yedi olaya şahit olan bir kişi korktuğu için müdahale etmedi.

*Bilmeyenler için 3 ali ismail korkmaz dövülmesinden bir süre sonra ayağa kalktı polisten korktuğu için hastaneye gidemedi.

*Bilmeyenler için 4 ali ismail korkmaz’ın arkadaşları zorla ikna ederek kendisini hastaneye götürdü.Ancak doktor eylemden gelenlere bakmıyordu.

*Bilmeyenler için 5 ali ismail korkmaz hastaneden tomografi çekip “bir şeyin yok, git ifadeni ver" diye hastaneden yollandı.

*Bilmeyenler için 6 ali ismail korkmaz sabah uyandığında konuşma zorluğu çekiyordu arkadaşları ailesine haber vererek başka hastaneye götürdü.

*Bilmeyenler için 7 ali ismail korkmaz ikinci hastane beyin kanaması geçirdiğini ve vücudunda pek çok kırık olduğunu söyledi.

*Bilmeyenler için 8 ali ismail korkmaz alındığı ameliyatın ardından geç müdahale sonucu solunumunu ve bilincini kaybetti, yoğun bakıma alındı.

*Bilmeyenler için 9 ali ismail korkmaz’ın ailesi ve arkadaşları haftalardır tedirginlikle hem yaşamı hem ölümü bekliyorlardı. ali bugün öldü. *
*Bilmeyenler için 10 ali ismail korkmaz ın ölümüne devlet, emniyet ve ilk hastanedeki görevliler yardım etti asıl katiller bulunamadı.

*Bilmeyenler için 11 ali ismail korkmaz bugün öldü, ölüm süreci 11 maddeye sığdı ama hikayesi bitmedi! onun hikayesini biz devraldık!

--spoiler--
ölümüne yol açan süreci başlatan, bilerek tedavi uygulamayan faşist doktor için (bkz: hasan gülcü)
Ölümüne sebebiyet verenlerden biri de şu doktor olmalı. Tweet mesajına dikkat.

https://www.facebook.com/...99&type=1&theater

Doktorun adı Hasan Gulcu. Beyin kanaması olduğu halde kas gevşetici yazmış. Tweet mesajı ise kan dondurucu:

"Orucu demhanede, iftarı meyhanede, bayramı puthanede olan zavallı insanlar"
Adım Ali ismail Korkmaz. 19 yaşındayım.
Polisten kaçarken saldırıya uğradım.
Hastaneler beni almadı.
38 gün komada kaldım. Bugün öldüm.
Katillerim sokakta. Adalet nerede?
yüzüne bakıyorsun. gençmiş daha. arkadaşları vardı onun da, pes oynamayı severdi, aşık olmuştu. bu gencecik yaşama kasıtta bulunulması insanı öfkeden çıldırtıyor.
demokratik tepkisini sergilerken hayata veda etmiş, vefatıyla üzmüş gencecik insan. huzur içerisinde uyusun.
ırkçı, vatanı bölmeye çalışan eli kanlı kemocanların ölülerden bile faydalanmaya çalıştıklarının resmi mevta. reziller sizi.
öldürmeye gelince siz öldürmesini çok iyi bilirsiniz diye birilerine atar yapanların katlettiği kişidir.
Evet ulan öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Nur içinde yat Ali.
güle güle çocuk. sen gittin ağır bir acı bıraktın yüreklerimize.
http://www.youtube.com/watch?v=_pwIRZ0tfSw
muhtemelen diğer naylon solcu arkadaşları tarafından öldürülmüştür.
ethem sarısülük e kahraman diyenlerin yeni oyuncağı.
ethem sarısülük gibi dhkpc üyesi teröriste "kahraman" diyen tipin ne olduğu ortada zaten.

öldürülme nedeni de muhtemelen "önce bankayı mı yakalım?, polislemi çatışalım?" ikilemidir.
önemlimidir ölümü? hayır.
abisinin demokrasinin başı sağ olsun lafı özetliyor her şeyi.
içimde o kadar şey var ki ali kardeşim yazsam buradan da atılırım inan.
gülen gözlerini öldürenler mi? merak etme hepimizin iki eli yakalarında olacak.
seni unutturmak yok kardeşim.
hepimiz annenin çocuğuyuz.
(bkz: kan sofrasında oruç açmak/#20431360)
Kaygılanma çocuk herkes ölür! Kimi toprağa, kimi yüreğe gömülür..
nedense gezi olaylarında yaşamını yitiren diğer 4 kişiden kat be kat fazla üzüldüm kendisine.
galiba bunca zamandır hayat mücadelesi verdiğini bilmediğim sadece öldüğü gün haberim olduğu için bukadar kahroldum.. yada daha 19 yaşında olduğu için.. yada kurtarılabilme ihtimali varken vicdansız bir doktorun sırtını dönüşüyle solup gitmesidir sebep... kim olduğuna ne olduğuna bakmadım bile çünkü benim için hiçbir önemi yok.. nefret ettiğim zihniyeti savunuyor da olabilir bilmiyorum. bilmek de istemiyorum.

daha da bişey diyemiyorum kurduğum cümleler dudağımın ucunda ezilip birer damla yaşa dönüşüyor.. ölüme bahane bulabilenlere vicdan dilemekten başka da elimden bişey gelmiyor.
unutmayın dostlar biz halkız ''bunlar'' diye bahsettiğiniz bizler de halkız sizler de halksınız.. ve adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazım olur.. bunu sakın unutmayın..!!
nazım hikmet'in bu dörtlüğün şu an en çok yakıştığı.
''ürkek bir serçe gibi eğme başını.
kaldır başını ve dimdik dur.
bu senin değil, ülkemin ayıbı.
hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.''
tahmin ettiğim gibi kendi , sözde "yoldaşlarınca" öldürülmüş.
http://www.youtube.com/watch?v=KIzv1_AQMy4

gaz maskesini kim takıyordu oralarda? gezi ci teröristlerin hepsinde gaz maskesi vardı. sonuç basit.

ayrıca cenazesinde çıkan olaylara da bakılırsa muhtemelen örgüt sempatizanı. yoksa bu itler normal insanlar için olay çıkarmaz böyle. kendileri öldürüp kendileri olay çıkarıyor...tanıdık geldi mi?
chp kafası işte.

edit: işin ilginç tarafı sokakları yakıp yıkan, gezide "%50 yi evinde zor tutuyoruz" sözüyle dalga geçen babası belirsiz devrimciler birden tırsmıştır. nooldu? hani sokaklarda kavga istiyordunuz? sıktı demi?
görsel
gençtir, delikanlıdır o.

birileri onu sıkıştırıp sokağın ortasında, odunlarla döverken, başını kaldırımlara vururken bir ara bayılmış numarası

yapmıştır. ki daha fazla vurmasınlar diye. şahit de vardı ama napsın korktu o da yaklaşamadı.

sonra ayağa kalktı, hastaneye gidemedi polisten korktuğu için, mimleneceği için.

sonra gitti arkadaşlarıyla hastaneye, dediki kendine doktor diyen,, bir şeyin yok senin,, dedi.,, git ifade ver,, dedi.

gitti ali. konuşmaya bile dermanı yoktu. delikanlıydı ama çocuktu o daha. yok hayır insandı o. yok yok 'canlı' ydı.

sonra başka hastaneye götürdüler, beyin kanaması geçirdiğini söylediler. geç müdahale edildiği için, solunum

yetmezliği ve bilincini kaybetti. uyudu, uyudu, uyudu...sonra öldü... yok öldürüldü... yok öldürdüler.. yok..

ali yok...
ölümü guzellestıren,anlamdıran,yuregı buyuk bılıncı net ozgurluk savascıdır.ölenler savasarak kalbimize gömulduler...
ölümüne üzülmeyen yüreği nasırlılara, babasının ağlamasını, annesinin feryatlarını göstersek az da olsa etkilermi acaba? mekanın cennet olsun çocuk.
ne kadar çok küfür edilecek insan varmış bu sözlükte. yazmak istiyorum, yazamıyorum.
hep 19 yaşında kalacak ali.

katilleri belki yakalanacak, belki 3 gün içerde tutulacak. belki de sırra(!)kadem basacak. onlar aşık olacaklar, ayrılacaklar, evlenicekler, çocukları olacak...düşecekler kalkacaklar.

ali'yse yok artık.

hele arkasından söylenenler ortalıkta ne kadar çok insanlığını yitirmiş onun bunun çocuğu olduğunun ispatı.

yok ergen gibi twett atarmış, ateistmiş. 19 yaşında lan 19. allah belanızı versin.