bugün

Konya
rize
Erzurum
Trabzon
samsun
tokat
kayseri

bu ildekileri silksen gene akp..
tirabzon
rize
gonya
gastamonu
gayseri. gibi zikimdirik şehirlerdir.
kaleler bitmez bizde. iç anadolu, marmaranın büyük kısmı, iç ege, akdenizin bir kısmı, doğuda elazığ malatya urfa adıyaman antep var. karadenizin giresun hariç tamamı. batı karadenizde Bartın zonguldak hariç tamamı.

daha ne kaldı zaten olum. siz sayın bakalım.
Anadolu bizim kalemiz şehir şehir söylemeye gerek yok.
konya kesinlikle.
yaklasik 70 tane. ama onemli olan ak parti degil onemli olan son ve en onemli sorunumuz terorle mucadelede guclu bir tek basina iktidar cikarabilmemiz.

nice sorunlari atlattik. teroru de cozeriz insallah.
kimsenin göç etmediği şehirlerdir. öyle bir insan yapısı vardır. halbuki herkesin hayalinde istanbul beşiktaş'ta yaşamak, kadıköy'de yaşamak, bakırköy'de yaşamak vardır. ya da izmir'de yaşamak vardır. ya da mersin'de, antalya'da yaşamak vardır. kimse tutup " lan ben konya'ya göç ediyorum süper yer " demez.

saydığım şehirlerdeki ve semtlerdeki akp etkisinin ne kadar az olduğunu söylememe gerek bile yok sanırım.

demek ki akp'nin pek olmadığı yer, istenen yere dönüşüyor.
Kayseri
Konya
Trabzon
Rize
istanbul
Antep
Maraş
Adıyaman.
Sakarya malesef ki. Sakaryalıyım doğma büyüme 2 senedir kadıköyde yaşıyorum. Iki taraf da kendine göre cok haklı.
genelde muhafazakar kafaya sahip şehirlerdir. gelenek görenek bahanesiyle mahalle baskısı üst noktadadır.
konya
rize.
ülke genelinde muhafazakâr kimliği ile bilinen şehirlerdir.
birkaç örnek vermek gerekirse.

Rize : Erdoğan faktörü nedeni ile.
Konya : muhafazakâr kimliğinden ötürü akp ve akp öncesi muhafazakâr partilerin daimi kalesi olmuştur.
Erzurum : yine muhafazakâr sebeplerden ötürü ama burada işin içine milliyetçi kavramlarda girmekte.
Kahramanmaraş , Trabzon , Malatya , Erzurum , Konya , kayseri.
top mu kale mi diye sordu chp
Sincanı tek geçerim kesinlikle sincan garanti sincan her şartta sincan.
frankfurt, münih, berlin.
büyük şehirlere yaptıkları göçler ile maalesef bu şehirleri de akp'nin kalesi durumuna getirmişlerdir.

örnek:
Bursa'daki Erzurum kökenli insan sayısının 452 bin civarında olması.
Trabzon, konya,yozgat bunlar has kalelerdir