bugün

sel olacağı zaman üst kattaki komşularınızda kalın.
(bkz: melih gökçek)
(bkz: ver kurtul)
son olarak, okullarımızda; domuz gribine önlem olarak sıvı sabun zorunluluğu uygulaması ile her gün biri daha eklenen dahiyane çözümlerdir...
birkaç trajikomik örnek vermek gerekirse:

(bkz: doğalgaz yerine fındık yiyin)
(bkz: dinlenmek istemiyorsanız konuşmayın)
(bkz: ankaralılar tatile çıksın)
(bkz: madem sel geliyor komşuya çıkın)
ülkeyi sat. parayı al. ülkeyi sat. parayı al. ülkeyi sat. parayı al.
(bkz: paraçokomel eğrisi)
satacak ülke kalmadı. amerikaya kaç.
konu: işsizlik sorunu
çözüm: en az 3 çocuk
en az üç çocuk yapmayı kolaylaştırmak için

(bkz: türk kızları gitsin rus kızları gelsin)

ah.. pardon bu benim fantezimdi..

not: akp'li değilim.
(bkz: anam ağladı)
(bkz: ananı da al git)
(bkz: biraz da bulgur yiyelim pirinç fiyatları düşsün)
apo'nun çağrısı ile teslim olan teroristleri kendileri getirmiş gibi millete kakalamak, ardından götü boklu kürt açılımını haklı gösterme çabası ve son olarak bütün yakaladığı kalleşleri af çıkararak ortalığa salmak. sonra da türkiyede çok iyi şeyler oluyor diyerek arsızca gülmek. tabi yersen..
akp döneminde ki her sorun teğet geçtiği için, dahiyane çözümlerde üretmelerine gerek kalmamıştır.
pkk lıları törenlerle ülkeye sokarak sorunun halolacağı çözümü.*
-Hazır su için.
-ısınmak için battaniye kullanın.
-gazete,dergi okumayın,tv izlemeyin
-islami holdinglere para kaptıran gurbetçiler için çözüm "yok". Onlar "sahtekar".
-özgür basın için bulunan dahiyene çözüm "vergi cezası".
-kredi kartı mağdurları için bulunan dahiyene çözüm : Parayı sınırsız kullanıyorsan ödeyeceksin kardeşim
-Ekonomik çözüm : iğneden ipliğe herşeye zam
-Öğretmen açığına karşı dahiyane çözüm :Emekli öğretmenler göreve
vs.vs.
Sorunları çözmek şöyle dursun, düğüm düğüm olduk. Kim,nasıl çözecek çok merak ediyorum.Kamuoyuna yansıyan onca rezalete,iğrenç uygulamalara rağmen ne çözüm üretilmiş.Hiç hükümet kesiminden "biz bu utanmazlığı kınıyoruz,gereken yapılacaktır" gibi bir açıklama duydunuz mu? Elbette duymadınız. iş kendilerine geldiğinde gazetecileri, yazarları, karikatüristleri hergün mahkemeye verirler! "Vay efendim, bana hakaret etti" gerekçesiyle açtıkları davalar bini geçti. Ama kendi adamları Atatürk için en utanmazca lafları söyleyince beylerden ses yok, tık yok. Zaten genel itibariyle sorunlar karşısında sessiz bir hükümetimiz var.Aman sessiz olun kimse duymasın.
bir dönemler kene krizi vardı o zaman ki önerileri de takdire şayandı ; paçalarınızı çorapların içine koyun, paçalı don giyinin...
para yok. ülkeyi sat.