bugün

şehir efsanesidir. delikanlı gibi çıkıpta evet ben akp ye oy verdim diyen hiç kimse yok yakınımda ama yinede iki kişiden birinin oy verdiği gerçeğini görmezden gelemeyiz.
bu saatten sonra inanılabilecek bir iddia.
http://www.radikal.com.tr...=78&ArticleID=1052365

En son seçim zamanında çıkan bu haberden sonra benimde kafamda soru işareti bırakan durum.
Benim anlayamadığım bir hüsus daha var. Arkadaş kime sorsan, anti akp-anti tayyip tavırlarında, partisi belli olmayan muhalif konumunda. Bir partinin bunca düşmanı-zıttı varken (üniversitelerdeki gençlik gruplarından tutun da, müjdat gezen, yılmaz özdil gibi onlarca sanatçı/yazarı takip eden insanlara kadar) böyle bir partinin %50 oy alması? iki seçenek var önümüzde. Ya kesinlikle kelek var bu işte, hepi topu %25 anca alacak bir parti %50'yle seçimi sonlandırıyor, ya da bu antici takılanları hepsi, birkaç ton kömüre, birkaç kilo makarnaya veyahut sahte sözlere aldanıp, gidip oy basıyor. Ardından antici tavırlarında takılıyor. Salak değiliz be dostum. Ayık ol.
bi ülkede bu kadar salak varken hile yapmasına gerek yoktur. mit geçersiz.
(bkz: kol bozuk)
(bkz: ağlama melis)
Olabilme ihtimali olan eylemdir ancak ne derece doğrudur bunu bilmenin imkanı yok işte ki ülkenin durumuna halktan gelen tepkilere bakarsak pek inandırıcı değildir ancak canım ülkem daha öncede benzeri durumlarla karşı karşıya gelmiştir açık oylama yapılıp jandarma eşliğinde kapalı sayım yapılması gibi.
olabilitesi yüksek iddia.
seçim vakti ölü kişilerin seçim listesinde olması bu hilenin bir ucudur.
seçim zamanı elektrikleri keserek, oy pusulalarını değiştirip yakarak yapıyorlar.
Son seçimlerden yıllar sonra ortaya çıkması manidar olan iddia.
Peşin not: akp li değilim. Valla bak! Parti marti tutmuyorum!
(bkz: 17 milyon fazla oy pusulası ne olacak)

normal bir ülkede seçim iptal olurdu... bizde ise tınlayan yok...
kendilerine çok yakışacak, kendilerinden zaten beklenebilecek davranış.
seçim denetleme kurulu da akp'nin elinde olduğu için asla ispat edilemeyecek durumdur.
2002 de yeni kurulmuş, esamesi okunmayan bir partiyken halkın %37 sinin (otuzyedi) oyunu aldıklarını bilmeyen yazar sözü.
30 yıl önce ölmüş adamların bile seçmen diye gözüktüğü bir ülkede şaşırtmayandır.
kemalistlerin ağlamalarıdır efendim.

örneklerden örnekler:

http://www.youtube.com/watch?v=SjVRNsC2xDA

http://canilecananlar.blo...undem-temmuz-2010_26.html (gözleri dolu dolu gördüğünüz ilk kişiye bakınız)

http://www.haber7.com/siy...zyaslarini-tutamadi-video

daha da uzatırız da gerek yok.

kemalistlerin ağlamaları demiştim değil mi?

not: noldu lan gücünüze mi gitti, gitsin gitsin ve hatta topunuz çektirip gitsin.
sahte delil üretenlerin şaşırtmayacağı hareket tarzıdır.

(bkz: allahın sopası yok tipi akp gafları)
Üstüne üstlük müslüman'ım diyebilmesi işin çığrından çıkan olayıdır.
hile yapılır bu karakter meselesidir. asıl düşündüren yapılan hilenin allah rızası için yapıldığını ve inanan her müslümanın allah rızası için yapılan bu hileyi normal karşılamasıdır. Bu tutum ortaçağ avrupasını hatırlatmaktadır.
ben sokakta hep aynı kafayı görüyorum, milyonlarcalar... lakin hepsi de aynı kişi; recep tayyip erdoğan. hile olduğuna pek inanasım yok. keşke olsa da bi' dava açsak falan, ama yok işte. en kötü demokrasiyi en iyi darbeye tercih ederim. lanet olsun darbeyi demokrasiye tercih eden döneklere ki ikiyüzlülerdir. ben halkın kararına, seçimine saygı duyuyorum. herkese demokrasi, herkese özgürlük, herkese eşitlik... bilmem anlatabildim mi?
bilinen bişeydir. son 6 yılda 5 milyon nüfus artışına rağmen 12 milyon seçmen artışı zaten herşeyin ispatıdır.

2009 yerel seçimlerinde tahminen 3 milyon, 2011 seçimlerinde ise 5-6 milyon mükerrer oy girişi olmuştur.

2014 yerel seçimlerinde bu rakamın daha da artması bekleniyor zira suriyeliler de vatandaş yapılıyor hepsine oy kullandırılacak malum.

muhalefet seçmen listelerine sahip çıkmadan akp sandıkta devrilmez. muhalefet seçmen listelerine sahip çıksa bu mükerrer hayali seçmenler tek tek silinse dahi akp bunu kabullenmeyecektir böyle bir durum hasıl olsa dahi özellikle genel seçimi yaptırmamak için her yolu dener.

muhalefetin hali içler acısı diye şu anda rahatlar hilelerini rahat rahat yapıyorlar yüzde 42 alıp tabelaya yüzde 50 yazıyorlar.ama muhalefet kendine çeki düzen verse, daha genç daha cabbar cevval atakan liderle kendi ideolojilerinden sapmadan bir siyaset izleseler haliyle oylarını daha da arttıracaklarından bir de seçmen listelerine ve sandıklara sahip çıktılar mı akp işte o zaman ne gerçek manada yüzde 40'lar dolayında bir oy alabilir ne de hile hurda yapıp oylarına 7-8 puan ekleyebilir. akp'nin alacağı oy %30'u geçmez bu da akp'nin gitmesi demek olur.

ama işte akp güzellikle gitmez. çünkü iktidardan düştüğü anda akp elebaşlarının bir daha güneş yüzü görmeyeceklerini herkes gibi onlar da gayet iyi bilirler. bu yüzden de iktidarda kalmak için her yolu denerler.gerekirse genel seçim zamanı geldiğinde o seçimi dahi yaptırmamaya çalışırlar.

sonuç olarak gerek muhalefetin dizayn edilmiş, sürekli akp değirmenine su taşıyan aciz halini gerekse akp'nin hile hurda konusundaki azmini gördükçe akp'nin kolay kolay sandık yoluyla gitmeyeceği anlaşılmaktadır.akp ancak coni isterse devrilir. malum bu ülkede darbeler coni isterse oluyor.

hani hep deniyor ya akp vesayeti yıktı diye. ben de onu diyenlere kocaman bir hassiktir çekiyorum. zira o vesayet hala kapı gibi duruyor. coni bu topraklardan sökülüp atılmadığı sürece vesayet bitmez. kapı gibi amerikan vesayeti 1946'dan bu yana devam ediyor. kimse kimseyi kandırmasın. sadece coni enstrumanını değiştirdi o kadar. eksiden asker eliyle iktidarlara müdahelelerini yapardı artık iktidar eliyle askere müdahale yapıyor.dilerse yine eski yönteme dönebilir.

buradan çıkan sonuç asker emperyal uşağı olmaktan sıkılmış ki coni de cezalandırmış. özeti budur. cemaatle akp didişmesinin nedeni de coninin akp'ye yönelik uyarı ateşidir. akp'den sıkıldığı anlaşılmaktadır ama gereken siyasi konjonktürü ayarlamadan tayyip'in ipini çekmez. işte sarıgül bir taraftan cemaat ve abdullah gül eliyle diğer taraftan ihtiyacı olan siyasi organizasyonu yavaş yavaş kuruyor. bu adımlar sonuçlandıktan sonra rte 1 ayda güzellikle olmuyorsa asker yoluyla 1 günde alaşağı edilir.
72 etkin partiden 71'inin fark edemediği durumdur.
alışılagelmiş durumdur. kanıksamayın.
sığınmacı diye ülkeye sokulan ve bununla kalmayıp kendi aç, evsiz insanını yıllar yılı hiçe sayarken suriye'den gelenlere maaş verilip seçimlerde oy kullandırılacak olması durumudur.*