bugün

-''sigaraya mı başladın leng.''

leng ne amın oğlu.
genelde sacma sapan bir istekle biter. annene ya da yengeye selam soyle gibi. evlerden irak olsundur.
akraba işin bokunu çıkarırsa ya facebook dondurulur ya da akraba engellenir.
5 te amcamin icinde en buyuk amcamin yaptigi durumdur. her fotograda very nice yiyenim der.
ooo maşallah yakışıklı yiyenim benim. ne kadar da büyümüşsün. babangilen selam söyle. tarzı cümleler ile karşılaşılır.
aslan oğlum.
Ondan daha beterleri de var mesela Baba'nın kahveden okey Arkadaşının arkadaşlık isteği göndermesi gibi sanki okeye 4.yapcekler.
sonu selamla biten hal hatır sormayla başlayan saçma mesajlardır.
-maşallah yavrum, annenler nasıl? teyzen ben.
komik diyologların geçiçeği yerdir. okuması bile insana zevk verir.. rezil olmakta vardırda. rezil olmayı kim umursa facebookta.
büyük harflerle, noktasız virgülsüz ve smileysizdir.

genel olarak. kamereya önden ve yakın bakış atılmış profil fotoları vardır.

haksıs mıyım sisçe?
artık cıvkı çıkmıştır.anne tarafimin surekli fotograflarima eee kimin yeğeni,bizim kiz nereye bakiyon,en guzeli bizimkisi maşallah yazmalaridir.hadi bunlari gectim babamin isyerindeki calisanlar bile babana selam soyle guzellik yaziyolar.
anneannemin çok yaptığı eylemdir.
(bkz: kurban olurum ben sana)
(bkz: benim yakışıklı oğlum)
fotoğraf (kız arkadaşın ve sen)

yorumlar;
* vay kuzi manita mı yaptın la
* vay dayıoğlu biliyorsun bu işi
* hayırlı olsun yeğenim
* yakışır amcaoğluma be
* amcaoğlu ne iş la.

şeklinde yorumlar edit yorumlar kesinlikle bana yapılmadı ki zaten facebook kullanmadığım gibi amcaoğlumda yok. *
yeni facebook hesabı açma sebebidir kendileri.
bir kızla aynı karede olmayın aman diyeyim. 2 haftaya nişan, 1 aya düğün 2 aya da baba yaparlar sizi.
çok güzel çıkmışsın halası maşallah annenlere çok selam söyle.
(bkz: elinizi üzerimizden çekin artık)
Amcama selam soyle.
Amcamlar ne yapiyolar selam soyle.
Usursun yegenim oyle.
Amcama selam soyle ne zaman geliyonuz.

Hay senin amcana
Hepimiz kraliyet ailesinden geldiğimiz için utandırır.
Sözlük yazarlarının hepsi mi güzel ve yakışıklı lan???
Kadar doğal bir olay yoktur. Baban bile facebook'da daha ne olacaktı.
öyle bir geçer zaman ki deki mete gibi çıkmışsın. annenler bizde akşama sen de gel.
zaman zaman benimde yeğenlerime yaptığım, adeta -özellikle ergenleri- çıldırtan yorumlardır. hele bir tanesi vardır ki engelledi beni.
genelde büyük harfle yazarlar.
facebook kullanmama sebebidir. akrabalarıyla arkadaşlarını bir araya getirmek istemeyen yazarlarımızı sıkıntıya sokar. yorumu silmek gibi bir hataya katiyen düşülmemelidir zira ilk akraba ziyaretinde hiç olmayacak bir zamanda gündeme gelir.