bugün

cahil olmak yeterlidir.
demokrasi ve cumhuriyet aşkı. birilerinin hesabına çalışan yüksek mahkemelerden, postal yalayan parti savcı ve hakimlerden nefret etmek de gerekli unsurlar arasında yer alır.
herkez akp li olamaz. zordur...
sabah sabah nereden denk geldi bu başlık arkadaş, deminden beridir okudukça gülüyorum yeminlen

nası koyduysa artık derebeylerinin yıllar süren saltanatlarına, statükocu, ulusalcı, faşist, sınıf farkından geçimini sağlayan yalamalara bunca entry anca hakaret edebilmişler. herhangi bir fikir yok, seviyeli eleştiri yok, zeka pırıltısı yok. ne var;

mal, yobaz, ampul kafalı, badem bıyıklı, beyinsiz, öküz vs vs

bu yüzden nefret ediyoruz sizlerden, tahammülsüzlüğünüzden, farklı olanı kabul edememenizden, fikir alışverişine kapalı beyinlerinizden, kendinizden başkasına yaşam hakkı tanımamanızdan. acıttığını biliyorum yıllar süren kendinizi üst sınıf birey sanıp söz söyleme hakkının kendinizde olduğu sanrılarınızın yıkılmasından, ülke yönetiminin halka geçmesinden. ama alıştırın kendinizi artık bu memlekette yaşayan herkes eşit olacağına. içinizdeki kini ve çaresizliği sadece buraya girdiğiniz hakaret tanımlarıyla giderebilmekten başka elinizden birşey gelmemesi histerinize acıyarak bakmamıza yol açıyor sadece.

adam başlığa tanım yazmış, alay etmiş kendince "akp li olmak badem bıyıklı olmaktır" diye. (bkz: #6050476)
sonra gitmiş chp li olmak başlığına da "akp li nefreti" bakınızı vermiş. (bkz: #6050534)

adam ettiği hakareti bile hakaretten saymayıp, karşı görüşün tepkisine de nefret diyor. bu denli ikiyüzlü olmayın arkadaşlar

2007 seçimi sonrası ekşi sözlükte insanlıktan nasipsiz birisi halkın tercihi aynen buradakilere olduğu gibi çok koymuş olacak ki şöyle yazmıştı.

"atom bombası mı atılır ne yapılırsa yapılsın ölsün bu akp liler. ben de öleyim* ama yeter ki bunlara oy verenler gebersin"

hatta ben de kendisi için insanlıktan nasibini alamamış dedim diye çaylak edilmiştim. ekşi sözlük yönetiminin eğilimi belli zaten, çok görmem onlara da. kendileri çalıp kendileri oynuyor

aynı nefret, aynı kin, tahammülsüzlük. dün gece de burada şöyle bi pislik vardı

(bkz: öldürünce pişman olmayacağın insanlar)

size acı gerçeği tekrardan hatırlatayım sevgili arkadaşlarım. geçti artık o günler, bitti artık saltanat, sizin höykürmeleriniz de demokrasinin doğum sancıları. merak etmeyin kimseyi öldüremezsiniz. öldürseniz ne olacak hem, insanlar ölür fikirler ölmez. bundan önceki kendince akp li tanımı yaparak kendini dışa vuran zevat beni öldürdüğünü hayal ederek rahatlayacaksa eğer onlara da gönül koymuyorum. çapınız bu kadar çünkü, öldürün beni pişman da olmayın sonrasında

lan bu arada ben 2002 de de 2007 de de akp ye oy vermemiştim. ldp ye vermiştim oyu, eski liboşum yani. akp li olmak için gereken şartları anca tamamladım, kısmetse önümüzdeki genel seçime artık.

edit akbayram: "yobaz ve ibne olmaktır" yazmış adam. bu tür tanımlar yazmak için de orospu çocuğu olmak lazım. sen de orospu çocuğusun zaten.
(bkz: ampul)
şeref, onur, halsiyet, vicdan

(bkz: akp li olmamak için gerekenler)
birinci cins insan:
hem fakir hem aptal olmalı
ikinci cins insan:
malı en iyi böyle götürürüm diye planlamalı!
en önemlisi yobaz ve ibne olmaktır.
ağlarken ağlatabiliyorsan ağlatabiliyorken oylanaşabiliyorsan akepelisin evlat.
201 krizinde milletin 50 milyarını çalan mhp sol koalisyonuna şahit olmak,
nurattin sözen in istanbulunda bir sene yaşamak,
ve uslanmaz bir kemalist olmamak.
bu ülkeyi önemsemek, geleneklerin değil insanların mutluluğun önemli olmasını istemek, fakir ve achil halkın da bu ülkenin bir parçası olduğunu kabul etmek, bu ülkede ters giden bir şeyler olduğunu anlayıp dur demek akp li olmak için yeterlidir.akp li olmak için gerekmeyenler ise şekilcilik ve gelenekselciliktir.akpli olmak yeterli olmamakla beraber bunun o an için en iyisi olduğunu bilmektir.
müslüman olmak.
faşist olmamak önce gelir.sonra;

özgürklere önem vermek
dini hassasiyetlere önem vermek
en önemlisi halka değer vermek

görüyorsun ya sözlük, hep bir şeylere değer ve önem vermekten geçiyormuş. ne kolay dimi.
akp'ci olmak için hiçbirşey gerekmiyor aslında. evet tam da hiçbirşey. zaten birşeyler gerekseydi kanımca, sen o şey olurdun bomboş bir akp'ci olmazdın. zaten bakın akp'cilere; adamlar başka hiçbirşey olamadıkları için akpi'ci oluyor.tam takır, kuru bakır, dünyadan bir haber, kısıtlı bilinçle yaşayan tipler hepsi.hani amerikancı olursun, dinci olursun, hatta gizli şeriatçı olursun, paraya tapan ama tapmıyorşum gibi yapan olursun, adaletsiz, yalancı, dolandırıcı, şantajcı, çirkef olursun falan filan.ama bakın; hemen hemen hepsinde iyi yada kötü birşeyler oluyorsunuz.ama akp'ci olunca işte, hani zaten iyi bir şey olmuyorsunuz ama, kötü birşey bile olamıyorsunuz. acaba tüm kötü olan şeyleri bir anda bünyede barındırmaya çalıştıkları için midir nedir? bence akp'liler ortada kalmış, ne birşey olabilmiş ne olamamış farklı bir 3. tür. bence bakın hazır kurban bayramıda geliyor, biz böyle uludağsözlük camiası olarak birleşip akp'cileri çıkaralım pazarlara.hem sevap kazanırız, hem para kazanırız( yetti gari hep onlar mı bizim sırtımızdan para kazanacak birazda biz onların sırtından kazanalım), hem ortalığı temizleriz. win-win mantığı bir yerde
şakirt bıyığı altından, dişleri göstermeden sırıtış. örnek olarak melih gökçek sırıtışı.
herkes maddeler halinde yazınca benim de canım çekti ve başlıyorum:

*hacı amca sakalı bırakan belediye otobüsü şoförlerini sevmek ve top sakal bırakan belediye otobüsü şoförlerinin işlerine son verilmesini savunmak gerekir.

* kurnaz olmak gerekir sonra; akıllı olmak bu anlamda israftır zira.

* kendi görüşüne, düşüncene tabi olanın hatası, yanlışı varsa eğer ki; araştırmadan, soruşturmadan ve kati surette ölümüne olmak kaydıyla savunmak; neden sonra bilinmez bu tavırdan vazgeçilerek(yaklaşık 2-3 saat içinde) partideki görevinden istifa ettirmek gerekir.

* ikilemler üzerinden politika yürütebilmek ve gazlamalarda bulunma yeteneğine sahip olmak gerekir. örneklemek gerekirse; 12 eylül 2010 referandumu için "hayır" diyen milliyetçi kesime "sen nasıl milliyetçisin?" diye sormak ve akabinde gene "hayır" diyeceğini deklare eden solcu kesime "sen nasıl solcusun?" diye sorabilmek(ya da benim tabirimle gazlamak) gerekir.

* ülke askerine ve ülke askerinin yanında, yakınında olan kim varsa ona göt uydurması kıvamında nitelemeler(cuntacı, postal yalayıcı gibi misal) geliştirebilecek edebiyat bilgisine sahip olmak gerekir.

listeyi burada noktalıyorum. kırıcı olmayı gerçekten de sevmiyorum sanırım. doğruya, doğru; yanlışa, yanlış demeyi bilmeyenlere karşı dahi...

evet çok pis genelledim, affola.
çok cehalet, az tahsil

ya da;

bildiğin, düpedüz, apaçık;

(bkz: şark kurnazlığı)
(bkz: kayserili tüccar kafası)
(bkz: bencillik)
(bkz: tamahkarlık)
(bkz: paragözlük)
(bkz: dolandırıcılık)
(bkz: düzenbazlık)
(bkz: hırsızlık)
(bkz: namussuzluk)
hafif hacı yağı, kumaş pantalon temiz bir gömlek,göze çarpmayan bir kundura kemik tarakla yana taranmış ince telli açlar varsa gözlük beyaz surat.
uyuyor olmak gerekir.

edit: yazıda kısaltma yapılmıştır. ne o öyle uzun uzun bik biklemişim, özet budur.
t. vatandaşı olmak ve akp'ye oy vermek yeterlidir. gerisi zaten teferruat.
(bkz: türk olmamak)
bir dünya askerin polisin katline seyirci kalmak .
her devrin adamı olacak kadar fırıldak, üç kağıtçı, hayali ihracatçı, kriz fırsatçısı, arsa simsarı, öbek öbek ihanet..... yazmayla bitmez.. durmayın yola devam edin, yalnız yolun ilerisinde çift yol ağzında tadilat ve yol çalışması var. sizin gidebileceğiniz son yer orasıdır.
yobaz ol yeterlidir.
Akılsız
Kültürsüz
P... Dilim varmıyor neyse...
(bkz: daha da bu entry e yazmam)
güncel Önemli Başlıklar