bugün

iq seviyesi olarak vasatları oynayan kişilerdir. osman aga'nın o şirin tavırlarıyla bezeli esprilerini, sinan'ın kurnazlık yaparak aslında hayatta her zaman gözümüzün açık olması gerektiğini anlatmasını, nuri baba'nın ne olursa olsun herkesi kucaklayan tavrıyla her bölüm gözümüzü doldurup insanlık dersi vermesini küçümseyen bu hilkat garibeleri behzat ç. adlı diziyi salyalar saça saça izlerler. onlar için her şey küfür, içki ve dayaktır. yazıklar olsun...
türk izleyicisinin artık bu tür karakterlere doyduğundan ne yapsan boş gelir.yıllar yılı aynı mahalle aynı tip karakterler hep aynı olay döngüsünde anlatılan hikayeler akasya durağı benzeri zilyon tane dizi çekilmiştir. türkiye'de artık behzat ç , leyla ile mecnun , geniş aile gibi dizilerin tutmasının asıl nedeni marjinal bir hikaye anlatmalarıdır daha içten daha sıcak ve kesinlikle diğer diziler arasında fark yaratmasıdır.
türkiyedeki en önemli sorun budur efendim. akasya durağını anlamak. aslında akasya durağını anlamak entellektüelliğin 5.boyutudur. hiçbir felsefeyle açıklayamazsınız onu, hiçbir akım onu kapsamaz. kendine özgüdür. polisle ortak operasyon düzenlemeleri, çoğu zaman mahalle karakolunda sonlanan hikayeleri...

ne diyosunuz abi hangi iq ya... başka derdiniz yokmu adamlar kendileri bile izlemiyolardır çektikleri diziyi.
cast ekibi ve senaryosu bu kadar kötü olup da seyreden zevksizlerin söylediği bir durumdur.yahu bir takside fuhuşundan mafyasına hepsi mi bu taksileri bulur?yoksa bu taksiler de mi bir cünupluk var?izleyenler izlesin.ben almayayım.
dizinin oyuncularından biri bir röportajda mecburiyetten oynuyoruz kendim bile izlemiyorum dedidiği duyulmuştur.
öylesine derin mevzuların bahsi geçiyor ki; izledikten sonra 3 gün oturup düşünmek gerek (!)
akasya durağını anlayıp bok atmayan kişilerden daha zeki kişilerdir. her bölümde aynı olayları izleyip zeka seviyesini düşürmek istemiyordur.
edit: lütfen bu ibretlik diziyi izlemeyip de birşey kaçırdığımı düşünen varsa bana mesaj olarak anafikri ulaştırsın.
hangi iq? bu diziyi anlayabilmek için 70 - 75 iq yeterlidir. can sıkıntısından ve sıcaktan, yapacak hiçbir şeyi olmayan insanlar bunu izliyorlarsa eleştiriye gerek yok; ancak yaşı en azından 20-21 olup da yine de bunu izliyorsa bir insan, yapacak başka alternatifleri de mecvutken üstelik, o zaman o kişiye (bkz: zevksiz) demeyi bir borç bilirim.
birinci bölümü ile sonuncu bölümü arasında sonuncu bölüm de dahil olmak üzere tüm bölümlerin aynı olduğu bir diziyi anlamayıp izleyemeyen kişilerdir.
--spoiler--

aslında durağın sahibi ,zeki alasya, komisermiş beyler.cennet mahallesinden transfer olmuş.

--spoiler--
akasya durağına olan sevginin sözcüklere dökülmüş hali.
evet ben hakikaten akasya durağını anlayamıyorum. çok alengirli bir dizi. aşırı zeka gerektiriyor. 14 yaşındaki yeğenim bağıra bağıra gülüyor ama ben anlamıyorum espri yapılıp yapılmadığını.
--spoiler--
Zeki Alasya pazartesi günü kendi dizilerinin yayın saatinde Leyla ile Mecnun izlerken yakalandı. Gerekçe olarak "Erdal Bakkal oruç yemiş, çok komikti yaa" dedi.*
--spoiler--
(bkz: leave akasya durağı alone)
izleyici kitlesi 7-70 yaş dolayları olduğu için 18 iq yeterli sayılabilir. Biz normal insanların 130 iq ile izleyebileceği çok daha kaliteli, senaryosu sağlam dramalar, komediler mevcut. Ben 5 dakika izledim bu diziyi anlayamadım. Eğer hala tüm kişilerde 1. oluyorsa bu avam saçmalık, gerçekten ortalık beyinsiz kaynıyor demektir.
sami gibi düşünmemi sağlayan bir ifadeye maruz kalan kişilerdir.

- abi akasya durağını anlamayıp bok atıyolar.

+ Ne var mına koyim. Nötron çekirdeğini mi anlatıyo. izotop ayrışmasını mı gösteriyo... Ne yani.
akasya durağında anlayacak birşey olmadığı için normal bi insandır normal.
yapmacık oyun kitlesiyle, her bölümü önceki senaryoları andıran konularıyla zevk çakralarıma sıçan dizidir.akasya durağından zevk alan kişide zevk çakralarına sıçılmaktan hoşlanan kişidir.
--spoiler--
osman aga'nın o şirin tavırlarıyla bezeli esprileri
--spoiler--

(bkz: mavi ekran veren yazarlar)

tanım: akasya durağı'ndaki kalitesizliği açık bir şekilde gören yazarlardır.
hangi taksi durağında ki taksiciler mesleklerinden daha cok başka işlere bok oluyorlar? hiç bir gerçeklik, samimilik yok dizide. behzat ç. ile karşılaştırılan diziye bakar mısınız? behzat ç. ye hakaret lan bu. adamlar bu kıyaslamayı görse nerde hata ettikte cektik derler. o kadar aşağılayıcı.
akasya durağını anlamak için beyni yormak bile gereksizdir. o yüzden dizi izleyip onu anlamak yerine biraz kitap gazete okuyup daha farklı bilgileri anlamak daha mantıklıdır, faydalıdır.