bugün

Çoluk çocuğum varsa evet. Benim affedip etmemem önemli değil, Allah affetsin. Gerçi kul hakkına karışmıyor rabbim.

Çoluk çocuğumun babayla büyümesinin kadınlık gururumdan daha önemli olduğunu düşünüyorum.
Aldatan tekrar aldatır. Düzelmiyor böyle karakteri bozuklar.
Affetmek, bu tür durumlarda kişinin kendisine yaptığı ağır bir hakaretten başka hiçbir şey değil.
Kişi birini aldattıysa önce kendisini sorgulayıp vicdanını kendisini cezalandırmak için kullanmalı. Ki aldatan kişi bu vicdani sorgulamaya kolay kolay girmeyecektir, eğer öyle olsaydı zaten aldatmazdı.
Bu sorgulamayı daha yapmadan karşı tarafa gidip kendisini affettirmeye çalışması, hem kendisini hem de karşı tarafı yeniden aldatacağının sözü olarak görülebilir. Söz veriyorum bir daha yapmayacağım demek, söz veriyorum bir daha yakalanmayacağım demektir. Bu insanın doğası, eylemek diğer eylemlerinin başlangıcıdır. Bu tür kişilerden uzak durulmalı.

bu insanları affetmeyi düşünenlerin ilk önce kendilerini sorgulamaları gerekir: Ben ne tür bir psikopatım da şu kısacık yaşamımda, beni unutamayacağım bu iğrenç durumun içine sokan kişiyi hala affetmeyi düşünüyorum, diye.
Affetmek büyüklüktür. Boynuzların büyümesi açısından.

Affeden çokeşlidir.
ihanetin sonucuna katlanmak zorunda, net bir şekilde reddederim.
Affetseniz bile bir daha o güveni sağlayamayacak, sürekli aldatılan kişi tarafından laf sokmalar, konuyu ısıtıp ısıtıp önüne getirmeler meydana gelecek.

Benim mantığım da şu; beni çok mu seviyor? Cevabı evet ise neden aldattın? Beni çok mu beğeniyor? O zaman neden aldattın? Demek ki sevmiyor ve beğenmiyormuşsun. Soru cevap şeklinde gidildiğinde içiniz soğuyacak.

Ben affeder miyim? Yani inşallah böyle bir şey başıma gelmez. Bunun içinde erkek arkadaşım yok. Korku çok.
affetmem.

ama bunu yazdığım için muhtemelen yarın aldatılıp, ertesi gün affedeceğim.

ne demişler büyük lokma ye büyük söz söyleme.
sadece affetmiş gibi yaparım.ewed
Delimisin sen? Tabiki evet.
Zor durumdur. Bence her insan aldatılmıştır en az bir kere. Ben zaten kesin aldatılmışımdır. Ama yakalasaydım... Düşüneyim.. Çok zor ya. Belki sevmeye devam edersin ama bir daha güvenemezsin. Affetsen de gitmez yani cıks.
Bir bok yedim falan filan Gözyaşları.. Sana sevdanın yolları bana kurşunlar der giderim..
Affedenin yine aldatılacağı sonsuz döngü örneği soru cümlesi.
her şeyi affederim ama başka bir erkek varsa asla .
Affetmem deriz çoğumuz, fakat yine de büyük konuşmamak lazim.
Zaten yaşadım bunu, affeder miyim acaba.
Ben aff edemem.
Evlilik ise ölmediğine dua eder belki ölür belli olmaz.