bugün

sayın başbakanımız sayesinde on beş milyon asgari ücret çalışanının (803.68 tl ile) avrupada fink atmasını sağlamıştır .

tanım: aklı götünde olan yazarın sıçtığı , sıçmıktır !
Ülkenin a. Koyup 1 vize verdi de göğe mi yükseldi? Kürdistan diyen köpeği konu etmeyin abi şuraya.
Sınırdan geçene kadar dünyanın en pahalı benzinini kullanacak olan gezicidir.

edit : ateist tanrı isimli yazar kardeşim uyardı, türkiye sınırını geçtikten sonra benzin bitene kadar en pahalı benzini kullanmaya devam edecektir
(bkz: avuntulardan mutlu olan koyunlar)
yapması gerekenleri lütufmuş gibi sunan başbakana adeta tapan akça pakça insanlardan daha bilinçlilerdir.
ak parti'nin muhalefete ne kadar esnek, sabırlı ve sükunetli davrandığını bizlere gösteren göstericidir.

bir laf vardır, dürüst ol ki sonra utanma! diye, eee işte böyle bu dünya.

allah'a şükür ki başımız da akp ve recep tayyip erdoğan var. allah razı olsun.
anlamadığım bir şey var hacı. şimdi bu adam yıllardır bu ülkeyi yönetiyor. ne isviçre hesapları kaldı, ne oğluna gemicik alması. Yıllardır sigaradan benzine milleti sömürmüş sömüreceği kadar. Şimdi bunu yapınca, süperman mı oluyor ? abi bırak vizeyi sen önce şu benzin fiyatlarına bir çare at, enflasyon'a bir bak. 2002'den beri bu ülkeye verdiği yararlarla, zararları toplasak hangisi daha yüksek çıkıyor ?
Makarnaya, kömüre oyunu satanların eleştirdiği gezicidir.
Sen hala pkklılarla beraber apo ile atatürk posterlerini yanyana aç. Amık seni gezicisidir.
daha ab'ye girememis bir ulkenin schengen vizesi alamayacagini biliyordur, yani vizesiz seyahat etmeyecektir.

bir bok bilmeden konusmayin da arkanizdan gulmesinler sonra.
avrupa'ya vizesiz gidecegini sandigi icin gezici degil olsa olsa aptal olan kisidir.
karşılıklı atılan imzanın maddeleri iyi okunmalı!

--spoiler--
Schengen vizesi almak isteyen belirli meslek gruplarına ait kişilerden uzun süreli vize taleplerinde daha az evrak istenecek.
--spoiler--

yani belirli meslek gruplarına ait geziciler ve diğer gezmiyiciler için geçerlidir. benim gibi ayda 1000tl maaş alan geziciler heyecanlanamsın, zira bize vize mize yok! b.k yemeyin oturun toki konutlarınızda diyorlar. vizesiz gezecek olanlar genelde işadamı sınıfına giren, aylık geliri ortalamanın üstünde olan, belli bir taşınmaz mala sahip olanlar bu mal beyanı ile yıl boyunca rahat rahat gidip gelecekler olay bu. utanmadan bir de vize kalkıyor diye dalga geçiyor y.şaklar! sanki bana mı kalkıyor aq. biz ölelim umurlarında olmaz bunların. net!
içi muğlak, maddi külfeti muhtemelen çok büyük olacak bir anlaşma gibi. bir incelemek lazım iyice. yağmur yağsa sususz toprağa işi tayyip'e yoracak kadar alçalmayın be!
hedef 2023 diye insan kandıran zihniyetin son numarası.
zannedersin evropa açmış gollarını bizi bekleyo. te allahım ya.
azıcık okuyun gençler, ihtiyarlar hanımlar baylar.

imzalanan metnin özeti şu şekilde;
ab ülkelerine çeşitli yollarla girmek isteyen dünya kadar farklı millete mensup insan atsan atılmaz satsan satılmaz durumdaydı. iltica, sağlık yarak kürek bir sürü sebepten avrupa ülkelerinin sırtına binen kambur olmuştu bu kaçak göçmenler.
baktılar kapıda bekleyen biri var yıllardır türlü türlü kandırıyoruz bunu. fukara sümüğü gibi de gitmiyor. medet umuyor bizden.
du biz şu göçmenleri bi kitleyelim türklere, ne yarak yerlerse yesinler şeklinde bir düşünceyle bizi ardiye haline getirdiler.
geçerli olduğu tarihten itibaren atıyorum, portekiz'e bi gemi dolusu insan kaçak girmek istedi ama yakalandı. portekiz bununla hiç alakadar olmayacak.
bobi, olm gel bunların başında bekle, hatta al bunları senin kulübene götür orada bunları gözetle diyecek. bobi de kalkacak 3,000-4000km ötedeki bir gemi dolusu insanı alıp gelecek buraya tüm masraflarını karşılayarak. -öyle ya sen sorumlusun bunlardan, çok da sikineydi yaptığın harcama-
yedirecek, içirecek, başını sıcak sırtını pek tutacak. taa ki kendi ülkesine geri sepetleyene kadar. oldu ki ortada pasaport yoksa ve nereden geldiğini söylemezse gemideki sıçtın. evladiyelik bakacaksın. sike sike hemde.
portekiz de olsa, yunanistan da olsa, ingiltere de olsa fark etmiyor. herhangi bir ab ülkesine giren, girmeye teşebbüs eden, bir şekilde yakalanan ne kadar kaçak varsa sana itelediler. biz bi atilla thassos'u yuanlılara itelemek için günlerce seferber olduk ama bak, elin oğlu iki dakkada yerleştirdi ne kadar sefil varsa bakman için.
harcanacak para da skinde değil.
nereden çıkacak peki onların masrafı?
yine bizim köylüden, işçiden, memurdan.
kodamanın zaten skinde değil kimse.
sen de sevin ab vizesiz gideceğiz diye.

ha vize işi apayrı.
sen bu 3,5 senelik periyodu sorunsuz tamamla, başımdaki belalardan beni bu kurtar, biz senin vize ücretlerini düşürelim mi düşürmeyelim mi bi düşünelim.
vize?
ne vizesi yahu, gördün işte biz o kadar bekçilik(!) yaptık daha ne vizesi?
almayacağım demiyorum ki, ileride bakarız.

özetle;
her kuşu siktik bi kaldı hacı leylek şeysidir. ulan olimpiyatlardan yırttık, bu yıl yabancı menşeili kalın bişey girmeyecek diye sevinmiştik mınakoyim, herifler yine sikti belamızı. abi valla gelecek insanlarla bir sorunum yok. mülteci, iltica mevzuları tabii ki önemli, sınır devletlerle olan durumlar gözetilerek takip edilmesi gereken mevzular da, sen insanlara ne refah kazandırdın amına koyim ya. benim yıllık gelirim 10 yıldır aynı lan. gelirim artınca dolar artıyor yine bi boka yaramıyor. dolar düşüyor gelirim düşüyor. banane abi o zaman ülkeye zerre yararı olmayan sözleşmeden.
yurt dışına gideceksem zaten giderim. vizeymiş yarakmış kürekmiş kim sikliyor parasını imkanı varsa. yine sikilen biziz lan. çıkmış dalyaraklar da seviniyor vizesiz gideceğiz diye.
bi bak lan, bu heriflerin yaptığı 1 hayır karşılığında 3-4 şer kaçıyor içimize. uyan amınoğlu esteban uyan. kulak arkası da sikildi bu insanların.

yıllardır fantastik kitap okuyorum böyle hayal kuramadım arkadaş. adamların kafasına erişebilmek namümkün. yeminle ne çekiyorlarsa bana da versinler ya, ya paralel evrendeyiz arada kesişiyor evrenler ya bunların ne çektiğini söyleyin bana, bulun getirin hıııaaamına

çıkmış gezi diyor halen.
la siktir git!
akp'nin KAPSAMI BELiRSiZ vize "kolaylığı" karşılığında ab'ye ne gibi tavizlerde bulunduğunu sorgulayan gezicidir. Avrupa'ya giriş yapmış illegal göçmenleri geri almayı kabul ettilerse, türkiye'den geçerek avrupa'ya giden mülteciler türkiye'ye geri gönderilecekler. bu mültecilerin mali-sosyal yükünü kim çekecek ? geziciler dahil türk vatandaşları ! vize kolaylığı getirdik propagandası yapmak için akp ülkeye bir kez daha zarar verecek. bu durumda hep beraber demeliyiz ki: "AL O ViZEYi..".
çatır çatır gezecektir.
akepe sayesinde gerçekleşen diğer şeylerden bahsetmeye götünüz yemiyo di mi? pkk'nın siyasallaşması? kürdistan? barzani? bisürü zam? eğitimin içine sıçılması? komşuların hepsiyle gerginlik?
her metrekareden duble değil triple yol geçirsen ne yazar? tüm dünyayla vizeleri kaldırsan ne yazar? belanızı birbirinizden bulursunuz inşallah...