bugün

akp %39
mhp %13
bbp+dsp+anap %1,5
%36,74

buçuklu verdim ikna edici olsun diye.
yüzde otuz mu kırkın altına ,inmez bizim oyumuz neymiş o inanılmaz olan
Sallantıdalar.
hala yüzde 30 falan oy veren var, inanılmaz...
özellikle depremden sonra cuhapenin oyları tamamen erimiş ak partini an itibariyle % 58 e çıkması durumudur. pkk lı muhalifler de her seçim öncesi olduğu gibi seçim kazanmışlar gibi yazıp çiziyorlar. yazın keke siz yazarsınız biz noktayı koruz.
yüzde 99,8.
maksat şoparlar mutlu olsun.
%41 hayatta alamaz...

%32-35...

%28 çok sağlam bir darbe olur.
tamamen oy sandıklarının güvenliğine bağlı. daha önce yaptıkları boş oyları geçersiz oyları akp'ye saydırıp oy hırsızlığı yapmazlarsa korkulacak bir oy oranları kalmadığından eminim. eminim çünkü, yıllardır akp destekçisi, tayyibe gönülden bağlı olduğunu bildiğim eski dostlarım bile artık akp'den ve ülkenin halinden şikayet ediyor. baya alenen olumsuz konuşuyorlar. hani rüyamda görsem akp alehine konuştuğuna inanmayacağım tipler bunlar.
herşey muhalefet gözlemcilerinin sandıkların başında gözünü kırpmadan görevlerini yapmasına bakar. bu sefer, halk gerekeni yapacak.
%20 oranında oy hatta daha az.
(bkz: AKP yüzde 40 ı aşamazsa frank hesabını silsin)
% 24, cuhape den bile az !..
Yüzde 35 diyorum. Ancak bu kadar olabilir.
Akp nin değil tayyip babanın oy oranıdır. ilk turda yüzde 53 ile bitirir işi rizenin plakası evet.
Frank'in trollük oranı kadar yüksek değildir.

Sonra troll deyince kızıyor. Ya ne diyecektik? Mahmut mu diyelim?
Yüzde 28 'den fazla alamaz.
tutmayan tahminlerimden bıktığım için herhalde hâlâ %40 üzerindedir diyorum.
2023 seçimleri için araştırma yapan şirketlere göre % 58,7 dayanmış. 1 yıl içinde de % 60 ı geçecek gibi görünüyor.
Bazıları iyice saçmalamış, ulan reis ceketini assa en az yüzde 50 küsürü var hatta bi dahaki yerel seçime istanbul için Merzifon’dan eşşek getirip aday gösterse o Bile seçilir, istanbullu beton Ekrem’in ne nane olduğunu anladı tabi.
her sene, aynı terane. bir belediye seçimi kazanırlar, bu iş bitti,o sene bu sene moduna girerler. belediyelerinin pislikleri ortaya dökülür. akparti yine sandıkta cevabını verir. muharrem'i de böyle pohpohluyorlardı. makarios ekrem'i de şuan pohpohluyorlar, ama unutacaklar. chp seçmeni vefasızdır.
Bir sonraki seçim falan olmayacaği için % 0.
chp nin hdp ye kol kolairmesi ve ekremin sürekli tatile gidip yalan söylemesinden sonra % 61 le çıkan orandır. evet hatta net ötesi..
%34,5. Max.
bir sonraki seçimlerde yüzde 60.8
fazlası var, eksiği yok.
durmak yok, yola devam.
Yargıya bu kadar alenen müdahele edebilen bir parti pekala hsyk ya da müdahale edip kendi oy oranını istediği gibi aciklatabilir. Şu saatten sonra ben Türkiye de adil bir seçim beklemiyorum.