bugün

ak parti hükümetinin iş başına geldiği günden itibaren soluk almadan, çizgisinden sapmadan gerçekleştirdiği icraatleri sayesinde bugün kıraathanedeki kasketli amcanın bile, leptopunu bir kenara koyup katılacağı önerme.

az önce kız arkadaşımla emesende çetleşirken, bir an mazi geldi aklıma. o kasvetli, rutubet kokan internet kafeler gözümde canlandı, hani iki bacak görmek için, kafe sahibini kesip, nefesnefese.com'u aportta bıraktığımız mekanlar.
şimdi evlerimizden kıçımızı koyup, o tube senin bu tube benim modunda safari yapıyorsak bu ak parti hükümetinin başarısıdır ve kimse bunu inkar edemez.
göte güdümlü akp kazıkları yakalanan teknolojinin harika ürünüdür. işte teknolojide ulaşılabilecek son nokta..
(bkz: ak parti ile turkiye nin demokrasiyi ıskalaması) tarzında çağrısımlar yaptıran baslık.
"hani iki bacak görmek için, kafe sahibini kesip, nefesnefese.com'u aportta bıraktığımız mekanlar..."
teknolojik ilerlemeyi abazalıkla karıstıranların ak parti ile turkıye nin teknolojiyi yakalamasını iddia etmesi gece gece beni sandalyemden düsürtecek kadar cok güldürmüstür. Bu kadar komik olmayın lan karnıma agrılar girdi..
(bkz: bsg dedirten baslıklar)
bir gün tayip kös kös otururken kafasına bir ampül düşer ve kafasına dank eder. evet aklına gelen ışınlama teknolojisidir. evet evet show haber'de korcan karar'ı ışınlayan tayip'tir aslında.
*
doğru bir tespittir.

örnek verelim. orta parmak işaretini bilmeyen yoktur. önceden bu işareti sadece göz göze geldiğin kişiye yapabiliyorduk.. akp geldi ne değişti ?

. . . . . . . . ./´¯/)
. . . . . . . . /¯ ./
. . . . . . . /. . /
. . . . /´¯/ /´¯¯·¸
. . . ./'/. /. . /. . /¨. /¯\
. . . ('(. . ´. . '. .¯'/'. .')
. . . .\. . . . . . . . .'. ./
. . . ..'\'. .\. . . . . ..·´
. . . . . \. . . . . . . (
. . . . . . \. . . . . . .\

teknolojiyi yakaladıktan sonra ben bunu artık görmediğim birisine yapabiliyorum. harbiden çoook ilerlemişiz yahu.
akp ile alakası olmayan durumdur.
teknolojiyi, akp sayesinde çok sakat bi yerinden yakalayıp tuttuğumuz bir gerçektir.
konuyu açan arkadaş çok doğrudur. neden mi?

sene 2002 hırsızlar hala arkasına basılı ayakkabılar giyer, üstlerinde ucuz bir göynek, altlarında şalvarımsı bir pantolon, ve ne çalar biliyormusunuz? radyo kaset çalar, teyip, video vs.

sene 2009 hırsızların hepsi marka giyiyor, saçlar yapılı, altlarında son model arabalar. ve şimdi ne çalıyorlar biliyormusunuz? bilgisayar, dvd, vcd, mp3 player, ipod vs.

bu hırsızlık olayını neden yazdım biliyor musunuz? hırsızların bile sosyal yaşantısı değişti.

2002 lerde amerikan filmlerindeki teknolojiye vaaay anasına adamlar yapıyor derken, şimdiler de onların teknolojileri dikkatimizi bile çekmiyor. o zamanda bir teknoloji mevcuttu dünyada, ancak biz o teknolojilere çok uzaktık.

akp sayesinde ithalat ve ihracatın önü açılmıştır, çok uygun fiyatlara dünyanın heryerinden ürünler gelmiştir, o kadar çok artmıştırki yurt dışı alışverişi, eskiden bozuk tv lerle idare eden türkiye'de herkesin evinde ikinci üçüncü tvler oldu, dvdler vcd ler bilgisayarlar laptoplar vs. vs. bakkallarda bile internet pc vs. var.

görmeyi bilene çok örnek var, yeterki görecek kişi görmek istesin. nankörlük etmesin. insanlara araba denilen olay hayalken şimdi kapısının önünde ikincisine üçüncüsüne sahip olanların sayısı ne kadar fazla.

tabiki teknolojiyi akp geliştirmiyor, geliştiremezde, işleri bu değil. önemli olan kapıları açıp halkına bu imkanları sunmak.
(ara: youtube a erişim* engel*)

(bkz: internet yoluyla işlenen suçlar hakkında kanun)

afedersiniz, tam duyamadım da; ne diyordunuz, teknolojiyi yakalak mı?
haklı söylem. kukla idik robot olduk!
(bkz: youtube)
(bkz: blogger)
(bkz: bilmem anlatabildim mi)
2002 öncesinde mağarada yaşayan insan söylemidir. ayrıca bugün en siktir boktan internet bağlanatısına dünyanın en fahiş ücretlerini ödememiz de sanırım ülkenin teknolojik olarak ne kadar geliştiğini gösteriyor. binlerce rezillik sayarım isteyene ama teknoloji anlayışınız kameralı cep telefonu, dizüstü bilgisayardan kasıtsa, onlar ırak'ta da var oğlum. buradan çok daha ucuza hem de...

--spoiler--
o tube senin bu tube benim modunda safari yapıyorsak
--spoiler--

yazmış pek çok kişi ama bunu yazanın youtube'un akıbetinden haberi yok sanırsam... evet o da akp sayesinde...
(bkz: karanlık çağ)
ne alaka önermesidir.

zira türkiye'ye giren teknolojinin ucuzlaması 1995 yılı itibarı ile gümrük birliği'ne tekabül eder ki, bu da turgut özal döneminde gerçekleşmiştir.

ha; 2002 ya da 2003, teknolojinin bu yıllarda artan trendle evlere girmesi ise o yıllardan 2008 in son aylarına kadar yine artış trendinde olan global ekonominin getirdiği alım gücü ile alakalıdır.

global ekonomi artış trendinde iken " ekonomiyi biz düzelttik " mavraları ile genel gidişi içselleştirip sahiplenenler, 2009 da tırmanışa geçen krizi neden konjonktüre bağlayıp kıvırıyor anlamış değilim.

edit büdüt : 1 sene öncesine kadar evim laptoplarla dolup taşıyordu, bu sene hasat çok kurak geçti. ne diyelim mukadderat. *

eksi ile gelen edit : ahh bak eksiyi vurdun kafama aklım başıma geldi, teknoloji derken seçim için dağıtılan beyaz eşya kast ediliyor değil mi, evet evet sen de haklısın.
(bkz: akp nin ampulü icadı)
(bkz: hassiktir be rifat abi)
teknoloji anlayışı "hacı kaç megapiksel bu?" zihniyetinden ibaret türk insanının yeni bir önerisi. alelade bir cep telefonunu görüp de "kaç megapiksel bu?" diye soran, düşük bulunca burun kıvırıp beğenmeyen bir millete teknoloji gelse nolur, gelmese nolur...
(bkz: Way anasını be)
Göreceli bir düsünce olmaktan da cikmistir bu. Düpedüz milleti dezenformasyona ugratmaya calisan akp yanlilarinin uydurdugu laflardir.

Internet sitelerini kafasina göre engelleyen (youtube, blogger vs.) bir zihniyetin teknoloji anlayisi bellidir.
teknolojiyi yakalamaktan çok daha da geriye gittik kanımca..
ak parti zamanında gerçekleştirmiştir.
sağolsun akp.
android ve i-phone'u geliştiren akp'dir.
steve jobs akp sempatizanı olup sırf bu yüzden fetöcüler tarafından suikaste kurban gitmiştir.
bunun tersini söyleyen müfteridir.
kimse kusura bakmasın.
(bkz: hayırlı olsun kafan çok güzelmiş torbacının adı ne)
alevileri kudurtan bir gerçek kabul etmek istemiyorlar ama gerçek bu.