bugün

-olm bak akp nin başarılarını hazmedemiyorsun sen
-neden hazmedemiyorum
-baksana yaptıklarına
-abi ben bir şey demiyorum ki. müthiş bir pazarlama anlayışı söz konusu.
-...
-ben ülkemi pazarlamakla mükellefim diyor adam daha N'olsun Ki?
-...
akp'nin basarıları

sözlük'te yok!

Ama aşağıdakiler belki işinize yarar.

i. yabancılara toprak satışı
ii. fındık fiyatı
iii. küçük esnafın durumu
iv. emekli maaşları
v. elektrik zammı
vi. kerkük meselesi
vii. irtica
viii. kutuplaşma

edit: kötülemeye devam hazımsız tosuncuklar
ülkeyi satış becerilerini hakkaten hazmedemiyoruz. kanımıza dokunuyor.

yahu bende yıllardır satış yapıyorum ama böylesi bir vurgun yapmış değilim vallahi helal olsun.
aç insandır.

"akp'nin başarıları" adında bir "hamburger" koyarlar önünüze. siz de yersiniz. ama aslında son kullanma tarihi geçmiş olan hazır hamburger köftesinden yapılmıştır ve kuş kadar bir şeydir. üstelik, midenize oturur. sonra gider "cola turka" ya da "albayrak maden suyu"* içersiniz. yine de bir şey yemediğinizden onun da yararı olmaz.

hadi yedik diyelim!

sonra arkanızda sert bir şey farkedersiniz. onu hazmetmeye çalışırsınız bu sefer.
(bkz: başarının göreceli olması)
(bkz: kime göre neye göre)
elit insandır, avrupa'yı görmüş geçirmiştir * * , şeriat korkusu yaşamaktadır, laiktir, çağdaştır. akp, zaten hep bu elit insanlarımızın azlığı yüzünden iktidara gelmiştir. hiç bir başarısı yoktur yani, keşke chp yada mhp başımızda olsaydı, ne güzel şimdi cennet olacaktı bu devlet diye düşünmektedir.

not: benim gibi yobaz yada köylü bir insanla, elit, seçkin ve kültürlü insanların aynı oy hakkına sahip olmaları düşündürücüdür, hahaha!
tabi, boş mideyle hazım olmaz. bu halde çok su içmeyin ishal olursunuz.
akp'nin hangi başarısını bir türlü hazmedemeyen insan?
'varsa getir yutayım, üstüne de şöyle bir soğuk su içeyim, hazmedeyim' diye cevaplanası cümle.
(bkz: olmayan başarıyı hazmedememek)*
kurban hangi başarı. neyin başarısı bana söyler misin. ekonomi desen yerlerde, işsizlik had safhada, siz hala başarıdan bahsediyorsunuz. en büyük başarısı olarak nema ve key ödemeleri söylenebiliri e başka ne var?
22 temmuz 2007 seçimlerinde %46.8'in kömür ve bilimum zerzavat yardımıyla geldiğini düşünen ve bu durumu hazmedemeyen insanın aynadaki yansımasıdır.
hangi başarıdan bahsediyoruz diye sorması normal insandır. Bir yılda gelen yüzde 75 elektrik zamından mı bahsediyorsunuz. çok büyük başarı canım ? haydi oylar akpye.
aynı kişi muhtemelen ajdar'a, şarkıcı-sanatçı diye ortalıkta kol gezen mankenlere ve reytinlerde başarıdan başarıya koşan sabah şekerleri tayfasına da fena halde takıktır. kör olsun bu vasata takık seçkinci grup kör olsun.
şuna benzeyen bir olaydır;

(bkz: keçilerin uçmasını bir türlü hazmedememek)
ahşabı sindirmekte zorlanan insandır. (bkz: kazık)
önce düşünmek lazım. akp'nin başarısı... hangi başarısından başlamalı ki... amblemi olan ampul yandıkça fatura kabarıyor. çünkü başarılı akp (!) elektriği zamladı da zamladı. "soframıza bereket, aşımıza aş katmak için gelenler" ekmeğin fiyatını ikiye katladı, pirinci evlerin lüksü kıldı. milletin karnı açken üstüne bir de arsenikli su içirdi. seçime kadar "benim çiftçim, benim köylüm"dü seçim sonuçlandığı anda "ananı da al git" oldu. "Bir şehidin kanını 550 milletvekiline değişmeyen"lerin ağzından çıktı "askerlik yan gelip yatma yeri değildir"ler. hem de aynı kişiydi oğluna gemicikler alıp abd'de okutan, sevim tanürek'in ölümüne sebep olan oğluna kusursuz raporu aldırtan. ve bir de "en az üç çocuk yapın" diye haykıran. haykırır tabi çocuğunu her türlü kazadan beladan böylesine koruyabiliyorken.

ilkesi "özelleştir özelleştir sat,pazarla" olan bir a nokta k partiden ne başarı beklenir ki? ama pazarlamada bir "kazan kazandır" ilkesi vardır. onlar buna uymadı çünkü hep onlar kazandı, hiç kazandırmadılar.

bu arada başarı diyorduk di mi?
güneşide sattılar yaz gelmiyo yaaazzz.