bugün

bir daha kolay kolay ,takiyeci, böyle ilginç kamera kayıtları olan, değiştim ben değiştim diyenler, iktidara gelemezler.
bir çöp daha...

(bkz: bir parti çöplüğü olarak türkiye)
Açık açık ülkeyi emperyalist tekellere pazarlayanlar yerine vatan - millet - sakarya diye gizliden pazarlayacak olan bir iktidardır.Dincilikten nemalanan bir küçük burjuva oligarşisi yerine milliyetçilikten nemalanan bir oligarşi. Aynı bokun mavisini kazanacaktır.
akp çok büyük büyük bir ihtimalle kapatılmayacak da olsa eğer kapatılacağını varsayacak olursak türkiye hiç bir şey kazanmayacaktır.

aynı siyasi düşünce ilk seçimlerde tekrar başa gelecek türkiye boşu boşuna zaman ve para kaybetmiş olacak.
bulent arinc'a daha cok konusmasi icin malzeme cikacak olmasi.

tam ekonomik cokusleri ortaya adim adim cikmis iken, bu salakligi gosteren ankara reaksyonuna silt vermek istiyorum, kendileri AKP'ye AKP den daha cok oy kazandiriyor zira.
tavan yapmış faiz oranları, anbean düşen imkb, süreç boyunca yaşanacak kargaşa yüzünden kaybolan vakitler... başka bir yolu olmalı! akp nin götürüleri olduğu kadar getirileri de olduğunu hiçbir türk vatandaşı inkar edemez.
akp kazanirsa turkiye hic birsey kazanmaz. kisa vade mesaj "devlet burda" olur. uzun vade bir getirisi olmaz. parti kapatmak tek basina cozum degildir, madem savci bir kanunsuzluk var diyor, cumhuriyet ilkelerine saldiri var diyor, o zaman sorumlu olan kisileri tikarsin hapse, iste o zaman en guzel mesaji vermis olursun.
onlarca kömür ocağı dolusu kömür.
artık zarlar atıldığına göre bunu konuşmak için biraz geç.
fakat elbette ki kafalarda az da olsa değişme olur.
akp gider bkp gelir. sorun sistem ve zihniyettedir.

insanoğlu yapısı gereği çıkarcıdır. ve çıkar genellikle karşılıklı değildir. birisinin çıkarı bir başkasının maddi veya manevi anlamda yıpranması anlamına gelir.

insanoğlunun yapısını değiştiremeyeceğimize göre (tanrı'dan dileyin belki olur) sisteme dışsal değişkenler sokulması lüzümu açıktır. mesela yaptırımları ve denetim mekanizmasını güçlendirmek çözüm yolu için bir öneri olabilir. veya karşıt görüş olarak özgürlükleri arttırmak da bir alternatif olabilir.

şahsen ben yaptırımların ve denetim mekanizmasının güçlendirilmesinden yanayım. demem o ki; taksim meydanında insanları uluorta asmak ve taksim meydanında asılması gerekenleri astırmayanları taksim meydanında asacak sağlam bir mekanizma kurmak çözüm yoludur..
hukukun işletilmesi için sonucunda yarar getirisi bekleyenlern cuma akşamı masalarında görmek istediği liste.Hiçbirşey kazanmayabilir türkiye çok şey de kaybedebilir önemli olan yzılı hukuk kurallarının işletilmesidir.Hukukun gereklerini yrine getirirken "bunun sonucu ne olur" deyu düşünürseniz hukuk adamı değil siyasetçi olursunuz.
yeni bir parti kazanır, ama demokratik olarak nostaljik bir 70'ler ortamına doğru da geriden geriye gideriz. çünkü vesayet rejimi, güçler ayrılığının formalite icabı yapısı ve kurumsal mutabakatta aranan kriterlerin şerhi, tarihte hiç görülmediği ölçüde bir dekorun işaret fişekleri (bkz: gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var)

zaten son teknolocik aletlerde açma ve kapama tuşu aynı buton sayesinde işlevselleştiği için, öyle tellalların bahsettiği gibi bir atmosferde de olmayız. ne de olsa "bir parti kapanır bir diğeri açılır" rejiminin çocuklarıyız. murat belge'nin dediği gibi yargıkrasi yönetiminde bir ülkeyiz vesselam.
(bkz: cumhuriyet)
(bkz: tebrikler tek sıkımlık diş macunu kazandınız)
bundan sonra hiçbir şey kaybetmeyecek olması.
halkımız tarafından doğru anlaşılırsa aydınlık bir gelecek var kazanacağımız.
yeni bir yönetim biçimi kazandırır.
(bkz: dikastokrasi)
(bkz: prestij)
akp kapatılırsa türkiye nin kazanacağı tek şey yeni bir parti olur.
bir daha vatan satılmaz belki..
bunların tümü direk akp ile alakalıda değil. zira sistemi farklılaştırdıkları ve devletin önemli noktalarında kadrolaştıkları için akp kapatılır kapatılmaz herşeyin normale dönmesini beklemek yanlış olur. tam aksine herşey daha kötüye gider. zaten bu partinin kapatılacağıda pek inandırıcı değil. ama durumun daha farklı bir boyutuda var ki herkes şunun farkında olmalı ki bu topraklarda hiç kimse halka rağmen hiç bir hamle yapamaz. gün gelir halk bir şekilde cezasını verir. bunun en büyük delili ismet inönü chp si. baykal chp si.
peşin bir edit: islam denince aklına sadece şeriat ve laiklik zırvaları gelen beyinler, bu topraklarda sadece siz yaşamıyorsunuz ve hatta çoğunluk bile değilsiniz!
son yıllarda bitip tükenen onurumuzu ve gururumuzu. ( umarım ).
türkiye olası bir darbe ihtimalinden de kurtulacaktır.
akp kapatılırsa türkiye hiçbişey kazanamaz. rakel dink, hrant dink'in öldürüldüğü günlerde bir şey söylemişti: "bir bebekten bir katil yaratan karanlıkları aydınlatmadan hiçbirşey olmaz kardeşlerim". türkiye'de bu karanlıkları aydınlatmadan, halkı bilinçlendirmeden, demokrasi ruhu ile yetişmiş büyük nesiller yaratmadan akp ve benzeri partilerin hükümdarlığına engel olamazsınız. ak parti kapanır sarı parti kurulur önemli olan zihniyetin değişmesi.
ertesi gun itibariyle;

(bkz: hakparti).
üçyüzaltmış parça yemek takımı.