bugün

okurken dumur olduğum haber. biz kimiz, neyiz, siz kimsiniz, hangimiz ermeniyiz hangimiz azeriyiz hangimiz türküz ...

http://w9.gazetevatan.com..._gosterdi/233889/9/Manset

biz burda ergenekondu, dalgaydı, derin devletti diye tartışırken çok sayın dış işleri bakanımız ermenistanlı kankalarıyla kafa kafaya verip azeri diplomat kovuyor, sınır kapısı açıyor, öpüşüp koklaşıyor. bize de ee yuh yani demek düşüyor.
akp güdümündeki türk dış politikasındaki son ve en büyük rezaletlerden biridir.
olaya ilişkin başka bir gazete linki de şudur..

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/11460941.asp
dışişleri bakanlığı tarafından yalanlanan hödö. element uyduran bir gazetecinin işi haber.
israil'in diplomatına yemediği için ortaya çıkan gazın salınımı olmuştur. ortalığı bok götürmüştür yani.

edit: haberi hürriyet yapmamış, ermeni ve azeri basınında ortaya çıkan haberi "iddia edildi" olarak vermiştir. dolayısıyla hürriyeti bağlayan bi konu yoktur burda, adamlar ülkeyle ilgili, ermeni ve azeri basınında çıkan haberi alıp koymuşlar ve koyarken fikirde belirtmemişler doğru yada yanlış diye. "iddia edildi" denmiş. ne zamanki bu iddia, azeri basını ve dış işleri tarafından da yalanlanır o zaman ermeni yada azeri basınının işgüzarlığı diyebiliriz.
dış işleri bakanlığınca ciddiye dahi alınmayan saçma sapan bir haber olarak cevabı verilmiştir. işin ilginç yanı ise ermeni basınının bu iftirasını türkiye'de dile getiren gazetemiz çok değerli ve tarafsız hürriyet'imizdir.
başbakan'ımızın dediği gibi almayalım şu gazeteyi yahu. *
ermeni gazetelerinde cikan bir haber. azeri gazateleri ermeni gazatelerini referans alarak yayinlamislar. türk gazateleride dogal olarak azeri ve ermenileri referans almis. yani ermenistan gazetesi cukura tasi atti. hadi bakalim milyonlarca türk cikarin cikara bilirseniz.
eğer bu haber doğrus ise,

yıllarca ermeni zulmüne uğramış, eziyet görmüş kardeşlerimizi daha da ezmesi olayıdır. ulan senin birlik olman, destek olman gerek. nasıl böyle bir terbiyesizlik yaparsın ? o adamlar bizim kardeşimiz, öz be öz kardeşimiz. bilgiğin mazlumlar, senelerce zulme uğramışlar bu adamlar tarafından, sen kalkıyorsun en olmayacak yerde, en olmayacak zamanda yalnız bırakıyorsun. bu adamlara sen bu şekilde davranırsan ermeniler ne yapmaz ki ? kardeşlerimizi rusların kucağına atıyoruz yazıklar olsun bize. bu aynı şey gibi, benim öz kardeşimi bana hiçbir yararı dokunmamış karşı komşunun büyük oğlu sebepsiz yere dövüyor, bunun üzerine ben kardeşime ''ne işin var senin o zaman da orada'' diyerek bir tokatta ben patlatıyorum. neyse, yazıklar olsun dışişleri bakanı olacak zatı muhtereme.
utanan aslında türk halkıdır. yazıklar olsun.
ben Ali Babacan'in bunu yapmadigini umit ediyorum, yapmamis gibi dusunmek istiyorum, yoksa su siralar cok sik ermenistan'a yani acilimlar yaparak azeri turklerini uzen akp iktidari tamamen gozumuzden duser.
münferit olay kesin canım, münferit. kıvırın hele.
mematiye özenmek . kurtlar vadisi 55 ' i seyredip coşmak.
ulus bilinci olmayan , ümmet bilinciyle yetişmiş arap kafalı adamların öz be öz kardeşlerini dışlayıp rusla iş birliği yapmış ermeniye satması durumudur. yazıklar olsundur.
ne ümmet ne ulus bilinci olan, sadece ve sadece para odaklı siyasetin sonucu eylem.
din ve ulus onlar için bir propaganda unsuru artık başka birşey değil obama emretti nasıl yapmasın. ölse yine açacak o sınırları...
abd nin rusyayı ,
enerji yolları üzerindeki ermenistandan çıkarma projesi sonucunda, ermenistanı batıya açma projesi uygulanmaktadır.
bop un eşbaşkanı rte nin adamı babacanın ın azeri bakana yaptığı terbiyesizlik de bu projenin uygulanması sırasında gerçekleşmiş bir talihsizliktir.
türklük anayasal bir kavram olduğundan ve ermeniler bu kapsamda türk olduklarından yabancı bir ülkenin diplomatının türklere müdahale ettiği için ayar yemesidir.

kıbrıs rum kesimi ile ekonomik bağlantılarını kesmemiş, kktc'yi tanımamış bir ülkenin klasik türkiye hamaseti ile tepki vermesini anlamak mümkün değildir. ermenistan'la arasını düzeltmek için hiçbir şey yapmamış bu adamların ermenistan'a destek vererek kendisine ait olmayan karabağ'ı fethedeceğim diye ülkesinin bir bölümünü de kaptırmasının temel müsebbibi rusya değil midir? bugün türkiye'ye kızıp rusya'yla fink atan bu komik insanlara gülmeden edemiyorum. türkiye'deki çözümsüzlükten beslenen seçkin kitlenin azerbaycan'da iktidarda olmasını görmemize vesile olmuştur son olaylar.
tayyip erdoğan kovdu,bağırdı;çağırdı deseler inanılır ama ali babacansa mesele iş değişir.çünkü babacan ali;sesi çıkmayan mülayim bir başmüzakereci.ateş olsa cürümü kadar yer yakar. amiyane tabirle bu işe çapı yetmez.