bugün

entry'ler (24)

vatan bölünecek mi sorunsalı

30 yıldır savaşarak onlarca şehit verdik. 30 yıldır savaştığımız kadar ulan bu insanlar neden dağa çıkıyor deseydik şu an bu başlık olmazdı. dağa çıkanlarda ben ne uğruna dağa çıkıyorum deseydi bu iş uzamazdı. aslında kürtler 30 yıl önce yapmaları gereken şimdi yaptılar.

akrabanın facebook fotolarına yorum yazması

zaman zaman benimde yeğenlerime yaptığım, adeta -özellikle ergenleri- çıldırtan yorumlardır. hele bir tanesi vardır ki engelledi beni.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

rem, losing my religion

yazarların şu an dinlediği şarkılar

rem - losing my religion

kasımda aşk başkadır

çevirinin geldiği son nokta. alışılmışın dışında bir senaryo.

bir kadın için çabalamayan erkek

sadece erkekler çabalayacak, ilk adımı onlar atacak, ilk mesaj, ilk davet hepsini ilk erkekler yapacak diye bir kural yok.
hem kadın hem erkek eğer birisi için çabalamıyorsa iki şeyden ötürüdür:
1. ya o birisi zerre sikinde değildir.
2. ya da o birisi zaten onun yerine de çabalıyordur.
bir kadın için çabalamayan erkeğin (eğer o kadın onun için önemliyse) sağlam bir nedeni vardır.

sözlük yazarlarının itirafları

bi' çocuktan çok hoşlandım görüştüm. göt kafalı arkadaşını çağırdı. şu an arkadaşı aşırı şekilde bana yürüyo. itiraf ediyorum kafamda deli planlar var. genelleme yapmıyorum ama erkeklerin bu umursamaz tavırları beni deli ediyor. her neyse konumuz bu değil.
itiraf etmem gereken başka bir şey ise; bazen annem gibi davranmaktan onun gibi olmaktan korkuyorum.

sınıfında kız olan erkeklerin medeni olması

mühendislik fakültesinde pek mümkün olmayan durum.

yazarları en çok güldüren cümleler

'kurt babanı kim öldürdü' repliği ve devamı. tarkan serisi efsanedir.

yazarların bu yazıyı okurken aklına gelen ilk kişi

klasik hikaye ama herkesin başına gelen bir durum, erkek arkadaşının seni en yakın arkadaşınla aldatması. buradan anlaşılıyor ki aklıma gelen şerefsiz bir isim.

gecenin köründe uyumayan yazar sebepleri

dertlendim biraz, sigara içecektim yangına merdivenine gitmeye üşendim (yurt ortamı malum). sonra döndüm dedim ki sözlük candır. önceden beri takip ederdim de üye olmaya çekiniyor başta insan azizim. ciddi iş.
(bkz: madde sonsuz mudur)
alanımla ilgili. geleceğin fen ve teknoloji öğretmeni olarak bu konu yanılmıyorsam 'elektrik enerjisi sonsuz mudur?' konusu altında 7. sınıf müfradınta mevcut.

görükle

otuz yaş üstü adam olmayan bursanın en rahat semti. öğrencilerin kışın bile gece iki de fink atabildiği, kaliteli mekanların yanında ucube yerlerinde olduğu -kesene göre- aslında tek esprisinin hoyratça takılmak olan yer. bursalı liselileri üniversiteli çocuk/kız görmek umuduyla yollara düşüren yegane ortam. herşeye rağmen zevklidir görükle.

girişiyle sevdiren şarkılar

Here comes the rain again- hypnogaja
i dont care- apocalyptica
game of thrones dizi müziği.

öküz altında buzağı aranması

Çoğu zaman meraklı insanların detayları merak etmesi sorunsalı.
Fazla abartıldığında kabak tadı veren en itici insan modeli. Bunalma aşamaları yaşadığın gördüğünde poposundan kan alınacak tipler.

yazarlara göre tekrarı dahi izlenecek filmler

Mr. Nobody, american history x, guguk kuşu, ucuz roman, zincirsiz, yüzüklerin efendisi kralın dönüşü, devrim arabaları

vodka

Sovyet vodkası en sert vodkadır. %92 alkol oranına sahiptir.
Rusların soğuk savaş yıllarında istihbarat alanında kullandıkları, direk beyni açan, limon suyuyla enfes olan, çoğu kişinin biradan sonra ilk alkolüdür.

türbansız kadınlar müslüman değil diyen dayılar

Kuran da ziynetlerinizi kapatın yazar. Zamanla deformasyona uğramış olabilir. Başı kapalı ama içinde zerre kadar iman olmayan kadınlardan ziyade başı açık ama iman ehli kadınlar da vardır. Bu konuyu ellerinde iskambil kağıdı olan dayıların tartışması tamamiyle alakaya ters düşer.

ateistler kusura bakmasın bir şey söyleceğim

herkesin bir dönem bu sorgudan geçtiğini, sonucunda pek bi alternatif olmadığı boktan durum.

asilliği ifade eden objeler

cinsiyete göre değişir.
duruma göre değişir fakat bazılarında doğuştan bulunan özellik.

köle erkek

köle erkek kendine güveni olmayan güdülmeye programlanmış en berbat erkek modeli.
erkek dediğin yeri geldiğinde elini masaya vurmasını bilmeli.