bugün

ağaoğlu'nun, son çıkan my towerland reklamlarında kendini rezil etmesi durumudur. bu reklamlardan birinde adam elindeki gazetedeki bir haberi okuyarak "ağaoğlu arizona çölünü satın alacakmış. 320 bin dönüm ağaç dikecekmiş" demektedir. akabinde diğer adam boş boş bakmakta ve o sırada dış ses girerek "duyduğunuza değil gördüğünüze inanın" demektedir. yani sübliminal mesaj olarak "ağaoğlu hiç ağaç diker mi" mesajı, bizzat ağaoğlu tarafından bize empoze edilmektedir.
aslında kendi kendini düşürmüyor. bizle dalga geçiyor reklamda. ne söylerseniz söyleyin sizi takmıyorum imajı vermiştir.
ne rezil oluyor ne de kendini düşürüyor.

resmen ironinin kralını yapıyor.
kendi kendini düşürmesi değil harika bir manevrayla işin içinden çıkmasıdır.helal olsun kimin aklına geldiyse bu fikir.
normal birşey yapsa bu kadar konuşulmayacaktı ya. En sağlam reklam politikalarındandır.
piyasada, sosyal medyada, her türlü iletişim aracında, hatta bakkal, manav ve pazarda dahi alay konusu olan maslak 1453 reklamını altta kalmamak için, kendi reklamlarında mizah konusu etmiştir. kendince yiğitliğe bok sürdürmemekte, ben kendimle dalga geçerim demektedir.
(bkz: duyduğunuza değil gördüğünüze inanın)
maslak 1453 projesi elinde patlayan insanın, kendi kafasına göre "laf soktum en büyük benim ahahah" anlamına gelen tepki reklamı.
"nolduu tutamadın mı tüylü bamya ? " sorusuna en layık olan kişidir.