bugün

3.sınıfa kadar bir an olsun aklıma gelmedi. fakat sınıfıma dönüp bir baktığımda ulan biz gençleri bu orospulara emanet edemeyiz bu siksoklar kafa yıkayıp notla tehdit eder diye yoluna baş koyduğum kariyer. umarım o saydığım orospuların dayıları yardım edemez de yaparız şu işi. çünkü en çok kafa yıkanılabilecek bölümde okuyorum.
Vurdurun daha iyi.

Ciddiyim.
doktor isen 10 kat daha zor. tus derdiniz yok bide tatava yapıyosunuz. dünyanın en zor iki sınavından biri tus. sanırsam birincisi abd deki hakim ve yargıçlık sınavı imiş .ha asistan olcan sonra . kısacası amelelik yapıp durcan. sonra tekrar mecburi hizmete gitcen. uzmanlıktan doçentliğe geçiş ayrı bi amelelik.
Yapılmalıdır.
Sonrasında insanlar size baya bir iftira atarlar, kulaklarınızı tıkayın.
Ağız kokusu çekiyor muyuz?
Çekmiyorum demeyeyim. Ama bu kadar zorluk her işte var!
Bir zamanlar en kolay yolu feto mensubu olmaktı.
üniversite 5 gibi bir şey.
-hayal.

baya zor olsa da, ben alt seviye işi yapamam diyenlerin yapması gereken bir eylemdir.
Yapmayı deli gibi istediğimdir. Ama ortalamayı yükselteyim diye o kadar çalışıp sadece 0.01 puan yükseltince insanın hevesi biraz kırılmıyor değil.
Artık genç sayılmıyoruz.
Gerçekten isteyen, uğraşan ve mazeret üretmeyen hemen herkes isteklerini gerçekleştirdi, ben edemem demeyeceğiz.
Gastronomiden yapılırsa karnınız doyar.
Diğer Akademisyenlerin tekelinde olan kariyer seçeneği, kolay değildir. Hocaya kendini sevdirmek yetmez, aynı düşünceyi paylaşacaksın menfaat olacak bir kere. Dekanın oğlu ile nişanlanıp daha yeterlilik sınavlarına girmeden fakülteden oda beğenen kızlar gördüm.
Yeterli donanıma sahipsen türkiyedeki üniversitelere çöreklenmiş menfaat çetelerini kafaya takmak zorunda değilsiniz yurt dışında da kariyer yapabilirsiniz ancak o kadar yıl harcamanın getirisi umduğumuz kadar yüksek olmayabilir. .
maddi beklenti içine girmeden, yaptığın işten zevk alarak girilmesi gereken bir alan. samimi olduktan sonra onca siyasi anlayışa sahip üniversite yanında bir tane kıymetinizi bilen bulursunuz veya yurt dışı iletişimler şimdilerde çok kolay oralarda devam edebilirsiniz.
ana babasının durumu iyi, en azından kendini döndürebilecek oglundan kızından bir sey beklemeyecek kadar iyi
okumayi arastirmayi ders calismayi seven,
hayat zaten bir okul ve bizler onun ölene kadar talebeleri degil miyiz kafasındaki
arkadaşlara göre olan iştir.

ben ortaokulu bitirdim, iyi staj yapar üc beş kuruş kazanir diye meslek lisesine vermişlerdi. * çok tatlı değiller mi ya * yerim.

tabi ikinci sınıfta ben ogretmen olcam yea diye duz liseye geçtim, bitirdim, sonra mühendislikte karar kildim, 5 senedir de okuyorum * şimdi benden once mezun olan arkadaslarin issizligine bakıp mezuniyet sonrami (ki kendisine daha var ne yazik ki) öngörüp ulan ne hayal kırıklığı olmuşum diyorum :d
dahasi da var :d

neyse dur şimdi konu başka *
akademik kariyer yapmayi konuşuyoruz. firsatim olsa yaparim. araştırma gorevlisi, dr ogretim uyesi, doc dr. filan olurum.
kendime cok yakıştırıyorum he slayttan ders anlatmayi filan *

ama yok tabi yapmicam öyle şeyler. diploma askerlik is güç.
sonra para biriktirip kendi sirketimi kurcam ben, akademik kariyer yapamamis olsam da gida kafecilik üzerine bir is yapicam yada yurt disi baglantili ticaret.
orman isinde de sermayen varsa iyi para var diyorlar. devlet kullanimi özellestirecek daha da belki ona girerim muhendislikten sıkılınca.

iste tam bu noktada yuksek lisansimi yapmak istiyorum mumkun olursa ozel bir universitede.

ne alaka amk akademik kariyerle demeyim arkadaş, zall bu sözlüğü anlatalım diye kurmamis mi? :d

anlatiyoruz işte.

heh ne diyorduk,
türkiyede akademik kariyer yapanların alayinin amaci rahat is, cok para, cok tatil.
e ben de bunu istiyorum.
ama yolumuz farklı, benim biraz da agzima cok sicacaklar ama şöyle düşünün.

yerdeki kanlı kumun tadına bakanlar mi daha cok korkar yere düşmekten yoksa hic yerle sevismemis olanlar mi?

offfff yine cok pis kandirdim kendimi aman aman aman *
adriana limacim!
canım bi de beni düşün istersen *
olumlama filan sen seversin *

neyse ne anlatiyorduk akademik kariyer.

akademi, bize ne uzak bir kelime yahu.
sey diyelim biz onu.
üniversitede ogretmenmis, maasi ssksi tatili varmis *

ohooo

yaaa ben gerçekten böyle bir insan değilim normalde ama cok pis sulandi beynim. internete para verdigim halde beni rahatlatmiyor, ben de kendi kendime sey ettim :(

neden boyle ya?
Türkiye'de de yapılabilir. ama taşradaki ünilerde akademisyen egosu çekerek değil. araştırma yapmayı, çalışmayı, okumayı seviyorsanız gerçekten kaliteli bir üniversitede yapabiliyorsanız yapın.
Böyle kötü şeyler yazmazsanız sevinirim bir hayalimiz var onu da elimizden almayın krdşm.
Enayiliktir amk. Millet türlü katakullilerle işlerini görürken sen enayi gibi bir sürü yazı okur sayfalarca yazı yazarsın da takdir görmezsin. Tutar bir gün kopyala yapıştır yaparsın intihalci olursun. Böyle işe hangi mal katlanır ki?
para yerine statünün tercih edildiği durumdur.