bugün

http://www.akakce.com
bir alışveriş sitesi değildir fakat aranılan ürünün en ucuz hangi sitede satıldığını beyan eder. güzel birşey.
(bkz: akakçe karagün içindir)
kendisini 'Aradığınızı en uygun koşullara bulabileceğiniz fiyat arama motoru'
olarak tanımlayan site.
kara gün için olduğu var sayılan hede.
(bkz: akakçe kara gün içindir)
internet sevdalısı bir arkadaşın şiddetle tavsiye ettiği site. ben onun yalancısıyım. fiyat karşılaştırmada işe yarar bir siteymiş.
istenilen ürünün en ucuzunu bulan arama sitesidir. *
(bkz: erdem akakce)
"internette alışverişe buradan başlayın" sloganıyla çalışmakta olan websitesi, bir nevi online alışveriş rehberi. hizmetin amacı, alınacak ürünün hangi sitede en ucuza satıldığını göstermek. aynı ürünü dışarıdan daha pahalıya almaktansa, bu rehbere bakıp daha kârlı almak daha mantıklı gözüküyor. fiyatın farklı gösterim seçenekleri de var. mesela x telefonu y sitesinde kredi kartı tek çekim olarak 100 lira; ama siz havaleyle almak istiyorsanız, havale ücretli arama yaptığınızda z sitesi pat diye 98 lira olarak en ucuz oluveriyor. veya en avantajlı taksitli diye bir seçenek var, hangi site hangi taksit seçeneğiyle uygun diye gösteriliyor. faidesi bol, vitamini hikmetli yani..
aranılan ürünü kdv dahil olmayan düşük fiyatıyla yedirip anlaşmalı olduğu sitelere yönlendiren gubidik site.

ayrıca aranılan ürünün modeline dikkat etmek lazım. ufak bir hatada fiyat fark ediyor siz de farklı arayışlara giriyorsunuz.

sadece sunduğu hizmet güzel. yani mantık olarak.
kdv dahil olmayan düşük fiyatlara değil, kdv dahil fiyatlara yönlendiren fiyat karşılaştırma sitesi.

ayrıca 3 kasım 2009 günü itibariyle 9. yıllarını kutluyorlarmış, hayırlı uğurlu olsun.
her önüne gelenin bir e-ticaret sitesi açabildiği, hiç bir kurumsallık, müşteri hizmeti, işletme bilgisi olmadan satış yapabildiği bir ortamda, insanlara hala en ucuzu aratarak nasıl para kazanabildiklerini anlayamadığım "fiyat karşılaştırma" sitesi. satılan ürünün aynı olduğu bir durumda, bizlerin o sitelerden satın aldığı en önemli şey hizmettir. özellikle de elektronik gibi iade süreci olabilecek ürünlerde. rekabet sebebiyle internet üzerinden yapılan alışverişlerde fiyatlar zaten perakende satış fiyatlarının çok altında. dolayısıyla alışveriş yaparken hangisi daha ucuz diye araştırmaktansa, hangi firma işini daha iyi yapıyor diye araştırma yapmayı tercih edin derim. çünkü internet alışverişlerinde ücret=ürün değil ücret=ürün+hizmet şeklindedir.
sony 20 mp fotoğraf makinesini 528 tl'ye satan site. aslında çok uygun hem sony hem 20 mp bence güzel site.
sahtekardır. facebook ta gezinirken sağdaki reklamlarda 154 lira yazdığı yazıcı sitede birden en ucuzu 205 tl olmaktadır.

yani milleti çekmek için yalan düşük fiyat uydurmaktadır.

sakın birşey satın almayın bu siteden. aracıdır . alınan malla ilgili en ufak bir sorunu kabul etmez.
faydalı bir site olduğu kadar ilginç de bir sitedir. birkaç telefon modelini araştırdım. beğeni yıldızlarına bakıyorsunuz oran çok iyi. yorumlara bakıyorsunuz. kesinlikle almayın sorunlu diyorlar. kullanıcıları bir garip olan site.

örneğin; sony xperia z5 compact
yorumlar: "sony yine kalitesini konuşturmuş hiç gözünüz arkada kalmaz" gibisinden. biliyoruz telefon canavar gibi. ama,
beğeni oranı: %51

Sony Xperia M5
yorumlar: "2 ay önce aldım almaz olaydım. ilk başta kamera hatasıyla başladı ve daha sonra herkesin ortak sorunu olan kapanma sorunu bende de başladı." gibisinden herkeste benzer sorunlar ama,
beğeni oranı: %89

nasıl oluyor?
Eskiden daha iyiydi sanki. Bazı fiyatların çok daha altına satılan yerleri göstermiyor.Bu ucuza satan yer De hepsiburada ha dandik firmaları verip bunları vermemek neden?
son 2 günde aldığım 4 bebek ürününün en hesaplı 3 nü burda buldum.

Taradığım diğer siteler
n11
hepsiburada
gittigidiyor
trendyol du.
alışveriş yaptığım sanal mağazalar bu diğer sitelerde de vardı. Aynı ürün aynı satıcı mağaza ama bu sitedeki kargo dahil fiyatlar diğerlerinden daha hesaplıydı.
sadece 1 ürün n11.de daha hesaplı geldi.
fiyatı düşen ürünler listesindeki oransal sıralamayı kaldırmış site. Bunun arkasında büyük ihtimal fiyat hatalarından mağdur olan siteler var.
teknolojiyi çok severim. oldukça basit bir sistemi var bence.
güneş kremi almak üzere olduğum sitedir. doğru yolda mıyım acaba? internet alışverişine önyargılı olmak benim suçum mu?