bugün

entry'ler (93)

cahit koytak

"hakikat karşısında domuzuna inattan,
soyuna, türüne, kendine körce yapışıklıktan,
ve tanrılık taslamaktan ötekine küstahça;
ama kuzu gibi de uzatmaktan boynunu
altın tasmasıyla caka satarak hem de
kasabın bıçağına ahmakça. "

Kalite kokan bir şairdir.

zeytinli rock fest 2017

2 yıl aradan sonra bu yıl gitmeyi düşünüyorum, umarım hatırladığım gibidir hala, ilk defa gideceklere tavsiye olarak çadırı boş verin bir pansiyonda kalmanızda fayda var.

kısa yoldan zengin olma hayali kuran insan

aynı zamanda inşaatlarda yapılan dairelerin maliyet hesabını yapıp, müteahhit in ne kadar kar ettiğini hesaplar bu kişiler.

insan ne zaman olgunlaşır

hayatındaki her şeyi kontrol edemeyeceğini anlayıp, bazen akışına bırakmak gerektiğini anladığında bir miktar olgunlaşır.

rte vs putin

al birini vur ötekine.

yatarken dinlenen şarkılar

huzurlu bir uyku için bire bir.

https://www.youtube.com/watch?v=atyvdC15HFA

babanın söylediği unutulmayan sözler

herkesin çocuğu akıllanır, bizimkiler de manyaklığı ele alır.

sözlük yazarlarının itirafları

ama gelememiştir henüz hatasından dönenler
öyleyse aşırı hız ve dikkatsizlik hep bana çarpsın.

ygs 2015

5 yıl aradan sonra bir iddaa uğruna girdiğim sınavdır. hayır ben bu arada 5 sene mühendislik okudum, o kadar diferansiyel kesikli matematik integral derken adamlar matematik testinin ortasında 4 hamlede y=2y ile ilgili ispat sorusu sormuşlar. şahsen ben ikna oldum bir hata göremedim işlemlerde * moralim bozuldu sabah sabah ..

başıma neler geldi, sana diyemedim.

hoşlanılan kızı flash tv de halay çekerken görmek

(bkz: bu sevdalar boşuna le bu sevdalar boşuna)

insanın büyüdüğünü anladığı an

ben yatayorum gençler, yarın iş var dediğin an.

sözlük erkeklerinin berbere ödedikleri ücret

berberimin tek numarası enseyi düzgün almak, buna mukabil ücret politikasından yıllardır şaşmaz 7 TL + 1 dal parlament

hayatın acımasız olduğunun anlaşıldığı anlar

ayak serçe parmağını sehpaya vurduğunuz andır.

erasmus ile yozgat a gelen polonyalı kız

Yozgattaki en asil duygunun insanlarıyla tanışınca, neden daha önceden gelmediğini sorgulayacak kızdır.

en iyi fransızca şarkılar

melanie pain - la cigarette

hasılat yapan gemili filmler

süt kardeşler.

en iyi mühendislik

endüstri mühendisliği bi tık üstündedir bunların.

2 haftada hayatımın seyri değişti sözlük, nalburda çalışırken bir anda bankada çalışmaya başladım. Esnek mesai saatlerine paydos ettim. birde bu yeni halimden mutlu muyum değil miyim onu anlayabilsem çok iyi olacak.

dershanelerin kapatılması

Bu konu hakkında pek yazmak istemesemde yine birkaç kelam etmek istiyorum. Aslında olayın ilk tezahürü mitin oslodaki görüşmelerde verdiği tavizlere dayanıyor. Hatırlarsanız cemaatten bir savcı soruşturmak istemiş fakat her zaman olduğu gibi fidanı yedirtmeyiz moduna girmeşti hukumet. Resme buyuk cerceveden bakınca 4-5 yıllık bir planın son demleri bunlar. Tabi olayın dershane muhabbetinden cıktığı aşikar. Olan yine filler tepinirken ezilien çimlere oluyor. Bu arada birileri giderayak kendi ayağına kurşun sıkmakta ısrar ediyor, iktidar sarhoşluğunun bir emaresi olsa gerek.