bugün

atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş yegane partidir akp.

elbette çemkirenler olacaktır. yalan, dolan diyenler olacaktır. dikkat edin bu kişiler genellikle atatürk ilke inkılaplarını benimsememiş kişiler olmakla beraber, özgürlüklerin karşısında duran, devrim ayağına ortalığı karıştırıp vatan bölmek isteyen insanlardır.

olayı biraz daha derinleştirirsek, akp nin 2002 seçimlerinden bu yana değiştirdiği kanunlar sayesinde bu yazıları yazabiliyoruz. daha düne kadar ifade özgürlüğü yok, kürtçe yayın yapılamıyor, 6 sıfırlı para kullanılıyorken, idam gibi çağ dışı kalmış kanunlar varken şimdi çağ atlamış durumdayız.

bunca reforma rağmen, memlekette hala ortaya çıkıp, atatürk ilke inkılaplarının arkasına sığınarak ahkam kesen bir dünya insan vardır. akıl sır erdiremiyorum bu insanlara.
fakat kolay değil tabi.
atatürk'te reformları yaptığı zaman, bir dünya yobaz çemkirmişti. fakat özgürlük ve akıl kazandı.
nihayetinde akp aklın ve özgürlüğün merkezi olan bir partidir.
"benim iki büyük eserim vardır. biri türkiye cumhuriyeti; diğer cumhuriyet halk partisi'dir." mustafa kemal atatürk
(bkz: mhp sosyalisttir)**
atatürkün bıraktığı izin üzerine kar yağdırdı be bu parti. iz miz bırakmadılar ortada. hangi izden bahsediyorsunuz? çıldırtmayın lan.
izinden gitme sebebi o izleri silmek olduğu için yerinde tespittir.

(bkz: kafa güzelken sözlüğe yazmak)
bu durumda atatürk bir an önce izini kaybettirmek için tabanları yağlıyacaktır.
yarıla yarıla gülmeme sebep olan söylemdir.
doğrudur. eğer öyle olmasaydı şu an akp diye bir parti olmaz idi. insanlar ne zaman akp nin gelmiş geçmiş en reformcu ve çağdaş parti olduğunu görücek merak ediyorum doğrusu.

başörtüsü ya da kara çarşaf geri kalmışlığın göstergesi değildir. insanların inancı o yöndedir ve kara çarşaf giymektedirler. diğer müslümanlar da ya da başkaları da ya başını örterler ya da örtmezler. başını örtmeyenler başını örtenlere laf atıp gerici derler fakat bilmiyorum ama kara çarşaflı birisini baş örtüsü takmadığından kimseye kötü cümle duyduğunu görmedim. aradaki fark, gelişmişlik düzeyi bu sözlük. kim daha geri umarım anlaşılmıştır.
akp atatürk'ün izindedir, ama izin tersine gitmektedir, en karanlık günlere aynı iz üstünde bizi götürerek, popülist politikasının da ekmeğini yiyecektir..
duydukça gülmekle yetinmeyip, artık gülmek için akla getirilen söylemdir.
gülmekten karnımı ağırtan söz.

(bkz: ybsg)
AKP Atatürk un izinden giden partidir sonuna kadar haklı bir tespittir. Ata'nın izlerini o kadar kararlı şekilde takip eden bir parti ki geçtikleri iz üzerinde Ata'dan eser kalmıyor.
bir tarafından da doğru bir önermedir. nasıl mustafa kemal bir sistemi yıkmış, yeni bir devlet kurmuş, yeni bir düzen getirmiştir. akp'nin de gönlünde yatan budur en azından, şu anki laik cumhuriyet yerine ılımlı bir islam devleti kurmak.
neden hala türbanı kaldırmadı akp. dikkat ettiyseniz atatürk çarşafı, başörtüsünü, türbanı vs. kaldırmıştı.. peki neden hala amerikanın peşindeyiz,, neden osursak amerika hesap soruyor bize.. neden recep tayyip erdoğanın hayatını bir okumuyorsunuz, daha önce hangi meslekle ilgilendiğini bilmiyor musunuz.. ayıp değil mi yahuu, göz göre göre ülke elden gidiyor, bi de kalmış akp yi savunuyorsunuz..
(bkz: barmen arkadaş ne içtiyse aynısından istiyorum)
"yalanda sınır yoktur" sözünü hatırlatan durum.

recep tayyip erdoğan'ın internetteki geçmiş konuşmalarını bir dinleyin.bu adam bir konuşmasında der ki "islam varsa laiklik olamaz laiklik varsa islam olamaz" sözlerini kullanmıştır. ayrıca daha yenilerde olan adalet bakanının "akp ye oy vermezseniz hizmet alamazsınız" sözünü ima etti hadi bunu gaf saydık geçtik ,yine yenilerde olan akp kırıkkale millet vekili mustafa özbayrak bağıra bağıra halkı tehdit etmiş ve "biz ankara'dan izin vermediğimiz sürece siz burada taş üsütne taş koyamazsınız.. onun için eğer birileri size gelip de ben şunu yapacağım, ben bunu yapacağım diyorsa inanmayın. yapamazlar bize rağmen yapamazlar" sözlerini söylemiştir.bu adamlar madem çok reform yaptılar ,laiktiler ,halkı bağırlarına basmışlardı ,hiç bir baskı yoktu akp aklın ve özgürlüğün merkezi ise bu sözler kime neye hangi gizli güce dayalıdır ?

siz halen avunun akp aklın ve özgürlüğün merkezidir diye...
istemesede göstermelik yapmasi gerekir. kural budur türk siyasetinde.
akp atatürk ün türkiye nin geişmesi için gittiği yolun izinden gittiği doğrudur. bunu kimse inkar edemez. başka bir parti gelse bunlardan iyisi yapardı diyen yalan söylemiş olur. ama laiklik izinden gittiği söylenemez. atatürk ün laiklik anlayışı çok sertti.
"akp atatürk'ün izinden giden partidir" sözü çok fazla açıklayıcı değildir, bunda şu iki çıkarıma ulaşabiliriz; izinden gidiyor ve yaptıklarını bir şekilde yapmaya çalışıyor, iyi yada kötü kendine göre, ya da; izinden gidiyor ama yaptıklarını yapmak amacıyla değil, yaptıklarını yıkmak amacıyla...
bu konu hakkında insanlar akp'nin yaptıkları icraatları yorumlayarak belli bir çıkarıma ulaşabilirler. fakat bunu subjektif değil objektif yapmalılar.
atatürk'ün izlerini silmek için elinde abd yapımı fırçayla giden parti adına yapılmış bir gözlem.
Peki neden hep çıkar amaçlı bu özgürlükler. Bir çıkar ilişkisi olmasa Kürtlere o imtiyazlar verilir mi? Suriyeli sığınmacılar ülkeye alınır mı? Madem ülkenin kapıları herkese açık zamanında savaştan kaçıp gelip çeçenler neden alınmadı? Çünkü akpnin hiç bir işine yaramazlardı.
(bkz: sıçtı cafer bez getir)
son zamanarda benimde adını duyduğu atatürkçü kalkınma partisi adlı yeni bir oluşum olan parti. evet bu parti atatürkün yolundan gitmek istediğini belirtmektedir.
o yüzden tayyip atatürk hakkında iki ayyaş diye bahsetmiştir. demokrasi amaç değil araç demiştir. kendi kendini kandırmasın kimse efendim.