bugün

eğer türkyenin son 10 yılında akp hükümeti olmasa içinde olacağımız durumlardır. binlercesi yazılabilir ama bazıları şu şekildedir.

-iktidarı oluşturan koalisyonlar sürekli birbirleri ile sidik yarışan girerek istikrarı engelleyecekti.
-imf e olan borcumuz azalmak bir yana katlanarak artacaktı.
-her 3 veya 4 yılda bir ekonomik kriz olacaktı.
-ordunun ve yargının demokrasi üstündeki baskısı hala devam edecekti.
-meydan kemal ve devlet gibi boş adamlara kalacaktı.
-hala hastane ve ilaç sıralarında saatlerce bekleyecektik.
-yerli tank, helikopter ve uçak hala bir hayal olacaktı.
-gezi olayları olmayacaktı çünkü türkiye bunun organize edilmesi gereken bir ülke dahi olamayacaktı.
-türkiye hala ergenokonvari mafyatik yapılarla yönetilecekti.
Orospu çocuğu nüfusunda gözle görülür bir artış yaşanmayacaktı.
"bir terör örgütü" hala "terör örgütü" olarak kalırdı.
istanbul'da yaşayan halk her uçak sesi duyduğunda tedirgin olmazdı(malum komşularla sıfır problem).

falan filan...
iki gün önce terör örgütü denilen kişilerle masaya oturulmazdı en azından.
imfy'ye borcu kapattım diye cahil milletimizi kandırıp, dış borcun amına koyulmayacaktı.
Davul zurnalı terörist karşılanmayacağı ve aponun ev hapsine ılımlı bakılamayacağı gerçeği de var tabi.
hala başörtülülere uygulanan zulüm devam edecekti.
yurttan temsili düşmanları kovarak orgazm olurduk her sene.faşist akp.
olmayabilecekler.............
depoyu doldur diyebilen insanlar kalabilirdi.
dış ve iç borç inanılmaz rakamlara ulaşmayacaktı, ortadoğu bu kadar karışık halde olmayacaktı, bir kesim uygunsuz yollardan bu kadar çok zengin olmayacaktı, alevi ve sunnilerin arası tekrar bu kadar açılmayacaktı, türk kürt düşmanlığı bu kadar yükselmeyecekti, dışarıdan saman ithal etmeyecektik, abd ve israil'in kontrolünde bu kadar olmayacaktık, bir sürü insan hayatta olacaktı... uzar gider bu liste.
düşünce özgürlüğü.
ulaşım hala iğrenç bir durumda olucaktı.
cemaat bu kadar göz önünde olamayacaktı nokta.
Dolar 2
benzin 5
mazot 5
lpg 3
çeyrek altın 163
euro 2,8
olmayacaktı
darbeci zihniyet.
Hala yerli uçak ürettiğimize inanan var mı?
değişen bir şey asla olmazdı emin olun.
- dolar 2, euro 3 lira civarına dayanmayacaktı.
- açlık sınırı 1000 küsür lirayken asgari ücret 800 lira olmayacaktı.
- analar çocuklarının arkasından ağlamayacak, işsizlikten kendini öldüren babalar olmayacak, büyüyemeyen ölü çocuklar olmayacaktı.
- benzin 5,5 liraya koşmayacaktı.
- dünyanın her yerinde rezil olan bir başbakan olmayacaktı.
- asker, polis, savcı, hakim, öğretmen, gazeteler, televizyon kanalları ve daha pek çok yer "benim" şeklinde anılmayacak, herkes görevini baskı altında kalmadan yapacaktı.
- bu kadar tutuklu asker, paşa, gazeteci, öğretmen, yazar olmayacaktı.
- kadın ölümleri % 1400 artmayacaktı (ki bu rakam son 5 yıl için geçerli)
- çocuk işçiliği ve çocuk gelinler sıralamasında hamdolsun ilk sıralara çıkmayacaktık.
- din bu kadar ayaklar altına alınmayacak, bu kadar siyaset malzemesi yapılmayacaktı.
- baklava çalan çocuk 10 yıl hapis yerken, devleti soyan insanlar gülerek televizyonlarda olmayacaktı.
- insanlar bu denli siz ve biz kavgasına girmeyecekti.

bütün bir akp dönemine baktığım zaman en iyi işlerinin çevre düzenlemesi olduğunu görüyorum. gerçekten park ve bahçeler güzel düzenleniyor. sonra bir park ihalesi için dönen dolap çıkıyor ortaya, bakıyoruz birileri zengin olmuş, tiksiniyorum.
akp türkiyeye çağ atlattı dıyen mallar olmayacaktı ne güzel. amcıkağızlı bır türkmenistanı gör rusyayı gör çağ nasıl atlanır görüp utanır susarsın. daha da etmezsin o lafı.
memleket o kadar karamsar bir duruma geldi ki, artık akp olsa da olmasa da fark etmez.
insanların birbirini sevebilmesi.
-Din sömürüsü bu kadar ayyuka çıkmayacaktı.
-Her yer gökdelen, avm dolmayacaktı,otoban kenarına dikilen ağaçlarla övünülmeyecekti
-Madende ölen işçilere güzel öldüler diyen, şehitler için şehit olmak nasip işi kısmet işi diyen bakanlar olmayacaktı.
-Herşeye tek bir kişi karar vermeyecekti.
-Tüpraş, Türk Telekom vs. hala devlette olacaktı.
tl değeri bu kadar düşmezdi.

ben bu kadar kötü ekonomi, batıya bağımlı hale gelmek ve dış siyaset görmedim.

dostumuz olan ülke yok.

türkiye'yi teröristlerden başka dikkate alan ülke yok.

sonra ekonomiyi geziye bağla ve halkı uyutmaya çalış.

içerde ses çıkaranları susturmaya çalış ve sokağa dökülenleri engellemeye çalış darbeci diye.

darbe zihniyetine karşı çık ve mağduru oyna, hatta ülke içerden ve dışardan abd zoruyla kilitlensin.

sende buna göz yum ve dikta rejimine devam et.

suriye ile savaşmak isteyenler önden gitsin çünkü ekonominin ve dış politikadaki rezilliğin başkalarına atılması gereken suç olmadığının herkes farkında.

görsel
ülkenin bölünmesi , iç savaş , komşu ülkelerle savaş , huzursuzluk ve kargaşa ortamı.evet.