bugün

Yalnızca flört ederken işinize yarar.
Geriye kalan durumlarda vakit kaybıdır.
akışına bıraktım diye, her şeye seyirci kalarak, mücadeleden yoksun bir hayat sürmek olmamalı akışına bırakmak. tam tersine, elinden gelen mücadeleyi verdikten sonra akışına bırakmaktır doğru olan. bir insan hiçbir şey yapmayarak her şeyi akışına bırakmış olamaz. sayılmaz yani. bence öyledir. çünkü dediğim gibi, bir şeyleri denersin eğer olmuyorsa akışına bırakırsın. denemeden hiçbir şey olmuyor. deneyince de olmuyor. olmayınca akışına bırakmış oluyorsun böylece. neyse daha fazla uzatmayayım.
bir şeyler için çabalamayı bırakmak. izleyici koltuğuna geçip sahnelenen oyunu izlemek. başa geleni çekmek.
Uzun zamandır kullandığım yöntem. Ama bu 'akışına bıraktım' demekle olmuyor. Akışına bırakmak bir nevi benden bu kadar demek bana göre, pes etmek. Ben de pes ettim. Artık yapacak bir şeyi kalmayanlar zamana bırakır ancak. Çaresizliğin son raddesidir. Ama zaman da çözmez bazen. Yapsan da olmaz yapmasan da kimi şeyler. Bu noktada ben belki kendime az inancımdan ve kolaya kaçtığımdan, kadere bağlıyorum.

En kolayı, kaderim bu demek. Ama aslında, Uğraşacak gücü kalmayıp akışına bırakanlar olayı ne kadar kabullenmiş olsalar da, bu kabullenişin büyük bir kısmını kırık kalp oluşturur. Onlar, kötü şeyleri değil, kendi mutsuzluklarını kabullenirler.
Akışına bırakmaya çalışmakta bir nevi akışına bırakmamak aslında.
Yıllardır çok isteyip de olmayan bir şeyin bir anda yavaş yavaş olduğunu görünce, sanki istemiyormuş ve umursamıyormuş gibi davranıp o şeyin sonucunu beklemektir. Sonunda istenilen şey olabilir de, olmayabilirde. Artık eskisi kadar önemli değildir.
Çoğu zaman başka çarenin kalmadığı durum.
yapmayın.

insan o akışlara yön vererek hayatını çizer.

arada bir boş beklerken çıkan güzel tesadüfler akışa bırakıldığından değil bir şeyi çok istediğinde olmaz felsefesine dayalı olaraktan gerçekleşir. amacı yeniden sizi o mücadele döngüsüne sokmaktır.

lakin bu 3 olur, 5 olur. yanıt verdin, verdin. vermedin o akış asla istediğin yöne gitmeyecektir emin ol.
Akışına bırak, her neyse geçer..

Edit: aslında geçmiyor.
Bazen bırakamıyorsun.
Düşün düşün nereye kadar. Baktın çözüm bulamıyosun fazla kurcalamayacaksın. O yüzden sal gitsin her şeyi. Bağlılığın, güvenilirliğin, dürüstlüğün, saygi ve sevginin am.na koyum.

Kendin için yasa çünkü kimse senin için ölmeyecek.
iyi hissettirir.
içine mi, dışına mı diye kararsız kaldığımda yaptığım şey. Koyver gitsin akışına bırak amk...
akışına bırakacaksın evet takmayacaksın aynı şekilde. kendi hayatını yaşayacaksın ama hedefin olacak. yoksa kaybolur gidersin o nehirde.
zengin kız fakir oğlan dizisindeki hanım ablanın her "ben akışına bıraktım" deyişinde gözümde anlamsızlaşan olgu.
eskiden uğraşıp didindiği halde olmayan bir işi allaha bırakırdık şimdi akışa bırakıyor içimizdeki uzakdoğulular.
hayatta her şeyi kafaya takarsan, anı yaşayamazsın.
yaptığın hiçbir şeyden zevk alamazsın.
sürekli kendini birileriyle karşılaştırıp hayıflanıp durursun.
bak usta.
takılmayacaksın,
ben merkezli yaşayacaksın.
yaşamana bakacaksın.
hayat böyle daha güzel...
görsel
Bazen hayata mudahale edemediğimizde, elimizden birşey gelmediğinde, akışına bırakırız.
Çaresizlik ve yılgınlık hissi veren durumdur. Son atımlık barut kullanılmadan akışına bırakılmamalıdır yoksa çok pişman ounabilir.
(bkz: işemek)
(bkz: su yolunu bulur)
çaresizlik ve işlerin kontrolden çıktığının göstergesidir.
çokta tın diyip elini sallamak kafaya takmamak.
koy vermek , hayatın içinden geçmeye hazırlıklı olmak . . .
Bir çeşit yaşam tarzı.
(bkz: baktın olmuyor bakmayacaksın)