bugün

22 temmuz seçimlerinde akp ye oy vermeyerek seçimini başka partiler veya boş oydan yana kullanan ve akp nin görmezden geldiği, sevmediği seçmen grubudur...
akp ve diğerleri sentezini kabullenmektir.
kanımca bu saltanata karşı birleşmesi gereken ve seçim sistemimiz yüzünden şu anda mecliste temsil edilemeyen çoğunluktur.
tek takkiyeci parti olduğu için akp ve diğerleri sentezini doğrulayan yargıdır...
ortak özellikleri 22 temmuz 2007 milletvekili seçiminde ak parti'ye oy vermemiş olmaktan öteye gitmeyen gruptur. homojen değildir. içlerinde oy veridği parti seçimlere katılmamış olsaydı ak parti'ye oy verebilecek insanları da barındırır. dolayısıyla %53 rakamı ile ilgili genelleme yapılması siyasi halisünasyona neden olabilir.

(bkz: chp nin iktidar hesaplari)
faşizme ve dikta yönetimine karşı ,
ben yaptım olducular, "ben çoğunluğum" diyip akabinde demokratım diyen dalaverecilere karşı,
omuz omuza vermesi gereken %53'tür.
ergenekon operasyonunde gözaltına alınması muhtemel kişilerin barındığı kitle..
akp'ye göre halktan sayılmayan kişilerdir.
basit matematiksel hesaplarla ancak ilköğretimde birinci sınıfa başlamış çocukları kandırabiliriz. şimdi şu meşhur yüzde elliüçlük kısma bir göz atalım.

akp: 46
mhp: 14.6
sp: 2,34
dp: 5.42
bağımsız: 5.24

bu istatistiklerden sonra tablo şudur akpnin kapatılmasına ana sebep olarak gösterilen başörtüsü ile ilgili politikasına destek verecek/veren partilerdir bunlar. yani yüzde 28 lik bir kesim daha ortaya çıkıyor akpnin oy oranın üzerine. yani tablo şu türkiye'nin yüzde 74 ü başörtüsü ile ilgili politikalara destek veriyor/verebilir.

o halde filmin mesaj kaygısı taşıyan noktasına gelelim akpnin görmezden geldiği iddia edilen rakam öyle yüzde 53 falan değildir. madem akp bunları görmüyor savında ısrarcısınız en geçerli, maksimum rakam yüzde 26.

iş bu entry matematik bilginlerine ithaf olunur.
akp'ye oy veren yüzde kırkyedi kadar bu ülkenin sahibi, akp'li yüzde kırkyedinin sorumluluklarına sahip, ülkelerinin geleceği için muhalefet yapma görevini yerine getirmesi ve muhalefet görevini saygısızlık ve saldırı ile karıştırmadan yapması gereken bu ülkenin insanlarıdır.

eğer sen yüzde kırkyediye hakaret edersen, cahil, yobaz olarak sıfatlandırırsan tüm enerjini bu yüzde kırkyediye küfretmek için harcarsan bu yüzde kırkyedinin iktidara getirdiği akp her istediğini sana sormadan, senin düşüncelerine değer vermeden yerine getirir.

bakınız sosyal güvenlik yasasında halkın tepkisini ve bu tepkiye karşılık hükümetin attığı geri adımı. sizce meydanlara dökülenler sadece yüzde elliüçlük kısımmıydı. ben hiç sanmıyorum.

bu ülkenin kaynaklarını bu ülkenin yüzde yüzü kullanıyor ve yeri geldiğinde ayrım yapmadan tepki gösterilmelidir.
başlık açarken dikkat edilmesi gereken uyarıyı "sallamayan" bünyenin içinde bulunduğu durumu anlatan önerme.

siyasi partiler ile ilgili başlık açmayınız, uyarısı havada kalmıştır.