bugün

kandile veya benzeri bir yere girecekler. Barzani o yüzden geldi. benim düşüncem bu yönde. pkk ile danışılıklı dövüş yapıp evet kasacaklar. izle gör.
Kalan 1.5 ayda cikar çıkmasına da 15 temmuzun ekmegini 40 yil yer bunlar daha ne olsun.
Son haftalara girilirken malzeme yoksa bilin ki fırtına öncesi sessizliktir.
Allah korusun oy uğruna bir patırtı pandomim çevirip milleti germezler inşallah.
Son bi kaç gün kala patlama ve terör hortlaması şeklinde kendini göstermesinden korkarım.

Inşallah yanılıyorumdur.
Çıktı çıktı. Hürriyetin Karargah rahatsız haberinden mağduriyet çıkarttılar. Ama Kemal Kılıçdaroğlu bunu yemeyince pek istedikleri gibi olmadı.
" neredesin ey mağduriyet " dedirtendir.
önümüzde henüz 1,5 aylık bir süre olduğu göz önüne alındığında erken konuşmamak gerekir dedirtmiş olan mevzudur. 1.5 ayda var ya 3 seçimlik malzeme çıkartırlar kimse merak etmesin. hele şu anket ve araştırma firmaları yaklaşık sonuçları bir söylesin bunlara üstleri çıplak deri pantolonlu çişli adamları mumla ararız iş biraz riske girsin yeter. artık uzaylılar gelir türbanlılara mı musallat olur feto cinlerden şebeke kurar bu mazlumları mağdur mu eder önümüzdeki günler gösterecek artık. ben bunlardaki hayal gücünü en baba bilim kurgu senaristlerinde bile görmedim bu yaşıma kadar amk..
Siz o işi kılıçdaroğluna bırakın. o bol bol malzeme sağlar adamın doğası bu.
maximum etki için malzemenin mart sonu-nisan başı dönemde oluşması gerekir. yani henüz erken.
yaptıkları ters de tepebilir. başkanlık gelsin gelmesin halka yüklenecek vergilerin haddi hesabı yok. örneğin beyaz eşyalarda ötv yok, peki neden hazirana kadar değil de nisanın sonuna kadar?
referandumdan evet çıkmasından o kadar emin olmadıklarından dolayı meydana gelebilecek hadisedir. dikkat edilirse şimdiye kadar net söylemlerden kaçındılar. eskiden yaptıkları gibi "hodri meydan", "benim dediğim oy sayısı çıkmazsa ben bırakırım sen de bırakacak mısın" şeklinde söylemler yok ... dolayısıyla onlar da hayır çıkma olasılıklarını yüksek buluyor aslında.

fakat onların da bana göre, esas beklentisi aslında hayır çıkması. bunu bekliyorlar ama, yakın gelecek için daha farklı bir düzenin (belki daha radikal) gelişi için toplumun nabzını ayarlamak istiyor da olabilirler. demek istediğim başkanlık sistemi değil, aslında cumhuriyet rejiminin temellerine tamamen karşıt görüşlerin, ne kadar yüksek tansiyonda dillendirebileceklerini ölçüyorlar. Toplum buna ne kadar sessiz kalıyorsa, bir sonraki denklem için daha radikal çizgiye oturtabilecek refleksleri artıyor.

dolayısıyla burada hedef, direk sistemi değiştirmek değil aslında. bu referandumdan hayır çıkacak olmasını önceden tahmin ederek, toplum nabzını yüksek tutup, bir eski/yeni algısı oluşturmak... hayır çıktıktan sonra, karşıt kesimin kısa süreli sevinmesini sağlayıp, istikrarsızlık vurgusu yapmak isteyeceklerdir. bu sayede, yandaş kesimin bu çarpıklığa daha da fazla tutunmasını sağlayarak, önüne çıkan ilk fırsatta hamleyi yapacaklar muhtemelen.
onlar evet çıkmasını ister ama hayır çıkarsa b planları dediğin gibidir.
referandum konusuyla alakasız bir mevzu olan idam hikayesinin ön plana çıkarılmasına sebep olan durumdur.

"idam geri getirilecek" diye uman ve de bundan bir hayır bekleyenler bir de şunu okusunlar:

(bkz: idam isteyen mhp li)
Şuan elde yeterli donelerin olmadığı gerçek ancak havuz medyası hürriyet haberini köpürte köpürte veriyor.

Bu da başlangıç olması bakımından önemliydi. Suriye operasyonu genel olarak halk arasında aman aman desteklenen bir proje değil. Keza rakka ya gireceğiz referandum o yüzden önemli falan denilse kimsenin sikinde olmaz.

Geriye terör saldırıları kalıyor. inşallah bu süreçte herhangi bir saldırı ile karşılaşmayız.
o genellikle 1 ay kala damardan verir

taktik çok basit.

içeriği miçeriği boşver

vur eveti, vur kafire yumruğu.
Dur ben bir geziciler demeye başliym, olmadı ordan 15 temmuz'a bağlarım. En olmadı Feto ile son vuruşu yaparım..Ne yapazam lan ben?(
bas ortulu bacilara saldirma olaylari artmaya basladi, meydanlar da FETO/ PKK hayir diyor o zaman biz evet diyecegiz tarzinda sacma sapan argumanlar soyluyor ve halk bunlari yiyor. Yemeyipte ne yapsin, egri oturup dogru konusmak lazim, Karsi da guclu biri olmayinca iktidardakinin her dedigine inanmak zorun da. Turkiyenin ihtiyaci olan yeni bir yapilanma taze bir kan, gur bir seda!
ülke açık hava hapishanesi gibi, iklimi particisin-değilsin e çeviren kendileri*, bu konuda görüşünü belirttiğinde üstüne devlet güçlerini salan kendileri. iktidarını sürdürecek algıyı yönetmek dışında hiçbir reel işi beceremeyen kendileri, ülkeyi sırtlanıp cukkalanan kendileri, boku yiyecek olanlar her halükarda bizleriz.

sokakta yüzü gülen insan yok, çünkü herkes ne zaman ölüp gideceğinin geri sayımında gibi ama ölmekten de her zamankinden daha çok korkuyor. dolayısıyla besi hayvanları olmuşuz ve ancak besi hayvanlarının kabul edeceği koşullarda yaşıyoruz. besi hayvanı kadar alanlarımız var ama baksan hepsi millet iradesi.

istedikleri atı koşturdular, artık milletçe ne bok yiyecekseniz yeyin de rahat edelim modundayız. ama hakimiyet sürdürmeleri sürekli bir düşman cepheye bağlı olduğu için kavgasız bir ortamda 1 hafta tutunacak psikolojide adamlar değiller. bugün de muhalifler artık ne kıpırdıyor, ne konuşuyorlar. onları huzursuz edecek konu başlıkları kendi destekçilerini de huzursuz edecek olan ülke temelleri üzerinde döndüğü için malzeme çıkmıyor. e diğer taraftan da kendileri gram katkı yapmadan hazıra kondukları türkiye cumhuriyeti maddi ve manevi varlıklarını, belli ki kuruttular iyice.

biz hala gerçeklerle ilgisi olmayan bir seçimi en önemli gündem olarak tutalım. yukarıdakileri düşünüp üstüne referandumu, gündemini falan düşününce. küfür gibi değil mi?
taksim'deki camiye çok güvenmişlerdi, konusu bile olmayınca bozuldular. o zaman kızılderililere savaş ilan ederler belki.
kronik mağduriyet yoksunluğu sendromu yaşadığı içindir.

olmadı suriye'ye 4 adam gönderip 8 füze fırlatsınlar.
Önceleri hep her kriz akp'ye yarıyor denirdi. Bu seçimde tam tersi oldu.

Hollanda meselesinde bile hollanda sert yapınca bizimkilerin ucuz kabadayılığı meydana çıktı. Üstüne bir de yurtdışı seçim çalışmalarını yıllar önce bizzat akp'nin yasakladığı ortaya çıkınca, hem karizmayı çizdirmil hem de mağduriyet çıkaramamış halde kaldılar.

Son günlerdeki kılıçdaroğlu meselesi de aynı. Adama yüklendikçe ama karşılık olarak sadece efendilik ve sıfır polemik alınca süreç kendilerine karşı işlemeye başladı.