bugün

(bkz: ensest ilişkiler)
(bkz: arabayla sevgili olmak)
(bkz: bu benim)
(bkz: algıda sıçıcılık)
maalesef oluyor be kardeşim dedirtendir. aslında bizim bu bölgelerde batıda falan pek olmaz ama anadolu'nun birçok yöresinde doğu ve güneydoğu'da bu durum normaldir.
mesela amca kızı yada teyze kızı ile sevgili olan hatta evlenen çoktur. mesela ben kuzenlerimi kardeşim gibi görür onları kardeşim gibi severim ama başka yörelerde onlar birbirlerine aşık olabiliyorlar.
sevgiliyle akraba olacagina göre belki tartışılır.
ay ben gülerim.
bi saniye orda dur. kardeşten öte falan değildir.
uzak akraba ise olur. sevgili olmasa da arkadaştan çok daha ötede bir şeyler olur.

sene 2010.

kuzenimin halasının oğluyla aramız bayağı iyi ben lisedeyim o zamanlar o da üniversite sınavlarına girecek. günlerce aylarca konuşuyoruz bayram tatilleri gelsin birbirimizi görelim diye sabırsızlanıyoruz. çok beklediğimiz bayram tatili geliyor. bundan önceki bayramlarda da gördük birbirimizi ama bu farklı bir bayram ikimiz için de ilk defa bayramlaşmanın ya da aile ziyaretlerinin dışında bir şeyler konuşacağız birbirimizle. bayram sabahı kalkıyorum telefonumda bir mesaj "geliyoruz biz" nasıl hazırlandım nasıl gittim kuzenin evine hatırlamıyorum bile. öyle heyecanlıyım ki tabii kimse bilmiyor konuştuğumuzu utanıyoruz söylemeye teyzem sıkıştırıyor "neyin var senin"diye söyleyecek kelime bulamıyorum. kapı çalıyor açıyoruz görüyorum bunu dilim tutuluyor tek kelime edemiyorum öylesine utanıyorum ne varsa sanki. şok oluyor o da mesajlarda bülbül gibi şakıyan kız karşısında dut yemiş bülbüle dönünce. sonra açılıyorum tabii konuşuyoruz akşama kadar. sanki daha önce hiç konuşmamış gibi akşam sahile gidiyoruz gizlice oturuyoruz yan yana o bir şeyler anlatıyor ben dinliyorum ne anlattığı umrumda değil o esnada sadece izliyorum..

sonra bilkent'i kazanıyor bu. ankara'ya gidiyor. yazmıyor bana eskisi kadar sanki o konuştuğum adam gitmiş yerine kendini beğenmiş dik kafalı hödüğün biri gelmiş. tatili bekliyorum "gelsin, konuşacağım" diyorum. geliyor konuşmak istemiyorum. ağzından birkaç kelime dökülüyor "hamsi, özür dilerim." sonra öğreniyorum ki bir sevgilisi varmış.

hala görüyoruz birbirimizi. içimde en ufak bir his bile kıpırdamıyor.

vel hasıl kelam, olmaz arkadaşlar. okuduğunuz üzere tecrübeyle sabit.
islama göre helaldir. kuzen kardeşmiş he yav he. bizde kuzenimize yan gözle bakmıyoruz ama kuzene nikah düşer ve kardeşinize davrandığınız gibi rahat davranamazsınız.

ensestmiş, siktir ordan pezevenk.
Bayramda el öpme ihtimali yüksek ilişki.
Dinimize göre öz, üvey ve süt kardeş, üstsoy ve altsoya nikah düşmez. Aynı şekilde medeni kanunumuzda ise yukarda sayılanlara ek olarak evlatlık alınan kardeş de eklenmiştir (süt kardeş medeni kanunda belirtilmemiştir) Yani akrabayla sevgili olmak mümkündür. Bu durumu garipsiyenler genelde akrabalarıyla iç içe büyüdüğü için onlar hakkında cinsellik düşünmeyenlerdir. Ama akrabasını sokakta görse tanıyamayacak olan birçok insan da mevcuttur.
sonrasında evlenip embesil çocuklar dünyaya getirmek ile devam eden talihsizlikler silsilesi. Sorun bu da değil bunların çocukları ile kesinlikle sevgili, dost, arkadaş filan olmayın ınanılmaz tuhaflıklar ile tanışabiliyor insan,
kendi içlerinde aile bağları çok kuvvetli olmasından dolayı aile içinde belki zurnanın zırt deliği olan bir birey için kendi hayatını mahvedebildiği gibi geleceğe dair plan kurduğu insanın hayatınıda zikme teşebbüsü içinde bulunuyorlar.

özet olarak bu tip ilişkilerin, evliliklerin döndüğü bir ortam ile karşı karşıya iseniz tek tavsiyem arkaya bakmadan kaç ve ilk taksiye bin. (bkz: kaptan bas bas bas gidelim)
hoş olmayan bir durumdur akrabayla iç içe iyi olmaz ama yazar tarafından fazla abartılmıştır kardeş ne ya nikah düşüyo o yüzden kuzene kardeş gibi davranılmaması gerekir. (bkz: büyük konuşmayın ayrıca sonra akrabanıza aşık olursunuz bide)
(bkz: aşk-ı memnu)