1. 1.
  Kiraya verilerek gelir getiren ev,dükkân,tarla, bağ vb. mülk,akaret.
  1 ... italiano
 2. 2.
  taşınmaz mal..
  ... martyns
 3. 3.
  insan ,hayvan ve bitki gibi canlıların yaşadığı ortamda canlı artıklarıyla beslenen, gözle görülemeyen böceklerdir, Özellikle tozlu bakımsız evlerde tavuk, güvercin ve farelerde, bazen suda ve otluk alanlarda çok yaşarlar. Allerjik reaksiyonlara neden olabilirler, özellikle astımı ve allerjisi olanlar için tehlikelidirler.
  ... brksbc
 4. 4.
  birşeyin çok iyi olduğunu anlatmak amacıyla kullanılan kelime.
  +oğlum ayakkabıların süper lan.
  -akaaaaar.
  3 ... isen buga
 5. 5.
  guyana'nın, cuyuni mazaruni coğrafi bölgesinde bir yerleşim birimi.

  bölgenin tüm yerleşim alanları için:

  (bkz: cuyuni mazaruni/#8478730)
  ... pipishik
 6. 6.
  inci sözlük'teki "ccc"yi günlük hayatta karşılayan kelime. *
  ... timsah
 7. 7.
  örümcekler şubesinin küçük sekiz ayaklı üyeleridir. böceklerin ardından hayvanlar aleminin en çeşitli grubudur. bugüne kadar 48.000 kadar akar türü tespit edilmiştir ancak bu sayı muhtemelen toplam türün %10'u kadardır. denizde, karada, buzda, güneş ışığının sızamadığı okyanus derinliklerinde, sıcaklığın diğer hayvanları buharlaştırdığı ortamlarda rahatça yaşayabilirler. bu konuda sadece bakteriler onlardan daha iyidir.

  öyle verimli bir sindirim sitemleri vardır ki hiç atık üretmezler. öldükleri zaman hiçbir zararlı yan etki olmaksızın bulundukları yerde çözünür, kaybolurlar.

  akarlar insan eti yemezler, vücudumuzdan dökülen deri pullarıyla beslenirler. bir yılda küçük bir un çuvalını dolduracak kadar deri parçası döktüğümüz düşünülürse aç kalmayacaklarını tahmin edebiliriz. elektrikli süpürgemizi boşalttığımızda gelen küf kokusunun nedeni toz akarlarının sindirim enzimleridir aslında. çay kaşığının yarısı kadar tozun içinde bin kadar akar ve 250.000 kadar top top akar dışkısı bulunabilir. bu dışkı parçalarının astımı azdırdığı doğrudur ama kepek dolu ortamlarda yaşayabilmemiz için de toz akarlarına ihtiyacımız olduğunu unutamayız. saplantılı bir şekilde etrafı süpürmek toz akarlarının yerini değiştirmekten öteye gitmeyeceği gibi en büyük düşmanları olan cheyletus akarını makineyle çekerek onlara iyilik yapmış da oluruz. ayrıca halıları süpürmek de onların nem koşullarını ideal duruma getirmekten başka bir işe yaramaz.

  tüm bunlara bakarak akarların ve onların alt aile grubundan kenelerin yarattığı tehlikeleri küçümsemek gibi bir sonuç çıkarılamaz. taşıdıkları virüs ve salyaları insanlarda uyuz, lyme hastalığı, dermatit, ve tifüse; hayvanlarda da uyuza neden olur. bir akar türü olan varroa destructor az daha dünyanın bal arısı nüfusunun tamamını yok ediyordu. en büyük akar türlerinden bazıları bitkilerle beslenir ve mahsule milyarlarca liralık zarar verirler. akarların da akarı vardır. 2001'de afrika'nın manyok bitkisi hasadının büyük bölümünü yok eden yeşil akar ancak brezilya'dan ithal edilen katil akar ile yok edilmiştir. ne ilginçtir manyok bitkisinin anavatanı brezilyadır. ya da ortada ilginç olan bir şey yoktur! tıpkı olması gerektiği gibi yani...
  2 ... bihaberim
 8. 8.
  insan ve hayvanlardan dökülen, ölü deri hücrelerinde yaşayan böcektir.

  akar
  1 ... ille de woman olsun
 9. 9.
  vakıf müessesesi ve mali terminolojiye ait iktisadî bir tabirdir.

  vakıflara gelir getirmek üzere mütevelli heyetince kiralanan gayrımenkullere ise akarât denir.
  ... hindoglu