bugün

şöyle bir de pkk' nın sitesine bakayım dedim kendi kendime ve en bilindik olan fırat news agency' e girdim. bir son dakika haberi dikkatimi çekti. bu haberde 62 askerimizin öldüğü ve 30' dan fazla askerimizin yaralandığı, ayrıca karakol içinde de bi sürü askerimizin öldüğü, buna karşılık 9 pkk' lının öldüğü yazıyor. ilk okuduğumda başımdan aşağı kaynar sular döküldü doğrusu. he ne kadar yalan olduğunu bilsemde içim cidden çok kötü oldu ey dostlar. buyrun size linki de vereyim, bir de sizden duyalım yorumları:

http://www.firatnews.com/...yrintilari-belli-oldu.anf

edit: bu arada bu siteye girmek için dns' inizi deiştirmeniz gerekli bunun için de 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 numaralarını giriniz.
tamamen propaganda amaclı ortaya atılmıs bir iddiadır. inanılmaması gerekmektedir.
(bkz: yalancı ile fil gerdeğe girsin mi)
(#4043362)
doğru olabilecek bir iddiadır. şöyle bi film izlemiştim tv8in ilk yıllarında, abd hükümeti sovyetlere tam anlamıyla hava atıp uzayda tek olduğunu kanıtlamak için marsa insan göndermeye karar verir, en yetenekli astronotlar seçilir ama marsa insan gönderip geri getirmek imkansızdır bu fake görev olarak kalacaktır. her şey ayarlanır stüdyoda çekimler yapılır dünyaya marstan gelen görüntüler olarak servis edilir ama beklenmedik iki şey olur, birincisi nasada ki bir bilim adamı ekranında böyle bir seyahata ait veriler görmez, onu senin ekran arızalanmış diyerek susturmaya çalışırlar ama adam susmaz çünkü çok mantıksız gelir ekranın bozulması, adamı işten çıkarırlar, ikinci ve en kötüsü astronotları marstan getiren kapsül dünyaya inerken atmosferde yanar ve parçalanır. işte o zaman adamların eve gitme şansları biter. astronotlar kaçmaya çalışırlar ikisi kaçarken öldürülür üçüncüsü ajanların elinden kurtulur ve o bilimadamının yanına gider ama adam evde yoktur evdeki kadın da 3 yıldır o evde oturduğunu söyler ve eski dergileri gösterir o adrese gönderilen. adam şaşırır tabi o bilim adamı kırk yıllık dostu olduğu için. derken bazı olaylardan sonra adam kendi cenazesine yetişir ve bütün olaylar açığa çıkar.

bu upuzun film özetinden de anlaşılacağı gibi devlet ölü sayısını istediği gibi aşağı çeker kimsenin de ruhu duymaz. örnek vermek gerekirse 1999 depremi. bi de kaçırılmadığı yönünde genel kurmay tarafından yapılan onlarca yalanlamaya rağmen pkk tarafından kaçırılan askerler. sonra o askerler ne oldu? pkk sempatizanı. yaaa yaa. devlet için her yol mübahtır.

edit: astronotlar da ilk başta olur mu lan öyle şey gitmeden gitmiş gibi nasıl hareket edecez. vallah billah kabul etmezik demişlerdir ama "öldürürüz lan sizi" tehdidinden sonra mecbur kabul etmişlerdir. film süper bir filmdir. adını bilmiyorum ama. edit entryden uzun oldu.
(bkz: sus parası)
''Her günüm cenaze, her günüm şehit,
Bunların sebebi bir it oğlu it!
Uyan ey Türk evladı uyuma uyan!
Otuz kupona alınmadı bu vatan!'
diyelim ki gerçekten 15 değil de 62 asker şehit oldu. peki geri kalan yani duyurulmayan şehitlerin aileleri nerde? bir şekilde mutlaka bu duyulurdu ve hem de ilk önce taraf denen kağıt ziyanı nesne davul çala çala, mahalle mahalle yapardı bu duyurma işini. efendim kimi de demiş ki: "şehit askelerin ailelerine sus payı verilmiş". sanırım birileri o şehit ailelerini kendileri gibi onur, şeref, namus yoksunu sanıyor ki ellerine tutuşturlucak 3 kuruşa tamah edip acısını bağrına gömecek sanıyor. evet, bunu düşünenlerin yani sus payı olduğunu iddaa edenlerin tiniyeti ve ahlakı bozuktur. böyle düşüceler insana(!) soyundan gelir şaşırmam da, çünkü hayatları kemik yalamak ve b.k atmakla geçer. zira, ruhlarını ve bedenlerini satarak hayatlarını geçiren kişiler herkesi de kendileri gibi sanırlar; ama değil işte! bunu anlmak çok zor, çok!
(bkz: eğitim zaiyatı)
devletin ne olduğunu bilmeyen insanlarca doğru olmadığı konusu kesinleşmiş iddiadır. bi kere doğuda hangi asker doğuda görev yaptığı yeri tam olarak biliyor? benim amcam siirtte astsubay olarak görev yapıyor ama siirte gittiği hiç yok. ya kuzey ırak bozkırında ya da dağda bayırda. onu geçtim askeriye amcamı kayseriye göreve çağırdı, peki ne işi var benim amcamın siirtte? yaa yaa. namustan, onurdan, şereften bahsetmeden önce işleyişi bi öğrenin e mi? öylesi stratejik bir karakolu 15 kişinin koruyacağını nasıl düşünebilir aklı başında insan? yahu orası bütün lanet olası orospuçocuğu pkknın geçiş noktası, her şey ordan geçiyor terörist, eroin, silah ne geçecekse. öylesine önemli bir yerin 1 astsubay ve 8 çavuş 6da erle korunduğunu mu düşünüyorsunuz? çok iyimsersiniz ya da hiç dayak yememişsiniz. (bkz: ya sayı saymayı bilmiyor ya da hiç dayak yememiş). ben kesin daha çok askerimiz şehit olmuştur demiyorum ama olmaması olmasından daha az ihtimal. işte böyle dostlar devletin askerin işine akıl sır ermez.
pkk propagandalarının sözlüğe yazılmış halidir.. fıratnews dediğiniz nane, 24 saat pkk masalları yapan merkezi belçikada dandik bi sitedir.. bu siteyi arada sıkada okurum, okuyanlar da bilirler ki, tsk tarafından vurulup, cesetleri morga kaldırılan, yani yalanlayamayacakları militanların isimlerini bile anca 15 günde öğrenip yazabilen bu yalan kutusuna inanmak aptallığın önde gidenidir..

devlet kurumlarında ciddiyet zaafa uğrayınca, vatandaş doğru düzgün bilgilendirilmeyince, bu masallara inanan saflar veya kötüniyetliler çıkıyor tabii..
başına "evvel zaman içinde kalbur saman içinde, develer tellal iken pireler berber iken" yazılması unutulmuş iddia.
pkk sempatizanlığını gizlemeyen sözüm ona haber ajansının sözüm ona haberidir.
kaldı ki dedikleri gibi 62 askerimiz şehit olsun. ne fark eder? benim için 1 askerin bile şehit olması da aynı acıyı hissettirir. kaldı ki bu habere göre o karakolda 100'e yakın askerimizin bulunması gerekir. aktütün karakolu küçük bir karakoldur. ne kadar adamı oraya sığdırabilirsin?
bu haber ajansının bir de meclis ayağı vardır onlar da "pkk'ya terör örgütü demeyiz." diye bağırırlar. anlıyacağınız aynı tas aynı hamam.
sitenin provokasyonudur...

düzenleme : dns değiştirmem, o siteye girmem !
genelkurmay ın değinmesi gereken iddiadır. ama kafama takıldı o kadar şey yazdıktan sonra. niye 18 kişi için 400 pkk militanı geldi ya? yani genelkurmay 400 terörist olduğunu kabul ediyor 18 askerimiz vardı ya da 19 deniyor yani bu kadar az bi güç için 400 terörist bana çok mantıksız geliyor, adamlar direk savaşa gidiyor orospuçocukları. en az 1 saat sürmesi lazım bu çatışmanın ulan 1 saatte almanya hava kuvvetleri yetişir be, hava desteği neden gelmemiş? gelse 23 değil en az 223 kişi ölmeli çünkü öyle bombalar var ki atıyorsun bi kilometrede ne var ne yok yok ediyor. nerdeydi destek birlikleri?
mesnetsiz bir iddiadır.Pkk sampatizanlığıyla bilinen bir haber ajansının sallamasıdır.
geri kalan askerlerin ailelerinin ortalığı birbirine katacağı gerçeğini düşünürsek teknik olarak mümkün olmayan olay. kimse ağaç kovuğundan çıkmıyor herkesin anası babası sevdikleri ve onları bekleyen insanları var. böyle bir şey mümkün mü sizce.
kim kimi kandırıyor. hangi birimiz devletin veri istatistiğine inanıyor ? zaten ibnelerin yanlarında getirdiği ağır silahlarda karton oyuncaklardı. ne fark eder ki devlet için. doğru ya, tsk hep 20 yaşındadır değil mi.
bkz: (#2450245)
fırat news agency, dağlıca'dan sonra genelkurmay'dan daha güvenilir bir kaynak olduğunu göstermişti aslında. genelkurmay önce kaçırılan askerleri kabul etmedi, şehit sayısını az gösterdi sonra arttırdı ama fırat news başından beri aynı sayılarla haber yapmıştı, bu durumda acaba demeden geçemiyor insan.

benim yaptığım ise bu tip olaylar 2 rakamın ortalamasını almak, cumhuriyet mitinglerinde ki garip sayılarla da aynısını yapıyordum, tuncay özkan 1 milyon, zaman gazetesi 100 bin diyordu, 550 bin kişi gitmiş diyordum mesela.
pkk nın yaptığı bir iddiadır. böyle bir şey varsa bile asla genelkurmaya kızmamak gerekir, genelkurmay da milletin umutlarını yitirmemesini istediği için haber karartmaya gider. kızamazsınız. 62 askerimiz şehit oldu dendiğini bi düşünür müsünüz? felaket olur.
terör propagandalarına inanan safları veya sinsi kötüniyetlileri hemen sözlük ortamında gösteren turnasol kağıdıymış.. dağlıca baskınından sonra g.kurmaya göre daha güvenilir olduğunu ortaya koyan "güvenilir kaynakmış".. kullanılan ifadelere baksanız, bu "kaynağın" yüzlerce personel ve muhabirle çalışan bbc benzeri haber kuruluşu olduğunu sanırsınız..

bu yalanlara inananlar, yemişler sizi.. bu site tamamen dezenfermosyan üzerine kurulu, gri propaganda yapan dandik bi sitedir. orada yazılanlar direk internet yoluyla kandilden gönderilen talimatlardan, türk basınında daha önce çıkan bazı haberlerden oluşur.. muhabirleri yoktur, elemanları pkk dağ ve şehir kadrosudur.. amacı pkk yandaşlarına haber ulaştırmak değil, türk insanının kafasında kuşku yaratabilmektir. bu sebepten adında "haber ajansı" gibi uyduruk kelime taşır..

g.kurmayın kaçırılan askerler hakkında "irtibat sağlanamamıştır" türü komik ve acınası abuklamaları yüzünden, bazı insanları etkilemeyi başarmıştır.

siteyi azıcık okusanız, bizdeki g.kurmay haberlerine rahmet okutacak palavraları görürsünüz.. bunlara göre haftada 70-80 asker ölmekte, yüzlercesi yaralı kalmaktadır.. inananda tohum kadar akıl da yoktur..
dağlıca saldırısında 1 gün arayla yapılan iki açıklama da genelkurmay önce,

" 21 Ekim 2007 günü saat 00.20 sıralarında, Irak'ın kuzeyinden topraklarımıza sızan PKK terör örgütü mensupları tarafından, Hakkari/Dağlıca'da konuşlu Piyade Taburunun emniyet unsuru olan bir bölüğümüze kalabalık bir grupla üç ayrı bölgeden silahlı saldırıda bulunulmuştur.

Çıkan çatışmada 12 şehit, 16 yaralı verilmiştir.

Saldırıya anında misliyle karşılık verilmiş; teröristler, silahlı helikopterler tarafından görerek, mevcut ateş destek vasıtaları ile görmeyerek ateş altına alınmıştır. Şu ana kadar 23 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, olay bölgesinin güneyinde teröristlerle yeniden temas sağlanmış olup, çatışmalar devam etmektedir.

Teröristlerin kaçış istikametleri manevra birlikleriyle takip edilmektedir. Birliklerin harekatı ile koordineli olarak, 63 adet muhtemel hedef ağır silahlarla ateş altına alınmıştır.

Kamuoyu gelişmelerden ayrıca bilgilendirilecektir. Saygı ile duyurulur. "

sonra,

"PKK terör örgütü mensuplarınca 21 Ekim 2007 günü Hakkari/Dağlıca'daki bir birliğimize karşı girişilen silahlı saldırıyla başlayan çatışmalar, geçen süre boyunca aralıklarla devam etmektedir.

Çatışmalarda saat 13.00 itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısı 34'e ulaşmıştır.

Birliğe silahlı saldırının başlamasından bir süre sonra kendileriyle irtibat kesilen 8 personelimizle, yapılan tüm aramalara rağmen halen irtibat kurulamamıştır.

Gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgi verilmeye devam edilecektir.

Saygı ile duyurulur."

Yani genelkurmay'ın 8 askeri açıklaması 1 gün sürmüştür, görüntüler yayınlanacak dendikten sonra, şimdi biz tohum kadar aklımız var eyvallah, çok zekiler buna bir açıklama yaparsa seviniriz. Heralde 8 asker saklambaç oynarken kayboldu sanılıyordu da ebe sobe yapamadı diye 1 gün beklettiler.
siktiriboktan bir pkk yalanı. pkk'nın hala strateji özrülü olduğunu kanıtlayan demode olmuş propagandası.atıyon madem destekli at. 62 lan bu! boru mu? kişi herkesi kendi gibi bilirmiş diyerek ayarlarımıza bugünlük son veriyoruz.
pkk nın masal anlatma sitesidir.. üşenmeden bu sitede yayınlanan, sadece geçen aya ilişkin ve sadece birkaç tane yalana link veriyorum.. bu terör yandaşlarına göre türk askeri her ay 100-120 şehit vermektedir, buyrun okuyun..

http://www.firatnews.com/...omuta-merkezini-vurdu.anf
http://www.firatnews.com/...dusunu-geri-puskurttu.anf
http://www.firatnews.com/...a-catisma--asker-oldu.anf
http://www.firatnews.com/...ker-mevzisini-dusurdu.anf
http://www.firatnews.com/...liskin-aciklama-yapti.anf

bu yalanlara inananlarda tohum kadar akıl olmadığında ısrarlıyım, tohum kadar akıl olmadığı belli oluyor zaten..