bugün

alevi kürtler, yusuf halaçoğlunun ermeni dediği kişilerdir. ermeni olma ihtimalleri de çok kuvvetlidir. bildiğim aklı başında tek ermeni Levon Panos Dabağyan.
(bkz: Levon Panos Dabağyan)
selamlar. başlıkta tanımlanan "yavşak" ben oluyorum.
aslına bakarsanız, kendimi tam olarak ait hissettiğim bir parti yok. ancak "alevi" diye, "kürt" diye hakir gördüğünü sandığınız bu adamın hırsızlığı uğursuzluğu yok, elinde öldürdüğü canların kan izi yok, hakir gördüğü bir kesim yok, halka yaptığı bir terbiyesizlik yok.

kendi fikirlerime saygı duyduğunu düşündüğüm bir adama oy vermeyi, afedersiniz ama vatandaşına yarak başı gibi davranan bir adama, ya da alternatif olamayan diğerlerine oy vermeye tercih edebilirim. ve bu beni yavşak yapmaz zannımca.
http://inciswf.com/agirsakirt.swf
Osmanlı padişahlılarının ve yeniçerilerin bektaşı kültürüne göre yetişrildiğini bilmeyen zevat beyanı.

ulan bir sünni olarak aleviyle evlenecem onunla semah dönüp dualarımı türkçe edecem.
anlamsız tespittir.hem saygı duymak hemde saçma bulmak hem sevmek hemde utanç duymak nasıl bir şey oluyor. tespit sahibi önce yalamış sonra ısırmış.
türkiyede yaşayan halklar, tek bir üst kimlik olarak vatandaşlık bağı ile türkiyeye aidiyet hisseder hale geldiğinde kimin hangi inanca veya inançsızlığa,dine veya cemaate-mezhebe-etnisiteye bağlı olduğu statü eşitliğinin dışında kalacak.

adam kanunu uyguluyorsa, merkezi ve yerel kaynakları hizmete doğru şekilde dönüştürüyorsa alevi kürt sünni ..etc değil ninja olsa bana fark yapmaz ama ben x im x lere hizmet ederim zihniyeti top yekün saçmalıktan ibaret. devlet aşiret kültürü ve zihniyetiyle yönetilmez.
umumi türk tarihinin kör cahili olan şahsın açtığı hicap noksanı başlık. türklerin özü sünniymiş de aleviliğin nereden geldiği belli değilmiş.ulan o nereden geldiği belirsiz dediğin aleviliğin tezahür ettiği ilk toplum türklerdir.aleviliği sistemleştiren yine türklerdir. (bkz: şah ismail) ki o türklerdir ki 16.yüzyıla kadar mutaassıp sünni olan iran'ı alevileştirmişlerdir. yeniçerilerin bektaşi olduğuna deyinmiyorum bile. altı delik hafızaya ne doldursan boş elbet.
+1'imle katıldığım mevzu. Sizinki adamlıksa yavşağın dik alasıyım. sünniyim,türküm. gerekirse aleviye de kürde de hatta çok afadersiniz ruma bile oy veririm.
insan insan olduğu için değerli ve üstündür. bir topluluğa kan yoluyla ya da kültürel olarak bağlı olmak sizi daha üstğn kılmaya yetmez. daha zeki daha donanımlı ve daha iyi bir insan olduğunuzu iddia ederseniz üstünlüğünüzü tartışabiliriz ama insan yapısı tanımlarla bir insanın değerini ya da değersizliğini tespit etmek bana ahmakça geliyor.

tespitlerden bir tespit.
Yavşaklık olarak nitelenmesi yanlış olan durumdur. Vermesi gayet de normaldir ırk, din, dil insanları birbirinden nefret ettirecek kadar mı önemli düşünmeli.
benliği dejenere olmuş, yüz kadarsı bir sünni türktür.
koyu bir MHP destekçisi olmama rağmen girişte ki "bildiğiniz üzere türklerin özü sünni müslümandır." cümlesini okuduktan sonra devamını getiremedim. Çünkü türk ırkının muslumanligi sonradan aldığını ve köklerinin şamanlıga dayandığını bilmeyen birinin verebileceği bilginin genel geçerliliği düşündürdü Beni.

Şimdi, Tamam diyelim. Türklüğe en çok yakışan sünni müslümanlık. Peki sünni olmayan, veya türk olmayan biri, senin partini desteklemek istediğinde de aynı şeyleri soyleyebilecek misin? Git kendi partine oy at bizim kapımız Sana acik değil diyebilecek misin? Diyemezsin işte.

Ak partiyi destekleyen aleviler, ülkü ocağını destekleyen kürtler de olduğu kadar, chp'yi destekleyen "dejenere olmamış türklere" de hak veririm. Ki bahsettiğim parti modern türkiye'nin Ilk partisi.

Halkı kiskirtmaya, milletin arasına Sen sünnisin Sen kürtsün Sen yaraksın Sen küreksin diye ayrımcılık sokmaya gerek yok. Dediğim gibi yazının bildiğiniz üzere türklerin özü sünni müslümandır cümlesini okuduktan sonra okumadım. TavsiyeM sizde okumayın, karşılık vermeyin ölü taklidi Yapın gider.

Not: evelliyatım yörük türklerinden. sünni müslümanım. Desteklediğim parti de MHP.
Oyunu satmış tır,
bu başlığı açan organizmadan muhtemelen Türk'lük ve sünnilik saflığım daha yüksektir.daha önce ankara'da doğan taşdelen için oy kullandım sonrasında kürt olmasada aziz Kocaoğlu için izmir'de oy kullandım.bu durumu yavşaklık olarak değerlendiren genelev üretimi bünyeye her ne kadar kimliği belirsiz birinden peydahlanmış olsada yine de insan olmaya calışmasını öneriyorum.
türk düşmanı bir gürcü dönmesine oy veren türk yavşaklığının yanında esamesi okunmaz.
Ve türkiye ortadoğu'ya doğru yorulmadan koşar. Durmak yok yola devam.
sünni alevi kardeştir ayrımcılık yapmaya gerek yok.
mezhebe meşrebe göre oy devşireceksek nerede kaldı bizim demokrasi çığırtkanlığımız. yahu ciddiye alıp ne diye cevap vereceksin ki?
en iyi hizmeti bir gayri müslim getirecek olsun gider oyumu ona veririm bu mudur sorun?

bir de alevi kürt ermeni dönmesidir muhabbetini geçin arkadaşlar allah aşkına, herkes köken aldığı yerden mutlaka dönüş yapmıştır özellikle anadolu halkı için yazıyorum bunu. gerçekten ermeni olsunlar ne olur? siz halen daha kalu bela'dan beri müslümanız hikayesine inanıyorsanız çok yanlış gelmişsiniz. türklerin islam'ı tanımadan önceki en etkin inançları gök tengri dini ve maniheizmdi. ne değişti şimdi? tabi aranızda şamanizmi halen daha din sanan cahiller de var. bir de bektaşi tarikatını alevi bir tarikat sananları da tabi ki. hani yeniçeriler bektaşi tarikatına mensup ya dolayısı ile osmanlı alevi iken sünni olmuşmuş. bırakın bu geyikleri allah aşkına, size bir şey katmaz bunlar.

ayrıca aranızda türklerin özü sünnidir sözüne balıklama atlayanlar da olmuş. türk'ün özü müslüman mıydı ki sünni olması kaldı? türklerin islamiyeti tanıdığı ekol sünni inancı ve ismailiyye mezhebidir yani gulat ı şa bir unsur. maturidilik diye bir gerçek var. serahsi gibi bir adam var.
türklerin islamiyeti çoğunluk olarak alevilerle tanıdığı bir dönem hiç olmamıştır. ''çaldırandan önce alevi idik sonra sünnileştik'' diyen biri katıksız cahildir. sadece göçebeler arasında ismaili dailerin etkisi görülmüştür o da çok az sayılardadır. şah ismail zurnanın son deliği, nitekim safeviyye şafii meşrep bir tarikattı. tarih geriye doğru yürütülemez, bu türkçü takımının cehaletine diyecek laf bulamıyorum.
ayrıca bir insan hem alevi hem kürt olabilir. eğer olamıyorsa alevilik islam değildir önermesi ortaya çıkar. alevilik o zaman etno-dinsel bir hal alır, yahudilik gibi.

boş işler yerine daha ciddi şeylerle uğraşın. memleketin sizlere ihtiyacı var.
Bi insan hem alevi hem kürt olamaz ki.
Oldukça gereksiz bir 3. dünya ülkesi sorusudur. Sana ne adamın ne halt olduğundan? Yatağa mı gireceksin? Denetlersin, baktın olmadı ondan sonra aştiye gidip çığırtkanlık yaparsın.