bugün

iliği kemiği vergi ödeyerek kuruyan vatandaşın paralarının nerelere gittiğinin belgesidir.

Haber burada; http://sozcu.com.tr/2012/...alik-etli-ekmek-yedi.html
Sizden bizden hepimizden topladığı vergilerle yediği yemektir. Boğazına dizilsin diyoruz çünkü vergi verenlerin çoğu 15 liralık yemek bile yiyemiyor.
hepsini kendi yediyse eğer oburlukta sınır tanımayan bir insan olarak saygılarımı gönderirim kendisine. şaka bi yana sadece pide, pasta, kuruyemiş ve çaya 162 bin tl harcayan bakanlık bizi nasıl kalkındıracak asıl onu merak ediyorum ben!
afiyet olsundur efenim. yemeyenin malını yedikleri ve yiyecekleri gibi, "zehir zıkkım olsun, haram olsun, bulursam yakacağım çırasını, öbür dünyada görüşürüz, karşıda görüşürüz, sular kesikti gelemedim." gibi aptal bahanelerin ardına sığınan her insanoğlunun hakkının yenilmesi mubahtır hatta daha da ötesi sevaptır efenim. (bkz: hakkımı bulamıyorum sende mi kalmış)
koca bir vatanın yanında çok da ciddiye alınmaması gereken yemedir. adamlar vatana kıydılar.
"Bu sofracık, efendiler - ki iltikaama muntazır
Huzurunuzda titriyor - bu milletin hayatıdır;
Bu milletin ki mustarip, bu milletin ki muhtazr!
Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun hapır hapır...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Efendiler pek açsınız, bu çehrenizde bellidir
Yiyin, yemezseniz bugün, yarın kalır mı kim bilir?
Bu nadi-i niam, bakın kudumunuzla müftehir!
Bu hakkıdır gazanızın, evet, o hak da elde bir...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin! "
*
"Bütçelerini ödediğimiz vergilerden alan bakanlıklarda paralar su gibi harcanıyor işte Kalkınma Bakanlığı’nın boğaz gideri"

Haber niteligi tasimayan bir girdidir. Eger olsaydi, baslik tarafsiz olur, okuyani dusunmeye tesfik ederdi. Eee sozcu bu, ne beklersin?
ben lokantada 3 tane değil de 2 tane lahmacun yesem doyar mıyım acaba diye düşünürken herifin yaptığına bak hıııaammna.

doğruysa, haram zehir zıkkım yemesidir.
canı çekipte yiyemeyen her çocuk için haneye bir günah points daha eklenesiceler.
eee bosuna kalkinma partisi degil adamlar tabi sana bana degil bu kalkinma, bize kaktirma.
akp li bakan 71 bin kişinin rıskını yedi de denebilir.
şimdi bunlar Müslüman oldukları için, haramı helali, yetim hakkını falan biliyorlardır..o yüzden yapmaz..

temsil gideriymiş, aç gözlülüklerini doyurmak için uydurmayacakları sıfat yok..

kim neyi temsil etmiş amk..etmiş de bu memlekete ne faydası dokunmuş..

bu olayın Türkçesi şu abicim: eş dost, hatırlı, torpilli hemşeri takımı bu adamın kapısına geldikçe, bu da devletin kesesinden aç doyurmuş..

medeni bi ülkede istifa nedeni olacak bu durum, 2 satır yazıyla geçiştirilir bu ortaçağ ülkesinde.
geçen annem telefon etti gelirken ekmek al dedi. bağırdım kadına ve telefonu kapattım.

hadi bilin bakalım neden bağırdım?

cebim de 1 lira yok ondan bağırdım amk. bir anlık öfke ile kadının kalbini kırdım.

şimdi verilen capslere baktım da, bu pideci bakana benim durumum da olanlar ne bağırmıştır , ne sövmüştür be. akıl mantık işi değil çünkü.
resmen cukka var bu işte. kimse bıdı bıdı anlatmasın. mideye değil cebe götürmüşler.
bazılarının beyinlerinde vicdan merkezi toplu iğne başı kadardır, ama iştah merkezi, beyinlerinin %90'ını kapsar.
sözlük aracılığıyla küfür edemediğim bakan. ama allahtan gerçek hayatta çaylaklık yok...

(bkz: anladın sen onu)
yiyin efendiler yiyin, bu han-i istiha sizin,
doyunca, tiksirinca, çatlayincaya kadar yiyin!
bu harmanin gelir sonu, kapistirin giderayak!
yarin bakarsiniz söner bugün çitirdayan ocak!
bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sicak,
atistirin, tikistirin, kapis kapis, çanak çanak...

yiyin efendiler yiyin, bu han-i istiha sizin,
doyunca, tiksirinca, çatlayincaya kadar yiyin!
Bir sözcü gazetesi yalan haberi daha. Ulan bu gazete'nin spor haberleri bile yalan.
At yalani sikim inanani diye acilan baslik.
çayın su gibi aktığı* günahkar gecelerin ardından, içi kıyım kıyım kıyılan bakanın ibretlik pide yeme performansıdır. helal olsun ne mide varmış.
her gün yakşalık 300 TL'lik hesap gelmiştir. çalışma günlerine göre hesaplanırsa.

Bakanlikta her gün her gün 300 TL'lik pide mi yenir.insanın içi kaldırmaz.
öncelikle "bir sözcü gazetesi yalan haberi daha" diyenleri gördüğümüz veya göreceğimiz haber. şimdi birazdan aşağıda paylaşacağım meclis'in resmi linki. hep diyorum şeref haysiyet bunlar güzel şeyler misal ben böyle "yalan bu yeaaa" diye kesin konuşsam ve kendi yalanım ortaya çıksa azıcıkta olsa utanırım daha da bu sözlüğe girmem. ama millette ar namus kalmadığı için beklemiyorum böyle bir hareket.

Neyse efenim, haberi yapanlar bi noktayı atlamış aslında onu da koysalar mevzu kabak gibi ortaya çıkacak. aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. 2012 yılında ocak ekim ayları arasında o meşhur atasoy pide'den tek bir harcama yok ya da başka bir pideciden. yani 2011 yılında pide aşerenler 2012 yılında pideye küsmüşler. tabi bunu yerseniz. yok ben bunu yemem derseniz sahte fatura rüşvet vurgun çok sayıda kelimeyle bunu açıklarız. ha yiyenler olacaktır elbet onlara da afiyet olsun diyelim...

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-11382sgc.pdf
(bkz: havyarlı pide)
savunmasını "abartmayalım arkadaşlar, just pide ..." şeklinde yapacağını tahmin ettiğim halkın şeysi.
Recm edilmesi gereken bakandir. Insaf!
(bkz: vay hayvan vay) . . .
Mhp milletvekilinin mecliste verdiği soru önergesine akplilerin cevap olarak verdiği belgeli metine bile yalan diyecek kadar gerizekalılar olduğu sürece yiyecekleri pidedir. Ulan belge önünde adamlar yalan haber olarak sahte belge mi sunacaklar sana.