bugün

yanlış düşünen öğretmen. ne aleviyim ne sunni ama böyle konuşanlara da gıcık oluyorum. bir de eğitimci olacaksın. dışarı da nere de nasıl yaptığı belli olmayan bir sürü götü boklunun yemeğini yersin ama alevi ye gelince tüh kaka. senin ben sıfatının..
Senin verdiğin bilgi de bir boka yaramaz dedirtir.

Kaldı mı sahiden alevi sunni diye ayırmak? Ailem sunni fakat tanıdıklarımız %90 alevi ve çok iyi insanlar çok temiz insanlar.

Ki her şeyi geçtim. Alevilik, sunnilik bunlar boş şeyler. islamı lekelemekten başka ne işe yarıyorlar ki? Ben sunniyim, aleviyim. Ee ne işe yaradı sunni ya da alevi oluşun?

Sunni? Ooo.
Alevi? Iyyy.
Böyle bi kafa yapısında olduğunuz sürece bir hiçsiniz. Teşekkürler.
Yenir. Hemde afiyetle yeriz. Birlikte Çok da yedik yemeklerini. Onlar da bizim soframızdan yerler. Alevi kardeşlerimin sofrası bereketlidir. Hz aliyi (r.a.) seveni bizde severiz. imam ali efendimizin sofrası herkese açıktı. Kim ehli beyti severse, hz aliyi de sever aleviyi de. Böyle fitnelere karnımız tok.
Cahil cühela sözlerini gündem yapmak da yanlış bir şey. He he tamam! deyip geçiniz efendim. Aleviler güler geçer zaten böyle şeylere, nedir yani, seviyesine inilir mi?
Kutsal öğretmenlik kurumunu yerlerde sürükleyen amiptir. Öğretmen dediğin ufku açar, çocuklara düşünmeyi öğretir, farklı açıdan baktırır.
Onu geçtim zaten artık üniversite sınavında öğretmenlik, fizik, matematik vs. Okumanın hiçbir değeri yok. Adam üniversite sınavını bile başaramamış, fakat böyleleri bu ülkede öğretmen oluyor ve biz bu tiplerden öğrencilerin ufkuna ışık tutmalarını bekliyoruz.

Karşılaştığım yeni nesil öğretmenlerin önemli bir bölümü vasıfsız insanlar, okudukları kitap kitap değil, düşünce tarzları yorum ve çağdaşlıktan çok ezbere dayalı.

24 yaşımda üniversiteye tekrar hazırlanıyorum, dersanede trigonometride cos(180+x) ve cos(270-x)’in nerelerden geldiğinin ve eşitliklerinin neden o değerler olduğunun ispatını yaptım, mat2 hocası geçinen tip ayakta alkışladı resmen, ben bunu yarım yamalak eski okulumda mühendislik okurken öğrendiğim matematikle yapabiliyorsam bu işin okulunu okumuş adamın da yapması, yapabilmesi zorunluluktur.

Yarın öbür gün çocuklarımızı daha üniversite sınavında ilk 15-20 bine giremeyen insanlara mı emanet edeceğiz, gerçekten geleceğimizi bunlar mı yetiştirecek?
sozlukteki yahudiler uyduruyor bunlari.

asil soru su olmali: yahudilerden yapilan sabunla abdest alinir mi?
takdir edilmesi gereken bir öğretmendir. din bilgisi derside veriyor demek ki.
mesele öğretmenin alevilerin yemeğini yememesi değildir, mesele öğrencilerine 'alevilerin yemeği yenmez' demesidir.
olması gerekendir. abdestsiz gezen milletin yemeği yenmez. hz muhammed (sav) efendimiz, biz müslümanların mezhebi yoktur benim takatimden çıkanlar dinsizdir demiştir.
Hep aynı lan..

Biri çıkıp alevilerle ilgili bir şey atıyor ortaya, sonra şu grup beliriyor..

1. Bu görüşü ciddi ciddi destekleyen beynini siktiklerim. Bir de yanında bir kaç yalan yanlış bilgi daha verir ki, yıllarca içinde tuttuğu pislik nedensiz gibi görünmesin. Amına koydumun beyinsizi.

2. Dinle çok alakası olmayan, sorduklarında alevi aileden geliyor olması sebebi ile aleviyim diyen insan.
Lan olum sanane. Sen zaten ateist adamın tekisin, niye kavgaya atlıyosun? Çekil kenara amk.

3. Ben sunniyim ama çevrem % 60 alevi.
Evet tanıdıkların var çok iyi çok temiz insanlar. Vallahi anladık, biliyoruz. Bir kaç örnek verip de alevileri aklama çaban da takdire şayan ama yeter da. Kabak tadı verdi bu muhabbet.
Anlayacak kapasitede olsa, zaten iftira atmazdı.

O yüzden kesin çözüm şudur. Bu ve bunun benzeri başlık açan amına koyduklarıma ana avrat sövüp başlıktan ufak ufak uzuyoruz. Aha böyle;

Senin beyninin tasını sikeyim, be amına koydumun çocuğu.
lan ben ki yılların yobazıyım, ablamın alevi komşusunun adak kurban törenine katıldım ve etten de yedim. götünüzden element uydurmayın, yahudinin yemeği bile yenir.
alevinin verdiği vergiden maaşını alan cahildir. bu lafı ne yunan eder ne ermeni !
yediği yemeği yapanın hangi mezhepten olduğunu sorgulayan alçağın,
bir öğretmen olması ne kadar acı.
Dini konuları tamamen yanlış anlamış insan beyanı.
sözlükte yazan ve benzer başlıkları açan tollerden birinin kimliği deşifre olmuş demek ki.
anadoluda çoğu kişinin bildiği durumu öğrencilere söyleyen ve aynı zamanda büyük hata yapan öğretmendir. evet yenmez diye bilinir bu dün de böyleydi bugün de. doğrudur yanlıştır bilmem de öğretmen sınıfta bu tarz dışlayıcı konulara girmemeli.
sakın arap sevici emevi cart curt diye saldırmayın. bizde namaz 5 (beş) vakit oruç ramazan ayı boyunca (29-30) gün ve hiçbir şey yenmeyecek iftar vaktine kadar. unutmadan alkol de haram. uyarsa gel.
Ülke olarak millet olarak ne zaman bir bütün olabilirsek işte o zaman kalkınabiliriz. Ha bir de ihracaat yaparak.