bugün

Tayyipçilerin genel özelliğidir. bi bitmediniz amına koyim hayatında kuranı kerimden baska kitap okumamış adamlar gelmiş mustafa kemal atatürke laf yapıyor ne haddinize olum?
genel özelliklerindendir. gerçekten ilginç bir olaydır bu. yobaz kafalar cidden bilimsellikten çok uzaklardır. çok büyük çoğunluğu, bilgisizlik sebebiyle işlerini iyi ve doğru yapamazlar. akıllı ve bilgili düşman, benim de hakkım değil mi ama yaa...
akp işte bundan kazanıyor. cahillikten değil ha, bu siktiklerimin insanlara bok gibi bakmasından kazanıyor. siktiklerim bana kont düşes mına koyim.
egitimli olanlari var onlari napcaz egitimsizleri gectim.
kitap okumasını bile bilmiyorlar...
eğitimli olsalar akp denen şey olmazdı zaten.
kimseyi elestirmek gibi bir amacim olmamakla beraber akp'nin bile yaptirdigi anketlerde, egitim duzeyi yukseldikce destegin azaldigini hatta basbakanin "bunu anlamiyorum, arastirilsin" demisligi bile vardir.

istatistiki olarak ispatlanmistir, egitim duzeyi yukseldikce akp'ye olan destek azalmistir.
-sözde-"en önem verdikleri" konudan en basit örnek ile; okudukları kuran'ın bile ne anlama geldiğini ne anlattığını düşünmeden, "arapça zor ya, hem nerden öğrenelim" diyerek öğrenmeye çalışmadan körü körüne okumalarından belli olan tesbittir.
Araplara ve emperyalist kısıma bağlı olmalarının en açık göstergesidir.
(bkz: tahsil cehaleti alır eşeklik baki kalır)

en sevdiğim atasözüdür bu. bu ülkede eğitimli olma anlayışı üniversite bitirmekten ibaret sayılıyor maalesef. üniversite bitirmeyenler cahildir demeye getiriyor bazıları da. bu ülkede üniversite okuyanlar kendisini aydın sınıfına koyup, geri kalanını cahil ilan ederek kendilerinin über zeki olduğunu mu düşünüyorlar acaba? inşallah öyle değildir. üniversite okuyup da "bir iş bulup kurtulsam" kafasındaki, karı-kız peşinde koşan insanları da sayarsak, bu ülkede eğitimsizlik oranı %80'e kadar gider. lise mezunu olup da üniversitelileri beşe katlayacak insanlar da var; hiçbir okul okumayıp da adabı, görgüyü, insan ilişkilerini, nezaketi, sevgiyi saygıyı üniversitelilerden daha iyi bilenler de var. kim eğitimli, kim eğitimsiz şimdi?

özet olarak, eğitimsizlik belli bir siyasi görüşe veya bir kitleye ihale edilmemelidir. "atatürk'ün partisi !!" deyip chp'ye oy veren kafayla, "adam namaz kılıyor abi" deyip akp'ye oy veren kafa aynıdır.
kemik verenlerin köpeği olmadıkları içindir. varsın olmasındır. kendi eğitimleriyle övünen laik, kemalist, gösterici eğitimli zevat pislik atıp karalamaktan öteye geçememiş; biçok başlığa sadece kalabalık yaparak katılmıştır.
en basit herkesin anlayabilecegi bi örnekle destekliyecek olursak

açın bakın facebook sayfalarında akpli bi sayfadaki yorumalra begenilere girin profillere tıklayın..
chpliler gibi doldurulmuş olmaktan iyidir. zira boş olan bişey sonra dolabilir ama ıvır zıvırla dolmuş bir şeye yeni bir şey eklenemez.
çok cahiller ve kendisinden olmayanlara önyargılı olacak kadar ağır orosbuçocuklarıdır bazıları.
genelleme yanlış olsa bile kısmen doğru olandır.öyle değilse bile çoğunluğunu medyada her duyduğuna inanan,araştırmayan,sorgulamayan olduğu kesindir.
Okan üniversitesinde %100 burssuz olarak okuyan gününün 3 te biri karı kız kovalamakla geri kalan 3te 2 si uyumakla geçen yazar beyanı.
bu kaniya hangi beyinle varilir "Okumussun ama adam olamamissin" öbur tarafta odt mu okudun diye sormuyacaklar.